-1 C
Dobříš
Sobota, 28 ledna, 2023
Domů Blog

ANO

Dobříšské májové slavnosti 2022

Po třech letech se na Dobříš vrací májové slavnosti.

Věříme, že doba covidová je snad již za námi a těší nás, že vás můžeme pozvat na tradiční a oblíbené Dobříšské májové slavnosti, které se uskuteční předposlední květnovou sobotu 21. 5. 2022.

Na hlavním pódiu se opět představí dobříšské školy, sportovní oddíly a několik dobříšských kapel, vyznávající různé hudební styly, jako je swing, taneční hudba či rock.  Novinkou letošního ročníku je i další pódium na Dukelském náměstí, kde bude hrát celé odpoledne jihočeská dechovka. Letošní rok přijedou i zástupci partnerských měst z polského Wagrowiece  a francouzského Tonnerre. I jim dáme prostor, aby se vám představili v hodinovém kulturním programu.

Nebude chybět ani scéna a sportovní aktivity pro teenagery v Bike a skate parku v Lipkách. O atraktivní program se opět postará parta lidí ze spolku D-Fight. Pro nejmenší je připraven tradiční dětský program v parčíku u bývalého kina. Letos se k nám vrací Divadlo Studna s pohádkou, výtvarnou dílnou a zábavnými hrami. I pouťové atrakce budou, ale pozor, letos se přestěhují z náměstí na parkovišti u sportovní haly. Krásný kulturní program připravila Římskokatolická farnost Dobříš v kostele Nejsv. Trojice. Můžete shlédnout výstavu obrazů Miro Pograna, zaposlouchat se do varhanní hudby nebo absolvovat komentovanou prohlídku kostela… I muzeum rukavic Dobříš  v Kopáčkově domě chystá speciální program, v kterém představí divákům typické dobříšské řemeslo – rukavičkářství.

Hlavní hudební hvězdou letošních slavností je špičková kapela Monkey Business se zpěváky Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou. Rockové pecky zahraje i místní parta muzikantů Los Fotros a až do půlnoci bude na pódiu řádit i skvělý brněnský revival band Kanci paní nadlesní. Z vlastní zkušenosti vím, že umí roztančit celé náměstí, tak snad se jim to podaří i u nás.

Vítanou součástí slavností je i řada dalších zajímavých doprovodných akcí, které si zaslouží vaší pozornost. Chtěli bychom vás upozornit alespoň na týdenní Divadelní festival ochotnických souborů v kulturním domě (13.–20. 5.) a na hasičskou soutěž, která se koná v neděli 22. 5. na Větrníku.

Vážení spoluobčané,

čísla covidové nákazy letí v posledních týdnech prudce nahoru. V Evropě, v České republice i v našem městě. Při jarní vlně jsme v Dobříši měli celkem 3 potvrzené případy. Nyní, v druhé půlce října, již počet infikovaných šplhá k druhé stovce. Každý z nás pravděpodobně už zná, nebo brzy bude znát někoho, kdo je covid pozitivní. S rostoucí nákazou se celá země více uzavírá, omezuje se provozní doba úřadů i restaurací, zavřené jsou školy, ruší se společenské i sportovní akce. Na jaře jsme infekci společně zvládli. Věřím, že společnými silami to zvládneme i nyní.

Prosím Vás všechny o vstřícnost a pochopení a děkuji Vám všem, kteří se snažíte denně uchovat co nejběžnější provoz našeho města. Epidemie působí komplikace všem: dětem, rodičům, učitelům, pracovníkům obchodů i restaurací, řidičům, úředníkům…, ale především lékařům, zdravotníkům, hasičům, policistům. Mysleme nejen na sebe, ale i na ostatní kolem nás. Přispět snížit riziko nákazy můžeme skutečně každý především důsledným nošením roušky, častým mytím rukou, omezením osobních kontaktů. Nic lepšího v tuto chvíli neumíme. Omezené obchody a služby potřebují náš zájem dnes více než kdy jindy. Podpořme místní obchody a restaurace.

Už nyní můžeme přemýšlet, kde a jak pomůže každý z nás, pokud se situace ještě zhorší. Využijme čas, který nám covid neplánovaně přeuspořádal, k zamyšlení. Jistě najdeme věci, které jsme už dlouho chtěli udělat jinak, které jsme odkládali, do kterých se nám nechtělo. Omezení kontaktů nejvíce dopadá na starší spoluobčany a děti. Zatelefonujte svým blízkým i vzdálenějším příbuzným. Určitě budou mít radost. Nyní je prostor spřádat plány do budoucna a chystat opatření, protože pokud se ani z téhle vlny nepoučíme, přijde nějaká další.

Přeji Vám všem pevné zdraví. Společně to zvládneme.

Pavel Svoboda, starosta

Masarykovo sanatorium Dobříš: hledáme brigádníky

Aktualizováno 27. 10. 2020:

Milí přátelé, s ohledem na neočekávanou vlnu solidarity se situací v našem zařízení Vám musíme s radostí oznámit, že kapacita brigádnických míst je aktuálně plně obsazena. V případě naléhavosti Vás znovu poprosíme o pomoc na tomto místě.
Moc moc moc děkujeme!!!!
Tým Masarykova sanatoria Dobříš

Hledáme brigádníky pro naše zdravotnické zařízení, kteří se budou chtít podílet na zajištění provozu, zejména technickou podporou našim zdravotníkům v současné krizové době.

Náplň práce:
  • podpora zdravotnického personálu – např. rozvoz jídel z kuchyně na oddělení
  • pochůzky dle potřeby
  • úklid společných prostor
  • pomoc v kuchyni
  • pomoc v prádelně
  • atp.

Na tuto pozici jsou běžně poskytované příslušné ochranné pomůcky jako jsou respirátory FFP2. Brigádník nepřichází do přímého kontaktu s pacienty. Konkrétní druh práce záleží na dohodě.

Vhodné i pro studenty!

Nabízíme:
  • krátkodobá i dlouhodobá spolupráce
  • časová flexibilita
Očekáváme:
  • odpovědné, spolehlivé a slušné chování
  • chuť pracovat a pomáhat v této těžké době

V případě vašeho zájmu nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem:
telefon: 318 541 253
e-mail: info@medi-help.cz

Chráněno: PŘEVZETÍ MOCI – 1948

Požadovaný obsah je chráněn heslem. Pokud jej chcete zobrazit, zadejte prosím nejdříve heslo:

Dobříšské listy – leden 2023

Kompletní podobu tištěných Dobříšských listů si můžete v elektronické podobě přečíst zde: 
» leden 2023

Na nový rok s referendem

Foto: Michael „Hrabák” Kočí

Vážení spoluobčané, od jara loňského roku jste možná sledovali intenzivní výměnu názorů týkající se požadavku uspořádat místní referendum k územnímu rozvoji města. Tyto názorové střety jste mohli slyšet na veřejných jednáních zastupitelstva i projednávání změny územního plánu, číst v Dobříšských listech i na sociálních sítích. Zastupitelstvo o požadavku uspořádat místní referendum opakovaně hlasovalo a návrh neschválilo. Nikoli jako projev arogance, ale jako výsledek otevřených debat a důsledného zvažování pro a proti. Přípravný výbor se tak obrátil na soud. Krajský soud v září referendum vyhlásil na leden 2023. Proti tomu se město odvolalo formou kasační stížnosti. Nejvyšší správní soud v polovině prosince kasační stížnost zamítl a potvrdil rozhodnutí krajského soudu ze září. V  Dobříši se tak spolu s prezidentskými volbami bude konat první místní referendum.
Pokud debaty kolem referenda sledujete, víte, že jsem jeho vyhlášení nepodporoval. Respektuji rozhodnutí soudu. Je tedy na vás, občanech Dobříše, jak o předkládaných třech otázkách v referendu rozhodnete. Byl bych velmi rád, pokud byste své rozhodnutí udělali s nejvyšší možnou péčí. S vědomím, že rozhodujete o pozemcích města v hodnotě desítek milionů korun. Že rozhodujete nejen o současných potřebách současných obyvatel našeho města, ale vaše rozhodnutí do jisté míry ovlivní i budoucí podobu Dobříše na několik příštích generací.

Do nového roku 2023 vám přeji pevné zdraví, bystrou mysl a životní optimismus. V minulém roce jsme na Dobříši zvládli uprchlickou krizi spojenou s válkou na Ukrajině. Rostoucí náklady měly a dále budou mít vliv i na rozpočet města. Řada z vás se zapojila do několika opakovaných sbírek pomoci pro Ukrajinu. Přečkali jsme jednu velmi silnou supercelární bouři. Ukázali jsme, že dokážeme spolupracovat a postupně měnit Dobříš k ještě lepšímu místu pro život. Těším se, že v tomto budeme společně pokračovat.

Pavel Svoboda, starosta

Lednové slovo místostarostky města Dobříše

Foto: Michael „Hrabák” Kočí

Rozhodla jsem se do té politické „jámy lvové“ skočit znovu. To byla má předvolební slova. Dovolila bych si sama sebe malinko poupravit. Tak jednoznačná politická jáma lvová to zase úplně není.
Po zkušenostech zastupitele je samozřejmé, že se musíme seznamovat s novými postupy a chodem radnice. Jeden měsíc na to opravdu nestačí. Po dvou a půl měsících je situace přehlednější. Předně jsem nesmírně ráda, jak jsme se svých pozic jako nováčci v radě města zhostili. Korektně jsme si s koaličními partnery rozdělili agendy, mluvíme o problémech otevřeně, vysvětlujeme si naše postoje, diskutujeme.
Zabýváme se nejen oblastí, ke které máme blízko, ale řešíme i obecné, složitější i nepopulární agendy. A zejména tady je třeba zachovat si chladnou a zdravě kritickou hlavu. Je třeba vážit na obou miskách vah. Netěší mne navyšování cen (např. za svoz odpadu či vodného), zejména v takto složité době. I naše město však hospodaří s peněžními prostředky a má své výdaje.
Bohužel například odpadové hospodářství i vodné a stočné představují pro město výdaje, na které se z rozpočtu města doplácí. Čísla jsou bohužel v této problematice nelítostná. Samozřejmě k tomu přispívá také státní legislativa. V této souvislosti si opakovaně uvědomuji, že výdaje za svoz odpadu nejsou vypočítávány z čísel MESOHU. Jde o dvě odlišné nádoby. Čísla MESOHu se evidují na městském úřadě a říkají, kolik se od jakého domu svezlo nádob a jaká je případná výše slevy pro danou domácnost. Čísla za svoz odpadu, tedy skutečné počty tun a náklady za svoz, eviduje společnost DOKAS, která odpad sváží a likviduje. Výše poplatku není odvozena od systému MESOH, ale od celkových nákladů. My máme zájem systém MESOH revidovat. S koaličními partnery po dohodě o tomto třaskavém sudu prachu povedeme, doufám, konstruktivní debatu. Stejně jako probíráme otázky energetického plánování, které společně považujeme za jedno z velmi aktuálních a nevyhnutelných témat. Chceme se mu věnovat systematicky. Počítáme také s postupnou obnovou nemovitého majetku, která se v minulosti opomíjela a byla teprve nedávno nastartována. Co mne velmi těší, je shoda v tom neprodávat majetek města. Nicméně městský rozpočet není nafukovací, je nutné vážit všechny kroky. Velká snaha je získávat dotační tituly, je však pravdou, že město velikosti Dobříše má oproti menším obcím dotační podmínky ztížené. To nás ale nezastaví.
V tom jsme novinářskou hantýrkou řečeno ve shodě napříč politickým spektrem. A tak by podle mne komunální politika měla vypadat.
Na závěr mi dovolte odlehčení. Ráda bych nám všem popřála v novém roce pevné zdraví, lásku a štěstí. Ať se vám daří plnit si své sny a přání, ať máme proč se stále na svět usmívat a je nám všem stále dobře.

Jindřiška Romba

Stručně ze Zastupitelstva města Dobříše konaného dne 8. 12. 2022

V úvodu zasedání zastupitelů města Dobříše byl schválen navržený program prosincového jednání bez navrhovaných změn a na vědomí byly vzaty informace z činnosti finančního výboru města.
Na 2. zasedání rozhodli zastupitelé města o hlavních bodech programu zasedání takto:

SCHVÁLENÉ BODY:

Návrh OZV o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství
• Vydání obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Poplatek za odpad se od 1. 1. 2023 zvyšuje o 200 Kč, tj. 950 Kč za osobu a rok.

Rozpočtové opatření č. 5/2022 vč. přehledů o plnění příjmů a čerpání výdajů k 31. 10. 2022
• Celkový objem příjmové stránky rozpočtu se touto rozpočtovou změnou zvyšuje o 1 676 tis. Kč (příjmy celkem činí po změně cca 282 787 tis. Kč). Celkový objem výdajové stránky rozpočtu se snižuje o 13 668 tis. Kč (výdaje celkem činí cca 333 700 tis. Kč). Plánovaný zůstatek na účtech se po provedení navrhovaných změn zvýší o 3 144 tis. Kč a bude po akceptovaných změnách činit celkem cca 6 654 tis. Kč.
• Čerpání úvěru se předpokládá do maximální výše 45 200 tis. Kč.

Střednědobý výhled rozpočtu města na roky 2024 a 2025
• Změna využití části pozemku p. č. 1373/10 v k. ú. Dobříš z plochy „ZO – zeleň – ochranná a izolační“ na plochu „DS – dopravní infrastruktura – silniční“ a pořízení změny č. 4 územního plánu.

Rozpočet města na rok 2023
• Celkové příjmy činí 293 480 tis. Kč a jsou tvořeny daňovými příjmy (zejména sdílené daně, správní a místní poplatky) ve výši 211 205 tis. Kč a nedaňovými příjmy (zejména nájmy a pokuty) ve výši 39 682 tis. Kč, přijatými dotacemi v celkové výši 42 350 tis. Kč (z toho investiční dotace ve výši 9 585 tis. Kč) a kapitálovými příjmy ve výši 243 tis. Kč.
• Celkové výdaje ve výši 329 204 tis. Kč se skládají z běžných provozních (neinvestičních) výdajů ve výši cca 272 714 tis. Kč (z toho opravy a údržba majetku činí 48 863 tis. Kč) a kapitálových (investičních) ve výši 60 690 tis. Kč.

Kupní smlouva s Římskokatolickou farností Dobříš – odkoupení pozemku p. č. 320/5 k. ú. Svaté Pole
• Uzavření kupní smlouvy s Římskokatolickou farností Dobříš, IČO 47067829, se sídlem Na Nábřeží 1650, Dobříš, jako prodávajícím, jejímž předmětem je převod vlastnického práva k pozemku p. č. 320/5 (orná půda) o výměře 376 m2 v k. ú. a obci Svaté Pole za kupní cenu ve výši 373 700 Kč.

Žádost o poskytnutí finanční podpory na rok 2023 – Sociální fond regionu Brdy–Vltava
• Zastupitelstvo města Dobříše schvaluje v souladu se směrnicí č. 8/2020, o zásadách pro poskytování finančních prostředků z rozpočtu města Dobříše, v platném znění poskytnutí dotace z rozpočtu města na rok 2023 ve výši 506 893 Kč do Sociálního fondu regionu Brdy–Vltava spravovaného organizací Brdy–Vltava, o. p. s., IČO 27586481, se sídlem Mírové náměstí 119, Dobříš, a uzavření veřejnoprávní smlouvy.

PRMDo – vyhodnocení akčního plánu na rok 2022 a návrh akčního plánu na rok 2023
• Akční plán Programu rozvoje města Dobříše na období 2021–2028 na rok 2023 a aktualizaci zásobníku projektů.
Plán prevence kriminality města Dobříše na období 2023–2027

Projekt Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21
• Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje, zdraví a kvality života prostřednictvím mezinárodního programu Zdravé město. Jmenuje odpovědným politikem pro projekt Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21 ve funkčním období 2022–2026 pana Miroslava
Sochora.

Aktualizace jednacího řádu výborů ZM
Aktualizace Statutu dobříšského městského informačního zpravodaje – Dobříšské listy a pravidel pro zveřejňování příspěvků v Dobříšských listech.

BOD VZATÝ NA VĚDOMÍ:

• Hodnoticí zpráva o projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21 vypracovaná dne 15. 11. 2022.

Zpracovala DH

Od 1. ledna 2023 se zvyšuje cena vodného a stočného

Rada města schválila zvýšení ceny vodného a stočného od 1. ledna 2023 na 125 Kč/m3 včetně 10% DPH. Nová cena vodného bude 75 Kč/m3 a stočného 50 Kč/m3. Hlavními důvody pro zvýšení poplatku je vzrůstající nepoměr mezi náklady a příjmy z poplatku za vodné a stočné, nárůst cen pohonných hmot a energií a inflace.

Cenu vody tvoří skutečné náklady (energie, mzdy, materiál aj.), příspěvek do plánu financování obnovy a DPH. K poslednímu zvýšení vodného a stočného v Dobříši došlo k 1. 7. 2022, kdy byla cena zvýšena z 97 Kč/m3 na aktuálních 115 Kč/m3. S aktuálním poplatkem je plán financování obnovy plněn pouze na 39 %.

Nákladová cena včetně plného příspěvku do fondu obnovy pro rok 2023 činí 141,10 Kč, se zohledněním zastropovaných cen energií na rok 2023 a odhadovanou inflací. Ani po tomto zvýšení poplatek za vodné a stočné nepokryje celkové náklady.

Na každý rok stanovuje sociálně únosnou cenu vody Státní fond životního prostředí ČR. Pro rok 2023 je pro Středočeský kraj stanovena ve výši 149,72 Kč/m3. Tato cena je maximálním limitem, nad který by již poplatek za vodné a stočné neměl být zvyšován. Nákladová cena v Dobříši je v rámci tohoto limitu.

Při navrženém zvýšení poplatku na 125 Kč/m3, který představuje nárůst o 9 %, bude při průměrné spotřebě dobříšského obyvatele 100 litrů na osobu a den tvořit náklad 12,50 Kč na osobu a den za dodání pitné vody, odkanalizování a vyčištění odpadní vody.

Průměrně tedy vynaloží občan Dobříše po zvýšení ceny za vodné a stočné za měsíc 375 Kč místo původní částky 345 Kč před zvýšením ceny. Nárůst v nákladech na vodné a stočné tak činí 30 Kč za měsíc a osobu.

Pavel Svoboda, starosta

Dobříš se zadluží o dalších 120 milionů!

Ilustrační foto: www.pixabay.com

Na posledním zasedání zastupitelstva předložil starosta ke schválení rozpočet Dobříše pro rok 2023, který počítá s dalším čerpáním úvěru ve výši 45 000 000 Kč. No a aby toho nebylo málo, zvedla koalice ODS, STAN a KDU-ČSL ruku i pro další úvěr ve výši 75 000 000 Kč. Ano, současné vedení města chce zadlužit naše město během následujících 3 let o dalších 120 000 000 Kč při úrokové sazbě 9 %! Úvěr samozřejmě není sprosté slovo, ale jeho využití musí být nezpochybnitelné a pro město potřebné, a o to máme oprávněnou obavu. Vzpomeňte si na úvěr pro knihovnu, knihovna nestojí a úvěr je z velké části vyčerpán…

Ano, máme obavy o hospodaření města a ty obavy jsou podloženy zkušeností z minulého volebního období, kdy staronová koalice, nyní posílená o STAN, utratila desítky milionů, které mělo město na účtu, dále se rozprodával městský majetek a čerpal úvěr na knihovnu, „kterou svět neviděl“. O „schopnosti“ současného vedení města hospodařit s prostředky města hovoří například rekonstrukce nám. Komenského, která z původních 26 000 000 postupně rostla na zasmluvněných 34 000 000 a nyní je na částce 44 000 000 Kč! Dosud stála rekonstrukce tohoto náměstí 44 000 000 Kč, a to bohužel není částka konečná! Už tak trochu chápeme, proč nechtěla ODS spolupracovat s těmi, kteří zastupují 26,5 procenta voličů, a raději poskládala vedení města z těch, u kterých jim bude podobné hospodaření procházet.
Ve světle zbytečně utracených desítek milionů korun je navýšení poplatku za svoz popelnic na 950 Kč za osobu vlastně nepodstatné a po zdražení vody je to jen další asociální krok současného vedení.

Špatný rozpočet i rozpočtový výhled na další roky jsme podpořit nemohli a hlasovali jsme proti. Proti jsme hlasovali i při hlasování o zvýšení poplatku za svoz popelnic, kdy jsme se znovu snažili přesvědčit vedení města, že současný systém je nejen špatný, ale hlavně naprosto nespravedlivý. Koalice ODS/STAN/KDU-ČSL ale systém měnit nechce a bude dále podporovat to, že není důležité kolik odpadu vyprodukujete, ale kolik vás je doma přihlášených, a chce hlavně dále posílat statisíce externí firmě na tento nespravedlivý systém MESOH. Proč ho stále prosazují, nevíme…

Tak si to shrňme. Během příštích tří let chce koalice ODS, STAN a KDU-ČSL čerpat úvěry ve výši 120 000 000 Kč, zdražili svoz odpadu, ale něco pro nás přeci jen udělali: Instalují další parkovací automat, a hlavně další radar. Na prevenci kriminality jsou peníze, i přes vzrůstající kriminalitu, na úrovni roku 2021, a k navýšení nedošlo. Ale na odměny pro členy výborů a komisí peníze jsou…

Také amatérské vypsání výběrového řízení na ředitele pečovatelské služby a vybrání nové ředitelky bez kvalifikace je zásah do rozpočtu města. Pokud by totiž nová paní ředitelka měla odpovídající kvalifikaci, hradil by její plat kraj. Bez kvalifikace to bude platit Dobříš a bude nás to stát cca 1 000 000 korun ročně. To je např. ten milion, o který město zdražilo popelnice…

Zastupitelé za ANO 2011

Od ledna 2023 nabízíme novou službu našim odběratelům – možnost platby za vodné a stočné měsíčními zálohovými platbami a klientský portál

Vážení odběratelé,
nabízíme vám rovnoměrné rozložení plateb za vodné a stočné během celého roku, a zároveň dojde ke snížení návštěv odečítače.
Zálohy bude možné platit buď trvalým příkazem z vašeho účtu, nebo inkasem.

Tato změna se týká jen takzvaných maloodběrů (tj. domácností a firem s malým odběrem vody). Zálohy se nedotknou firem, společenství vlastníků a společností s velkým odběrem vody, které mají již nyní nastaveno pravidelné měsíční vyúčtování.

K přepočtu zálohových plateb dochází každoročně při vyúčtování a jejich výše bude stanovena na základě spotřeby v předešlém roce, výši záloh si můžete po domluvě se zákaznickým oddělením upravit.
Pro jednodušší komunikaci se zákaznickým oddělením jsme pro vás připravili klientský portál, kde naleznete veškeré potřebné informace o vašem odběrném místě. Budete mít rychlý přehled o vašich vyúčtováních a také nás můžete prostřednictvím portálu kontaktovat v případě jakýchkoli dotazů, požadavků či závad.

Pokud budete mít zájem o nastavení plateb formou záloh či zřízení klientského portálu, kontaktujte zákaznické centrum VHS Dobříš e-mailem: info@vhs-dobris.cz, telefonicky: 318 521 108 či osobně.
Upozorňujeme, že od 1. 1. 2023 bude zrušeno hotovostní placení v zákaznickém centru, šetřete čas a využívejte bezhotovostních plateb.

Blanka Marvanová

Poplatek za odpady v roce 2023 z pohledu správce místního poplatku

1. Sazba a splatnost místního poplatku:

Základní sazba poplatku: 950 Kč/poplatník
Splatnost poplatku: od 1. února 2023 do 30. dubna 2023.

Slevu za třídění lze uplatnit pouze v případě, že poplatek uhradíte včas, tedy do 30. dubna 2023.

V případě, že platba bude připsána na účet města po tomto rozhodném datu, poplatník je povinen uhradit poplatek v plné výši.
Nejedná se v žádném případě o pokuty či penále za pozdní úhradu, pouze poplatník ztrácí nárok na slevu (obdobně jako v supermarketu, pokud zboží nezakoupíte v době akční slevy).
Poplatek je splatný jednorázově. Vznikne-li poplatková povinnost po 30. dubnu, je poplatek splatný nejpozději do 15. dne měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém poplatková povinnost vznikla.
Nebude-li poplatek zaplacen poplatníkem včas nebo ve správné výši, vyměří mu správce poplatku poplatek během následujícího kalendářního roku platebním výměrem nebo hromadným předpisným seznamem. Včas nezaplacené poplatky nebo část těchto poplatků může správce poplatku podle zákona zvýšit až na trojnásobek. Poplatek lze vymáhat také i exekučně podle daňového řádu č. 280/2009 Sb.

Poplatek lze uhradit:
1) na pokladně MěÚ (lze hradit kartou)
2) bezhotovostní platbou na účet města.
19-521732389/0800 (doporučujeme)

Platební údaje (variabilní symbol) jsou k dispozici:
1) v odpadovém účtu na stránkách www.mojeodpadky.czpřístupové údaje do vašeho odpadového účtu najdete na arších se štítky, kterými označujete pytle s tříděným odpadem, případně si je lze vyžádat na
e-mailu rambouskova@mestodobris.cz,
2) u správce poplatku paní Sylvy Řehákové osobně, v budově radnice, v přízemí, dveře č. 13, nebo dotazem na e-mail rehakova@mestodobris.cz.
Poplatníkům, kteří mají ve svých odpadových účtech zadán kontaktní e-mail, případně telefon, bude zasláno na začátku splatnosti poplatku upozornění.

2. Kde můžete záležitosti vyřídit:

Žádost o osvobození/úlevu nebo ohlášení poplatkové povinnosti vyřídíte na MěÚ Dobříš, Mírové náměstí 119, 263 01 Dobříš, finanční odbor – místní poplatky (přízemí vlevo za podatelnou), kancelář č. 13 – správce poplatků: Sylva Řeháková, tel.: 318 533 390,
e-mail: rehakova@mestodobris.cz.

3. Formuláře jsou k dispozici:

Na MěÚ Dobříš, Mírové nám. 119, Dobříš,
finanční odbor – místní poplatky, kancelář č. 13 nebo ke stažení na internetové stránce města „Formuláře finančního odboru“.

4. Náležitosti žádosti:

Formuláře musí být řádně vyplněny podle skutečnosti a podepsány plátcem.

Sylva Řeháková,
správkyně místních poplatků

Nadcházející události