Milí čtenáři a příznivci kulturního dění,

Foto: Denisa Havlíčková


rádi bychom se s vámi podělili o radosti uplynulých měsíců, které se nesly pod taktovkou nového pana ředitele, a přiblížili vám naše prázdninové a podzimní vyhlídky.

Víte o tom, že počet hodin, které jsme společně strávili na našich koncertech (ať už přímo v kulturním domě, nebo na akcích pod širým nebem), odpovídá v celkovém součtu přibližně jednotýdenní dovolené? A byli jste u našeho „osobního“ rekordu, kdy se lístky na koncert Karla Plíhala vyprodaly za necelé dva dny? Tak to si určitě vzpomenete, jak jsme v rámci promítání kina hbitě doplňovali záložní sedadla, abychom usadili všechny filmu chtivé dětské nadšence, nebo jak pohádková byla nedělní odpoledne v režii divadélek pro děti. Těší nás, že navštěvujete výstavy a vernisáže a že s sebou berete děti i celé rodiny, a máme upřímnou radost, že si k nám nacházíte cestu i na komorněji laděný program.

Děkujeme vám, že jste s námi, a to nejen na našich akcích, ale také v online prostoru – kromě tradičního facebooku nás nově můžete sledovat i na instagramu. V případě deštivých letních dnů zveme k otestování nových webových stránek, které spustíme během prázdnin a postupně je pro vás zaplníme podzimním programem. Vedle „tradičních“ koncertů (např. minus123minut, Midi Lidi & Ventolin, Luboš Pospíšil a 5P) připravujeme Cenu města Dobříše, Swingovou tančírnu, hudebně-poeticko-divadelní večer Poezie zpátky k lidem s Kristýnou Ryškou, a dokonce už ladíme i předvánoční čas, například vystoupením Chairé, hudebního vokálně-instrumentálního souboru dobových nástrojů.

Rádi bychom také zachovali formát nedělních divadel pro rodiny s dětmi a nabídli častější promítání kina. Pro dospělé plánujeme zařadit filmový klubMiminK(IN)O, tj. projekce, které jsou určeny rodičům s úplně malými dětmi. Nezapomínáme ani na příznivce výtvarného umění a tradičně nabídneme několik zajímavých výstav. V jedné z nich dáme příležitost mladým nadějným dobříšským umělcům a – kdo ví – třeba se podaří vybudovat stejně silnou tradici, jako je tomu v případě Salonu výtvarníků z Dobříšska.

Nakonec vám moc rádi prozradíme, že vstupenky na podzimní akce už bude možné nakupovat online, popřípadě zaplatit kartou na místě. Prostory kulturního domu přes prázdniny pečlivě připravíme a od září se na vás budeme těšit v plné síle. Přejeme vám pohodové léto plné jedinečných (nejen) kulturních zážitků a brzy na viděnou!

Za tým KD Dobříš Hana StočesováPředchozí článekPozvánka na pouť ke kapličce sv. Jáchyma a Anny
Další článekKnihovna