Jsme v půlceZačátek prázdnin znamená, že jsme v polovině roku. Čas dovolených je časem, kdy můžeme vydechnout, zastavit se, zamyslet se, nabrat síly do druhého poločasu. Podobně je to i v naší lokální politice. Současné zastupitelstvo bude na podzim v polovině svého čtyřletého funkčního období. I my, lokální politici, využijeme letní čas na zamyšlení, co, kde a jak udělat na Dobříši ještě lépe.

Z různých stran slýchám povzdechy nad složitou dopravní situací, mostními provizorii, rozkopanými chodníky a uzavírkami. Staré, hrbolaté a děravé ulice jsou oprávněným terčem kritiky, ale bez odstranění starého materiálu a pokládky nového asfaltu to zkrátka nejde. Stejně tak všichni požadujeme trvale tekoucí vodu z kohoutku. Více jak 50 let staré potrubí občas někde nečekaně praskne, jako třeba v červnu na Větrníku. V takových chvílích si snáze uvědomíme, že je třeba i staré trubky průběžně měnit. Proto ty překopy nyní na Větrníku. Podobně teď probíhá výměna starého a nedostatečného potrubí dešťové kanalizace v chodníku kolem Hostomické ulice, než bude na chodníku položen nový povrch. Někdy to téměř vypadá, že uzavírky jsou nekonečné a město stále rozkopané. Dobrou zprávou ale je, že jakmile je nový úsek opraven a předán zpět do provozu, během pár dnů to všichni vezmeme jako samozřejmost. Kdo si ještě vzpomene na více jak rok rozkopanou Pražskou ulici v centru města? Děkuji vám za pochopení a trpělivost s mnoha dopravními omezeními. Míst, která je třeba opravit, máme ve městě stále dost.

Přeji vám krásné léto. Ať již budete objevovat nové kraje, nebo zůstanete na Dobříši, všude se něco děje. I dobříšské kulturní a sportovní léto nabízí spoustu zážitků. A pokud někde na cestách uvidíte inspiraci, co by se vám líbilo i na Dobříši, dejte prosím vědět.

Pavel Svoboda, starostaPředchozí článekLéto v Dobříši: Tipy a doporučení radních města pro aktivní odpočinek
Další článekDobříšské listy – červenec-srpen 2024