Léto v Dobříši: Tipy a doporučení radních města pro aktivní odpočinek

Foto: Michael „Hrabák“ Kočí


Léto je tady a s ním i spousta příležitostí užít si krásné dny v Dobříši a okolí. Jak budou letošní léto trávit radní našeho města, jaké jsou jejich oblíbené aktivity a místa, která stojí za návštěvu? Právě na takové otázky radní města Dobříš odpovídali.

Ať už jste tedy místní, nebo na Dobříš zavítáte na výlet, věříme, že v tomto článku najdete inspiraci pro trávení volného letního času v našem krásném městě.

Starosta Pavel Svoboda odpověděl na otázku: Jaká jsou Vaše oblíbená letní místa na Dobříši, kam byste doporučil obyvatelům vyrazit?
Letní dny lze příjemně strávit i na Dobříši. Zde jsou moje tipy na snovou „dobříšskou dovolenou“. Ráno je ideální čas pro procházku nebo lehký výklus. Čím dříve, tím lépe, světlo už je od pěti a ranní les je nádherný. Stačí kousek za město, kde je pěkný výhled. Oblíbená místa: Bzdinka, Kazatelna či ranní anglický park. Po vydatné snídani, nejlépe čerstvé produkty z Dobříšského regionálního trhu, následuje trocha odpočinku a potom na kolo. Krátký výlet třeba kolem obory nebo na Královu stolici, delší do El Pasa či na rozhlednu Korunka a opravdu dlouhý do bývalého vojenského prostoru na Houpák. Nebo někam jinam podle www.kolemdobris.cz. Když je moc horko, tak koupačka v Papeži, hříměždickém lomu nebo v Županovicích. A večer dobré jídlo v nějakém místním podniku a kultura od letního kina až po Festival hudby zámek Dobříš.

Místostarostka Jindřiška Romba popsala, co vše ji během letních měsíců čeká a na co se v následujících měsících těší nejvíce:
Kromě plánované dovolené pokračuji ve stejném režimu, neboť projekty běží nezávisle na ročním období. A nač se těším?
Těším se na zpracování nového dokumentu zejména pro rodiče, který vznikne ve spolupráci s psychologickým poradenským pracovištěm. Bude se věnovat zejména tomu, PROČ, JAK a KDY se na tyto instituce mohou rodiče či zákonní zástupci obracet. Těším se také na dokončení oprav silnic a chodníků nebo projekt Aktivní září, který připravuji ve spolupráci s iniciativou Aktivní Česko. Cílem je podpořit všechny věkové skupiny v aktivním pohybu. Dále se těším se na přípravu seminářů pro veřejnost na téma Kyberbezpečnost a její prevence, Prevence užívání návykových látek a další. Doufám také, že na podzim odstartuje fungování klubu s kavárnou Coolna. A kromě práce se těším na cyklovýlety a čas strávený s blízkými.
Přeji všem hezké léto a bezpečný návrat z cest. Přivezme si jen hezké vzpomínky a optimismus!

Radní města Štěpán Souček doporučuje v létě všem obyvatelům města i jeho návštěvníkům konkrétní aktivity:
Ahoj Dobříšáci,
letní prázdninové měsíce budou jistě plné krásného počasí, tak se nabízí nespočet výletních míst, která jsou doslova na dosah našemu městu Dobříš. Můžete tak strávit aktivně i odpočinkově prázdninové dny v krásném prostředí blízkého okolí. Zkuste změnit zažité zvyky létat o prázdninách někam za mořem a dejte přednost prázdninám v okolí města Dobříše. Třeba tam, kde jste ještě nebyli. Dva nejteplejší měsíce v roce a překrásná brdská příroda tak, jak ji možná ani neznáte. I to je správná volba. V nabídce jsou skály, rozhledny, vyhlídky na řeku Vltavu i koupání, a to vše v dostupné časové vzdálenosti max. do 1 hodiny. Přeji vám krásné zážitky a vězte, že šťastni a spokojeni můžete být právě i zde v bezpečí našich brdských Hřebenů. Krásné léto.

Typy na pěší výlety zde:
www.brdyapodbrdsko.cz/vylety
www.stezky.info/naucne-stezky-stredni-cechy/ns-drbakov-albertovy-skaly.htm
www.stezky.info/naucne-stezky-stredni-cechy/naucne-stezky-okres-praha-zapad/ns-svatojanske-proudy.htm
Cyklo výlety například zde:
www.brdyapodbrdsko.cz/cyklotrasy

Radní Jan Zbíral prozradil, jaký je jeho oblíbený místní podnik, kam chodí na letní občerstvení:
Letní občerstvení mám nejraději na čerstvém vzduchu po čase aktivně stráveném s dětmi. Naše oblíbené podniky jsou tak s venkovním posezením blízko přírody na okraji města nebo uvnitř města poblíž sportovišť. Doporučit tak můžeme Krmelec Vlaška, restauraci Modrá kočka nebo Hospůdku na hřišti v areálu MFK Dobříš.
Obyvatelům města přeji krásné léto plné aktivních zážitků s rodinnou a přáteli ať již v našem městě a jeho okolí, nebo i při cestách do vzdálenějších destinací.

Radní Miroslav Sochor pak prozradil, jaký bude jeho pracovní program: Po květnovém a červnovém maratonu setkání rad, zastupitelstva a komisí nastává v období prázdnin čas zpomalení. Rada města se neschází tak často. Bodů na jednání je méně. Když je potřeba něco řešit obratem, není problém a je svolána mimořádná schůze. Obecně je čas na dotahování věcí a přípravu věcí, které se budou projednávat na podzim. Samozřejmě zbyde také čas na odpočinek při dovolené a načerpání inspirace ve městech, které navštívím. Přeji všem fajn prázdniny.

Zpracovala DHPředchozí článekÚspěšné dokončení projektu „Město Dobříš – stavební úpravy komunikace a chodníků v ul. Pražská (III/11628)”
Další článekJsme v půlce