Pouťové posezení, již šesté v pořadí, se opět vydařilo. I když počasí trochu „strašilo“, během více než dvou hodin příjemného odpoledne s kapelou „Starý kamarádi“ se na návsi sešlo mnoho občanů, jejich hostů i rekreantů. Děkujeme tímto pánům Libickému, Šťastnému, Horovi, Bedřichovi a Ševčíkovi za krásné písničky. Jáhnu Petru Váňovi pak děkujeme za konání bohoslužby Slova, které se každoročně ujímá.
Slet bubeníků – DARK SIDE OF THE GROOVE – 13. 10.
Zveme na hudební událost podzimu Slet bubeníků – DARK SIDE OF THE GROOVE
Na Dobříši přivítáme tuto hudební akci podruhé!!!
Již pošestnácté bude republikou křižovat ojedinělý putovní koncert – festival Slet bubeníků. Jen jednou do roka se sejde parta bubeníků, aby nadchla publikum každého věku a vyznání. Kromě bicích, bubnů, perkusí, hlasů a zvuků se letos do sestavy dostal i neobvyklý hudební bicí nástroj: cimbál.
Sestava 2017: Pavel Fajt, Miloš Vacík, Pavel Koudelka, Tomáš Reindl, Ondřej Anděra, Petr Gaglas.
Rytmy bez hranic na tisíc způsobů. Ze Sletu bubeníků je vítaná unikátní událost, která v současné době a podobě nemá ve světě konkurenci (recenze časopisu Report).
Každý rok jiná sestava, každý rok vytvoření nových kompozic – to je hlavní myšlenka Sletu bubeníků. Jen jeden umělec se opakuje každoročně, a to Pavel Fajt, který patří k zakladatelům Sletu bubeníků a který je uměleckým vedoucím a garantem projektu.
The Dark Side of the Groove je podtitul letošního ročníku Sletu bubeníků, kterým hudebníci chtějí vzdát hold prvním hudebníkům, kteří začali groove používat, a tím odstartovali novou kapitolu hudby, jež stvořila nové hudební styly, jako je techno, drum‘n‘bass, hiphop, rap, chill-outová hudba. Bubeníci se odvolávají až ke kořenům, kdy Pink Floyd na albu Dark side of the Moon použili sekvencer. Bubeníci do svých rytmických kompozic hodlají začlenit samply z průkopnických dob, rozvinout je s elektronikou, bubny a cimbálem, coby etnickým bicím nástrojem. Pod rytmy tak budou bublat parafráze na nejstarší hudbu stylu groove.
Společenský sál KD, pátek 13. října 2017 od 20.30 hod. Vstupné: předprodej 270 Kč, na místě 300 Kč. Předprodej vstupenek od 4. 9. v Trafice u Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.
Cena města Dobříše – slavnostní předání ceny + koncert – 23. 9.
V rámci slavnostního večera bude v Zrcadlovém sále zámku Dobříš předána Cena města Dobříše za rok 2016 paní Zoře Rysové za prezentaci města Dobříš v oblasti kultury, zejména ve fotografii, a manželům Livii a Jeromovi Colloredo-Mannsfeldovým za významný podíl na hospodářském a kulturním rozvoji ve městě Dobříš.
Od cca 19.30 hod. zahraje laureátům i všem přítomným hostům soubor Baroque Jazz Quartet.
Baroque Jazz Quartet vznikl ze souboru Barock Jazz Quintet, který v roce 1975 založil klarinetista Jan Hlaváč. V něm hráli postupně členové nynějšího kvarteta, výteční instrumentalisté a zároveň pedagogové: flétnista a altsaxofonista Jaroslav Šolc (Mahagon a Jazz Fragment), kontrabasista František Uhlíř patří dodnes k evropské špičce (např. jako kmenový spoluhráč E. Viklického), bubeník Milan Vitoch (např. Bacily, Framus 5 Michala Prokopa, Andrštův Blues Band a dal.). Uměleckým vedoucím kvarteta je pak hráč na klávesové nástroje Eduard Spáčil, významná osobnost taktéž v oblasti soudobé vážné hudby (hlavně elektroakustických experimentů v 80. letech).
Zámek Dobříš – Zrcadlový sál, sobota 23. září od 19.00 hod. Pro veřejnost vstupné dobrovolné.
TO JSI TEDA PŘEHNAL – divadelní komedie se zpěvy a tanci – 22. 9.
Hrají členové pražského ochotnického souboru Post Scriptum. Příjemná komedie s celou řadou vtipných gagů a melodických písniček, které vám budou ještě dlouho znít v uších. Velmi volně inspirováno N. V. Gogolem a jeho Ženitbou. Vezme si Agáta nakonec Podkolatova? Co dohazovačka Tekla a její tři ženichové? Kolik vodky vypije teta Irina během představení? Závěr této komedie je vskutku netradiční.
Na představení vás zvou pořadatelé z dobříšského ochotnického divadla Kruh, kteří pro bližší informaci ještě sdělují, že se jedná o divadelní ochotnický spolek, který měl být zastoupen již při konání 12. festivalu ochotnických divadel 2017, ovšem z technických a dalších zdravotních důvodů se nemohl účastnit hlavního programu. Pořadatelé i účinkující věří, že se při návštěvě tohoto představení příjemně pobavíte.
Společenský sál KD, pátek 22. 9. od 19.00 hod. Dobrovolné vstupné.
Dobříšské listy – září 2017
Kompletní podobu tištěných Dobříšských listů si můžete v elektronické podobě přečíst zde:
Dopravní informace – plánovaná uzavírka – Běh města Dobříše 7. 10. 2017
Z důvodů konání Běhu města Dobříše, který se uskuteční 7. 10. 2017, bude od 7.00 do 15.00 hodin úplná uzavírka celé oblasti ulic Fričova, Za Poštou, Školní, V Lipkách, Husova, Tylova, U Slávie, Mánesova.
V celé oblasti bude nutné ve výše uvedeném čase vyparkování všech vozidel.
Veškeré informace, včetně dopravní situace a dopravního značení uzavírky, naleznete na webových stránkách města Dobříš www.mestodobris.cz a na úřední desce města.
Psí útulek Dobříš – září 2017
Najdete nás v areálu MFK – V Lipkách 1021.
Kontaktovat nás můžete na tel. 724 077 264.
Kája – k adopci, 6–8 let, 16 kg, v útulku od dubna 2017
Kája je velmi milý, chytrý, mazlivý a přátelský pejsek, který miluje společnost lidí. Je to tak trochu komediant a za pamlsek je schopný a velmi ochotný naučit se nejrůznější triky. S fenkami si rozumí, se psy – samci – dle sympatií, nedoporučujeme ho ke kočkám. Vhodný především do bytu, možná adopce i ke starším lidem.
Alík – k adopci, 8 let, 10 kg, kastrovaný, v útulku od října 2016
Alík pochází ze smečky 6 psů, kteří zůstali po zemřelé majitelce osamoceni, příbuzní je nechtěli. Je zvyklý na přítomnost psů i koček. Důvěru v cizí lidi získává pomaleji, o to větší mazel to ale následně je. Hodil by se spíše ke starším lidem, kde by měl svůj klid, hodného páníčka a teplý pelíšek.
Bojar – k adopci, 5 let, 18 kg, kastrovaný, v útulku od února 2017
Bojar je k dospělým i dětem přátelský, ale vztah si k nim musí postupně vytvořit. Je velmi čistotný. Hodil by se především do bytu, kde by byl v kontaktu s majitelem, nemá rád samotu, a tak pro něho bouda na zahradě není vyhovujícím řešením. Nesnese se s ostatními psy – samci, s fenkami problém nemá. Nedoporučujeme ho ke kočkám.
Rita – k adopci, 2 roky, 35 kg, v útulku od října 2016
Rita pochází ze smečky 6 psů, kteří zůstali po zemřelé majitelce osamoceni, příbuzní je nechtěli. Zpočátku byla bázlivá, v dočasce se velmi zlepšila. Neuměla chodit na vodítku – i toto už skvěle zvládla, jen občas reaguje na procházce negativně na některé psy. Rita je hodná fenka, zvyklá na malé děti, miluje lidi a hlazení (zároveň ale za plotem umí působit i jako hlídač). Je vhodná především na zahradu k rodinnému domku a k aktivnímu páníčkovi, ale jistě by si rychle zvykla i na byt. Raději pouze jako psí jedináček.

















































