Dobříš vybudovala nové dopravní hřištěMěsto Dobříš dokončilo stavbu nového dopravního hřiště, které nahradilo původní hřiště na Dukelském náměstí. Toto moderní sportovní zařízení, vybudované za 880 000 Kč, poskytuje dětem bezpečné prostředí pro trénink jízdy na kole na více než 190 metrech tras.

„Práce na vybudování nového dopravního hřiště začaly na podzim loňského roku, kdy se začala upravovat stávající asfaltová plocha původního hřiště a upravovat přilehlý přírodní prostor. Následně pokračovaly práce na vybudování celého hřiště, včetně dopravního značení,“ uvedl za město Dobříš Martin Švarc. Nové hřiště nahradilo původní basketbalové hřiště v obytné městské části.

„Dětem i vyučujícím nabízí dopravní hřiště mnohem větší komfort a je uzpůsobeno moderním trendům v dopravní výuce. Na hřišti mohou děti jezdit na vlastních kolech, odrážedlech a koloběžkách. Už nyní je hřiště využíváno veřejností každý den a věříme, že ho postupně začnou navštěvovat také mateřské a základní školy ve spolupráci s naší městskou policií pro lekce a ukázky dopravní výuky,” dodal místostarosta Tomáš Vokurka.

Hřiště je přístupné celoročně bez jakéhokoli omezení. Tato investice do infrastruktury je znakem města Dobříš, které si klade za cíl poskytnout obyvatelům kvalitní a bezpečné prostředí pro volnočasové aktivity a vzdělávání a zároveň podporovat cyklodopravu ve městě.

Zpracovala DHPředchozí článekDobříšsko získá další zdroj kvalitní pitné vody díky novému vodovodnímu přivaděči
Další článekVelká rekonstrukce vodovodní sítě v ulici Nad Papežem