Domů Blog Strana 42

Základní a mateřská škola v Dobříši uzavřely memorandum o spolupráci

Foto: archiv ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35

Základní škola Dobříš a 4. mateřská škola Dobříš stvrdily v úterý 14. října 2025 slavnostním podpisem memoranda o spolupráci společnou vizi plynulého, moderního a na dítě zaměřeného vzdělávacího systému.

Dohoda, podepsaná za přítomnosti místostarostky města Jindřišky Romby, představuje první krok k systematickému propojení předškolního a základního vzdělávání ve městě. Memorandum vstoupí v platnost 1. ledna 2026 a bude každoročně vyhodnocováno.

Spolupráce těchto dvou sousedících institucí v Dobříši není pouze formálním aktem – jejím cílem je vytvořit organické a smysluplné vzdělávací prostředí, které reaguje na reálné potřeby dětí, rodičů i pedagogů.

Hlavními oblastmi spolupráce jsou integrace přírodního a technologického vzdělávání, vrstevnické učení, sdílení zkušeností pedagogů nebo společné komunitní akce pro rodiče a děti z Dobříše. Memorandum umožní využívání školní zahrady 4. MŠ žáky ZŠ Dobříš a naopak technického a digitálního zázemí základní školy pro děti z mateřinky.

„Jedním z klíčových důvodů vzniku memoranda bylo právě využívání zahrady mateřské školy. Rozhodně ale není jediný. Uvědomili jsme si, že pokud chceme využívat prostory mateřské školy, musíme nabídnout něco hodnotného na oplátku. Disponujeme moderními technologiemi, robotickou učebnou, multimediální učebnou a naši starší žáci mohou být skvělými mentory pro předškoláky. Je to ideální příležitost pro oboustranně výhodnou spolupráci,“ říká ředitel ZŠ Dobříš Ing. Petr Hlinka, MBA, DiS.

Spolupráce obou škol bude pravidelně vyhodnocována a její výsledky budou sdíleny s veřejností i vedením města. Inspirativní přístup ZŠ a MŠ Dobříš může v budoucnu posloužit jako model partnerského vzdělávání pro další školy, města a obce v České republice.

„Chceme, aby přechod z mateřské do základní školy byl pro děti přirozený, bezpečný a inspirativní. Základní škola tímto získává přístup k zahradě, kde mohou učitelé s dětmi realizovat projektové vyučování a další aktivity.
Naopak děti z naší mateřské školy získají přístup k technologiím a experimentům. Navíc jim usnadníme přechod do základní školy – budou znát prostředí, učitele, starší kamarády,“ uvedla ředitelka 4. MŠ Dobříš PhDr. Mgr. Andrea Hornová Kajgrová.

Základní škola Dobříš, Komenského nám. 35 podpisem memoranda rozhodně nechce nijak omezit nebo znevýhodnit svou spolupráci s dalšími mateřskými školami ve městě. Naopak, hodlá zcela jistě pořádat i nadále společné akce, adaptační programy nebo den otevřených dveří. Rozdíl je pouze v tom, že se 4. MŠ bude spolupráce intenzivnější díky sdílení prostor a bezprostřední blízkosti obou budov.
U podpisu memoranda mezi školami v Dobříši byla přítomna také místostarostka města Jindřiška Romba, která se oblasti školství za vedení města věnuje.

„Podpis memoranda mezi ZŠ Dobříš a 4. mateřskou školou vnímáme jako první vlaštovku nového typu spolupráce, která může být inspirací i pro další školy a školky ve městě. Nejde o univerzální dokument, ale o konkrétní dohodu dvou institucí, které se rozhodly propojit své silné stránky a vytvořit dětem bohatší prostředí pro vzdělávání i objevování. Každá škola a školka v Dobříši má své jedinečné možnosti, přístupy a priority – a právě v tom je jejich síla. Budoucí memoranda mohou vznikat podle vizí a potřeb jednotlivých aktérů, ať už půjde o spolupráci v oblasti výuky, sdílení prostor, environmentální projekty, nebo digitální vzdělávání. Za město Dobříš mohu říci, že takové iniciativy budeme aktivně podporovat – ať už pomocí koordinace, komunikace, nebo praktické podpory při vzniku dalších partnerství. Těší mě, že se zde daří vytvářet prostředí, kde se školy a školky dívají stejným směrem – k dětem, jejich rozvoji a radosti z učení,“ říká místostarostka města Dobříš.

Zpracovala DH

Den otevřených dveří a oslava 60 let 2. ZŠ Dobříš

Ve čtvrtek 23. října 2025 se na 2. základní škole v Dobříši uskutečnil Den otevřených dveří spojený s oslavou 60. výročí založení školy.

Akce se velmi vydařila – atmosféra byla skvělá a celým dnem se nesla dobrá nálada.
Do školy zavítali bývalí žáci, rodiče, pedagogové a další návštěvníci z řad veřejnosti. Všichni měli možnost nahlédnout přímo do výuky, projít si školní prostory a vyzkoušet si různé aktivity připravené na jednotlivých stanovištích.
Velký zájem byl o práci s interaktivní tabulí, výtvarné tvoření, robotiku a grafomotoriku. Návštěvníci mohli také nahlédnout do tělocvičny, jazykové učebny či dílen, kde si děti i dospělí s chutí vyzkoušeli připravené úkoly a pomůcky.
Celou akci doplňovala historická výstava, která připomněla historii školy od jejího vzniku až po současnost. Rodiče i děti si pochvalovali příjemnou atmosféru a možnost zblízka poznat, jak škola dnes funguje.

Den otevřených dveří k 60. výročí se tak stal nejen oslavou minulosti, ale i setkáním, které ukázalo, že 2. ZŠ Dobříš má do dalších let spoustu energie, nápadů a nadšení.

Pedagogický sbor 2. ZŠ Dobříš

Starka ukazuje nové prostory

Základní škola na náměstí Komenského představuje nově vytvořené učebny a školní prostory, které mají jasný cíl: aby se děti do školy těšily.

Učebna pod stromy
Venkovní učebna není jen lavice na zahradě. Je to promyšlený prostor například pro výuku matematiky či přírodovědy. Nabízí možnost učit se na čerstvém vzduchu místo v zadýchané třídě. Učení venku má prostě jinou energii.

Multimediální učebna, která není jen o počítačích
Nová multimediální učebna je rozdělena do zón. Tady se natáčí podcast, tam se stříhá video, vedle se programuje. „Nechceme, aby děti jen konzumovaly technologie. Chceme, aby je využívaly kreativně,“ vysvětluje koordinátorka ICT Monika Cieślik.

Dvě dílny pro dvě cesty
Nová polytechnická učebna doplňuje stávající dílnu, kde se pracuje s nářadím a materiálem. „V té staré se piluje, vrtá a tvoří rukama. V té nové se programují roboti a bude se zde pracovat například se stavebnicemi Merkur,“ vysvětluje ředitel. Obě mají své místo. „Ne každý bude programátor. A ne každý bude tesař. Obojí je v pořádku,“ dodává.

Když potřebuješ klid
Tichá místnost. Prostor, kde je možné být chvíli v klidu, slouží pro děti i učitele. „Někdy prostě potřebujete pauzu. A to je normální,“ říká výchovná poradkyně Monika Housková. Žádná velká slova, jen místo, kde můžete být chvíli sami.

První dojem
Nová recepce neslouží jen ke zvýšení bezpečného prostředí ve škole. Je to první místo, kam přijdete. Podle něj poznáte, jestli jste vítáni. „Chtěli jsme, aby to vypadalo přátelsky, protože to tak i myslíme,“ vysvětluje ředitel.

Co za tím stojí
Změny nejsou náhodné. Škola si definovala vizi postavenou na čtyřech pilířích: smysluplné učení, respekt k individualitě, spolupráce a otevřené prostředí. „Mohli jsme to nechat na papíře. Nebo to udělat doopravdy. Chceme být školou, kde společně s dětmi zažíváme radost z učení, objevování a dosažených úspěchů. Nové prostory dokazují, že to myslíme vážně!“ dodává P. Hlinka.

Jitka Hadamovská


HRAJEME SI NA ŠKOLU

Milá předškolačko, milý předškoláku, přijďte k nám do školy na své první školní hodiny.

1. setkání bude v úterý 11. listopadu v 16 hodin v tělocvičně.
Sportovní obuv s sebou! Zároveň bude schůzka s paní školní psycholožkou.

2. setkání bude v úterý 9. prosince v 16 hodin.
Zároveň bude informativní schůzka pro rodiče s panem ředitelem.

Těšíme se na tebe a tvé rodiče!

Učitelé ze „staré školy“ na náměstí Komenského

 

Zprávy z 2. ZŠ Dobříš

Výjezd do Velké Británie

Tak jako každý rok jsme vyrazili poznávat krásy Velké Británie. Celý zájezd byl zahájen v Belgii návštěvou hlavního města a města Bruggy. Po procházce historickými uličkami jsme nastoupili na loďky a projeli nezapomenutelná zákoutí. Poobědvali jsme typické belgické speciality – vafle, hranolky – a poté jsme si v muzeu čokolády pochutnali na pravé belgické čokoládě. Na konci dne jsme se ubytovali ve Francii a čekal nás přejezd na Britské ostrovy.

První zastávkou na Britských ostrovech byly jeskyně Kents Cavern Prehistoric Caves, poté jsme se přesunuli do světa v miniaturním měřítku – navštívili jsme Babbacombe Model Village.
Podívali jsme se i k moři, kde jsme si užili svěží mořský vzduch a společnou procházku po pláži.

Třetí den jsme měli možnost navštívili Eden Project – obrovské futuristické biomy ukrývající rostliny z celého světa.
Následující den nás zavedl na ikonická místa jihozápadní Anglie, která nám nabídla nádherné výhledy, historické památky i nezapomenutelné kulturní zážitky.

Pátý den našeho putování byl ve znamení přesunu – opustili jsme krásy jihozápadní Anglie a zamířili do hlavního města Velké Británie Londýna. Londýn nás přivítal svým ruchem, červenými autobusy, typickými telefonními budkami, ale i klidnými parky, kde jsme si na chvíli odpočinuli. Mohli jsme zde obdivovat Buckinghamský palác, Tower Bridge nebo Big Ben.

Tento výlet jsme si všichni velmi užili. Byl to týden plný poznání, smíchu, přátelství a nových zkušeností.

Tým 2. ZŠ Dobříš


Trenéři ve škole

Od letošního školního roku se 2. ZŠ Dobříš účastní projektu, který je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin
tělesné výchovy na 1. stupni základních škol.

V pravidelné rotaci zde trenéři spolupracují s pedagogy na pestrém, efektivním a bezpečném pohybovém rozvoji dětí.
V zásadním věku pro vybudování vztahu k pohybu tak vytvářejí pozitivní vazbu dětí k pohybovým aktivitám, které ovlivňují jejich fyzické i duševní zdraví a rozvoj mozku. To dětem pomáhá dosahovat lepších studijních výsledků.
Program není výběrový z pohledu sportů a dětí, a proto je realizován v rámci řádných hodin tělesné výchovy.
Všichni žáci prvních a druhých ročníků mají jednu hodinu týdně vedenou lektorem/trenérem v tandemu s paní učitelkou. Druhou hodinu tělesné výchovy mají standardně.
Každých pět týdnů se střídají lektoři jednotlivých zapojených sportů (fotbal, florbal, atletika, aerobik, gymnastika).

Tým 2. ZŠ Dobříš


Perfektní sportovní kurz třídy V.A na Nové Živohošti

Sportovní kurz třídy V.A na Nové Živohošti úspěšně proběhl a zanechal za sebou spoustu nezapomenutelných zážitků.
Žáci se rozdělili do čtyř týmů, které během několika dní soutěžily v různých disciplínách jako frisbee, softball, lakros, orientační běh, lukostřelba a další.
Součástí kurzu bylo nejen sportovní vyžití, ale také týmová spolupráce, soutěživost a kreativní aktivity jako batikování triček či výroba týmových vlajek, které umocnily ducha kolektivu.
Ačkoli jeden tým získal hlavní trofej, pochvala patří opravdu všem žákům za jejich nasazení, sportovního ducha a ochotu zapojit se do všech aktivit.
Počasí i prostředí kurzu přispěly k výborné atmosféře a všichni se shodli, že to byl skvělý zážitek, který jim přinesl nejen nová sportovní poznání, ale i pevnější přátelství.

Tým 2. ZŠ Dobříš


2. ZŠ Dobříš vás srdečně zve na tradiční Vánoční zastavení

Základní škola Dobříš, Lidická 384

Prevence užívání návykových látek na naší škole

Začátkem září se naši žáci dopoledne a pedagogický sbor odpoledne zúčastnili preventivního programu zaměřeného na problematiku nových návykových látek. Program pro nás realizovala organizace Drop in a finančně jej podpořil náš zřizovatel.
Žáci ocenili především otevřenou atmosféru a možnost mluvit o tématu, které je často tabu.
Pedagogové si díky programu ujasnili, jak správně reagovat v případě podezření na užívání návykových látek a jak citlivě vést rozhovor s žáky, kteří mohou být ohroženi. Získané poznatky jim pomohou lépe podporovat prevenci i bezpečné prostředí ve škole.

Mgr. Michaela Fejtová Krajská,
školní metodik prevence


Pozdrav Lucy a české měny

V říjnu jsme navštívili Národní muzeum v Praze a výstavu Lidé a jejich předci, kde jsme viděli slavné kostry LucySelam staré přes 3 miliony let. Exponáty nám přiblížily vývoj člověka od australopitéků po homo sapiens a ukázaly, jak lidé osidlovali svět.
Žáci 2. stupně pokračovali exkurzí do České národní banky, kde se seznámili s funkcí banky, českou i zahraniční měnou i ochrannými prvky bankovek. Vyzkoušeli a naučili se, jak rozpoznat padělky. Obě akce byly zajímavé a poučné. Budeme se těšit na další podobné akce.

Žáci a učitelé


Ochrana člověka za mimořádných situací

V pátek 19. září u nás na škole proběhl projekt „Ochrana člověka za mimořádných situací“ a můžeme s radostí oznámit: nikdo neuhořel! A co jsme vše zažili? Nejdřív jsme si vyzkoušeli cvičnou evakuaci, při které se naštěstí nikomu nic nestalo a všichni jsme se v pořádku dostali ven z budovy.

Žáci I. stupně vyrazili na exkurzi k hasičům, kde se zblízka seznámili s jejich prací a vybavením. Žáci II. stupně si mohli vybrat z několika témat, která je zajímala. Pod vedením učitelů si vyzkoušeli základy první pomoci, dozvěděli se, jak se chovat v případě havárie a jak důležitá je správná evakuace. Všechna témata byla pojata formou praktických aktivit a cvičení. Byl to den plný srandy a užitečných informací. Teď už víme, že když se něco stane, jsme ready!

Mgr. Zuzana Matějů

Projektový týden v ZŠ TRNKA

Podzimní projektový týden na druhém stupni naší školy opět přinesl inspirativní učení, přemýšlení i objevování.

Šesťáci prožili „Týden vědy“, kdy zkoumali, co všechno věda obnáší, formulovali hypotézy, prováděli pokusy a navštívili Ústav organické chemie a biochemie AV ČR. Na závěr uspořádali vlastní vědeckou konferenci.

Sedmáci se zaměřili na téma „Chovám se vědomě“. Přemýšleli, jak tráví volný čas, jak se rozhodují a jaká rizika na ně číhají v online světě. Díky programu AI dětem objevili princip digitální stopy. Pojmenovali si bezpečnostní pravidla a sestavili si osobní záchrannou síť.

Osmáci zkoumali „Média“. Navštívili redakci časopisu Respekt, Český rozhlas, potkali se s mladým novinářem Štěpánem Böhmem. Kladli si otázky, jaké prostředky využívají média, aby nás zaujala, jak rozpoznat dezinformace či co je důležité pro novinářskou práci. Deváťáci se vydali za „Uměním v čase“. Prošli dějinami od románských staveb po současnost, navštívili Veletržní palác a setkali se s umělcem Milanem Caisem. Přemýšleli o tom, jak na nás umění působí a co pro nás znamená.

Projektový týden opět potvrdil, že zkoumání nás baví – žáky i učitele.

Mgr. Markéta Svobodová


Pozvánka do ZŠ TRNKA

Všechny zájemce o přijetí jejich dítěte do první třídy srdečně zveme na setkání, které se uskuteční v úterý 18. listopadu od 17 hodin v jídelně ZŠ TRNKA.

Získáte zde základní informace o fungování a vizích naší školy, prostor bude i na vaše dotazy. Součástí schůzky bude také prohlídka školní budovy.

Ing. Jana Derflová


Výprava do štoly Josef

Věděli jste, že kousek od Dobříše má své pracoviště Centrum experimentální geotechniky, pracoviště Fakulty stavební ČVUT v Praze, a že tu máme unikátní podzemní laboratoř? Naši žáci 9. ročníku měli možnost navštívit štolu Josef díky projektu MAP ORP Dobříš IV., který realizuje Brdy–Vltava, o. p. s., a byl to pro ně nezapomenutelný zážitek. Děkujeme za zprostředkování i za velmi poutavé povídání se závěrečným překvapením.

Mgr. Markéta Svobodová

Malí návštěvníci v kadeřnickém salonu SOU Hluboš

Děti ze 4. mateřské školy Spokojená školka zažily netradiční a velmi zábavné dopoledne – navštívily kadeřnické učiliště SOU Hluboš, pracoviště Dobříš. Pod vedením svých učitelek a za laskavé asistence studentek oboru kadeřník se děti ocitly v prostředí skutečného kadeřnického salonu.

Tato návštěva byla realizována v rámci školního projektu Poznej zaměstnání svých rodičů, jehož cílem je dětem přiblížit různá povolání, se kterými se mohou setkat ve svém okolí. Díky tomu si mohly vyzkoušet, jaké to je sedět v kadeřnickém křesle, nechat si učesat vlasy nebo si navzájem pomáhat při jednoduchých úpravách. Studentky jim ukázaly různé pomůcky, vysvětlily, jak se používají, a s úsměvem odpovídaly na zvídavé otázky.

Celá akce proběhla v přátelské atmosféře, plné smíchu a radosti. Děti si odnesly nejen nový účes, ale i spoustu zážitků, a možná i první inspiraci pro budoucí povolání.

Děkujeme všem, kteří se na této krásné akci podíleli!

SOU Hluboš, OP Dobříš

Pozvánka na Čapkův pohár ve školním šachovém turnaji

Ilustrační foto, zdroj: @EyeEm

Šachový kroužek při Gymnáziu Karla Čapka Dobříš vás zve na šachový turnaj Čapkův pohár

Čapkův pohár, určený mladým hráčům narozeným v roce 2007 a později, se na Gymnáziu Karla Čapka Dobříš uskuteční v sobotu 22. listopadu.
Akce je pořádána šachovým kroužkem, za podpory vedení školy a Sdružení rodičů při Gymnáziu Karla Čapka Dobříš. Dotazy směrujte na Samuela Kadlece (mobil: 702 101 117). Hlavním rozhodčím bude Miroslav Maršálek (mobil: 702 067 510).
Turnaj se bude konat v prostorách školy na adrese Školní 153, Dobříš s prezencí účastníků od 8.30 do 9.00 hod. a zahájením prvního kola v 9.15 hod. Předpokládaný závěr: 14.30 hod.
Systém hry: 7 kol švýcarským systémem, jeden turnaj 2 × 20 minut + 5 s za provedený tah. S hodinami do spadnutí praporku, podle pravidel FIDE pro rapid, prohrává 2. nemožný tah.

Vítěz turnaje získá putovní pohár, který bude škole nebo klubu vítěze zapůjčen na jeden rok. Kromě hlavní ceny jsou připraveny také diplomy, poháry pro nejlepší hráče a další věcné odměny pro účastníky. Šachové sety využívané v kroužku a v této soutěži a také věcné ceny zakoupilo Sdružení rodičů při Gymnáziu Karla Čapka Dobříš.
Startovné ve výši 50 Kč zahrnuje také drobné občerstvení a pití pro každého hráče.

Přihlášky je možné zasílat do 6. listopadu 2025 na e-mail samkaca@gmail.com.
Srdečně zveme začínající i zkušené šachisty vašeho oddílu, školy, kroužku, obce.

Samuel Kadlec

Podzimní radosti v naší mateřské škole

První týdny nového školního roku byly plné objevování, radosti a společného sdílení.

V září jsme všichni vyrazili do Husova parčíku, kde jsme si užili čas na Podbrdské výstavě drobných zvířátek, která děti velmi nadchla.
Již tradičně jsme se v čase rovnodennosti sešli všichni ze školy na naší zahradě, abychom společně přivítali podzim a rozloučili se s létem. Léto s podzimem dokonce přišly mezi nás a léto předalo královskou korunu vládci podzimu. Začali jsme hrabat listí a sbírat oříšky a kaštany.
Naše nejstarší děti se koncem září vydaly na dobrodružný výlet do Hrachova, kde navštívily záchrannou stanici zvířátek a dozvěděly se spoustu zajímavostí o jejich ochraně.

Významným dnem pro nás byla také oslava Dne české státnosti – sv. Václava. Na zahradě jsme zasadili cibulky tulipánů a při slavnostní chvíli si poslechli českou hymnu.

Ve všech třídách se rozeběhlo seznamování s anglickým jazykem a naše předškolní děti se pustily do pravidelného cvičení ve velké tělocvičně ZŠ Lidická, kde trénují pohybovou zdatnost i odvahu. Jsme moc rádi za tuto spolupráci.
Už teď se těšíme na další společné zážitky, které nás v mateřské škole čekají.

Za kolektiv MŠ Dana Jarušková,
ředitelka školy

Kulturní středisko Dobříš – listopad

Milí čtenáři a příznivci kulturního dění, schovejte se u nás před podzimními plískanicemi a nechte se zahřát naším listopadovým programem. Vstupenky nakupujte online nebo v kanceláři KD, platit je možné v hotovosti i kartou.


Snow Film Fest

Přehlídka filmů o zimních sportech – úterý 4. 11. od 19.00
Filmy plné adrenalinu, humoru i dojetí (ze zahraniční i domácí produkce) přichází tradičně i na Dobříš! Vstupné 150 Kč / 75 Kč (senioři a mládež do 26 let)


COCO

KINO Dobříš – středa 5. 11. od 17.00 
Animovaný film s „dušičkovou“ tematikou: Miguel se dostane do Říše mrtvých, kde se setká se svými předky, musí splnit zdánlivě nesplnitelné a pochopit, kde jsou skutečné hodnoty… Vstupné 100 Kč.


Něco za něco 

KINO Dobříš – středa 5. 11. od 19.30
Premiéra nové české komedie: Daniel se dozví, že jeho ženě Kateřině selhávají ledviny. Má jí darovat tu svou? Nečekaná situace odhalí odvahu, slabost i humor všech zúčastněných. Vstupné 150 Kč.


Sisyfova šťastná chvíle

Komentovaná prohlídka výstavy – čtvrtek 6. 11. od 17.30
Přijďte a zažijte u nás svoji šťastnou chvíli díky jedinečné možnosti nahlédnout výstavu pohledem samotné autorky. Vstup zdarma.


Šestý podzimní divadelní festival ochotnických souborů

7.–11. 11. od 19.00
Tradiční přehlídka ochotnických souborů pod taktovkou dobříšského divadelního spolku KRUH, z. s., nabídne pestrý program plný humoru, napětí i originálních autorských her. Akci nezajišťuje KD.


Anna Vančátová: Obrazy, kresby

Vernisáž výstavy – čtvrtek 13. 11. od 18.00 
Tvorba dobříšské umělkyně a pedagožky paní A. Vančátové je charakteristická energickým rukopisem. Přijďte na vernisáž! Vstup zdarma.


Jak se jedna obyčejná holka s Crohnem rozhodla vylézt Mount Everest

Beseda – středa 19. 11. od 19.00
Zajímavé povídání s Monikou Benešovou, která zdolala osmitisícovku. Vstupné 150 Kč / 75 Kč (senioři a mládež do 26 let).


Už jsme doma

Koncert – pátek 28. 11. od 20.30
Hudbu, jakou hrají UJD, jen tak někde nenajdete. Je punkově divoká, naléhavá, kompozičně náročná s nadčasovými texty. Neuvěřitelné tempo a humorná živá vystoupení. Vstupné 300 Kč / 350 Kč.


Připravujeme

30. 11. Zahájení adventu (15.30)
4. 12. Komentovaná prohlídka výstavy A. Vančátové
6. 12. Swing band Dobříš – vánoční koncert
7. 12. Bronzová adventní neděle na náměstí Komenského
9. 12. Kecy a politika (debata)
13. 12. Kouzelné Vánoce s Majdou a Petrem (pro děti)
14. 12. Stříbrná adventní neděle na náměstí Komenského
19. 12. Vánoční koncert na zámku
21. 12. Zlatá adventní neděle na náměstí Komenského

Hana Stočesová