Domů Blog Strana 197

Parkovací zóna C – Za Poštou

obrázek generovala AI Midjourney

Parkovací zóna C – Za Poštou – je v současné době hodnocena veřejností velice negativně z důvodu změn počtu parkovacích míst po rekonstrukci náměstí Komenského.

Rekonstrukce náměstí Komenského má velký vliv na Dobříšáky, kteří bydlí, pracují nebo občas jen potřebují zaparkovat v této parkovací zóně. V průběhu a obzvláště na konci pracovního dne se všichni setkávají s opakující se jízdou ulicí a hledáním místa, kde své auto po návratu z práce či z nákupu zaparkují, poté co jako každý rok zaplatili parkovací kartu pro zónu C, a čekají za to od města, že jim poskytne náležité služby.

Parkovací místa jsou ale nyní obsazena firemními auty České pošty z důvodu změny prostoru náměstí Komenského, kde dříve parkovací místa pošta měla. V současné době je nově „zablokováno“ 6 parkovacích míst, která byla vybudována u vchodu učiliště Hluboš, a dle sdělení vedení města město uzavřelo až do roku 2028 nájemní smlouvu se společností IMMOTEL, a. s., se sídlem Švédská 635/8, Praha 5-Smíchov. Tato firma je majitelem budovy, kde se pošta nachází a kde v současné době probíhá rekonstrukce, podoba nového vzhledu rekonstruované budovy pošty je na webových stránkách firmy IMMOTEL https://www.pronajemprostor.cz/nemovitost/111/.

Parkovací zóny mají určité náležitosti vyplývající z nařízení města vydaného Radou města Dobříš dne 22. 11. 2022. Nařízením je stanoveno, že parkovat zde mohou vlastníci parkovací karty C, ostatní po dobu 2 hodin po nastavení parkovacích hodin. Většina vlastníků parkovací karty C se ale stala svědky situace, kdy parkovací místa byla obsazena auty bez karty a nastavených parkovacích hodin, a neměli tedy možnost svoji zakoupenou parkovací kartu „využít“. Často se pak obraceli a obracejí na městskou policii, aby situaci řešila. Chápu ale, že opakující se přestupky nikoho nebaví pořád dokola řešit…

Pak se nabízí otázka: Kdy se občané Dobříše – majitelé parkovacích karet – před svým bydlištěm dočkají situace, že oni jsou na základě smlouvy – předplacené služby – ti důležitější pro vedení města? I dodržování závazků ze smluvních vztahů, v tomto případě zajištění možnosti využití předplacených služeb svým občanům, je vizitkou vedení města. Spokojení občané jsou vždy obrazem společnosti.

Mgr. Eva Burešová, Za Poštou,
zastupitelka za ANO 2011

Jak zastupitelé naplnili a nenaplnili výsledky referenda

Ilustrační obrázek generovaný umělou inteligencí

Únorové jednání zastupitelstva mělo promítnout výsledky referenda do změny územního plánu. V úvodu starosta konstatoval, že „zastupitelstvo města je povinno výsledek místního referenda respektovat, resp. jej naplnit“. Jak tomu pak bylo ve skutečnosti?

1. Vyjmutí městských pozemků v Brodcích ze zastavitelných ploch. Většina zastupitelů tuto změnu schválila. Proti byli čtyři zastupitelé z ANO, kteří tak ukázali, že je demokratická volba občanů v referendu ani zákony nezajímají. Těsně před hlasováním vznikl zmatek ohledně využití těchto ploch. Zastupitel P. Kadlec navrhl, aby byly klasifikované jako „plocha smíšená nezastavěného území“, což by umožnilo zachovat výběh s koňmi. Jenže parcely vyjmenované v usnesení jsou v části, kde bude zástavba na soukromých parcelách, a ne podél hlavní cesty.

2. Zachování a zpřesnění pravidel postupné výstavby (etapizace), tak aby město mělo čas připravit potřebnou infrastrukturu na nárůst počtu obyvatel. Naplnění referenda v této otázce vyvolalo největší diskusi a nevoli zastupitelů. Starosta P. Svoboda navrhl jiné znění zadání pro změnu územního plánu, než jaké odhlasovali občané v referendu. A většina zastupitelů (s výjimkou M. Sochora, F. Kahouna a P. Kadlece) to schválila, i když jsem je upozornil, že návrh starosty není naplněním výsledku referenda a nemusí obstát v případných soudních sporech (či to byl záměr?). Usnesení ke druhé otázce je nejednoznačné, a tak jsem všechny zastupitele oslovil se žádostí, aby vysvětlili, jak se podle nich bude postupovat.
Ještě více na pováženou bylo vystoupení vedoucí stavebního odboru městského úřadu, která sdělila, že do doby, než bude změna územního plánu zpracována a schválena (což může trvat rok), bude vydávat kladná závazná stanoviska k žádostem o stavby na plochách, kde se má podle dosud platných pravidel etapizace stavět až v další etapě – po zastavění velké většiny nyní rozestavěných lokalit, k čemuž však v Západní zóně ještě nedošlo.
Takový postup stavebního úřadu je porušením platného územního plánu a prakticky neguje výsledek referenda v otázce č. 2.

3. Nerozšiřovat zástavbu do okolní krajiny. Zastupitelé odsouhlasili (s výjimkou S. Vacka) zapracování třetí otázky referenda do změny územního plánu.

Jaromír Bláha


Reakce na článek J. Bláhy

Zastupitelé na jednání v únoru zohlednili výsledek referenda při zadání změny územního plánu. Jistě si toto rozhodnutí může vykládat každý po svém. Musím se však ohradit proti některým zavádějícím tvrzením pana Jaromíra Bláhy.

Schválené zadaní v otázce týkající se etapizace přesně vystihuje podstatu omezení výstavby a její fázování do etap. Schválené zadání umožní zahajovat další etapy výstavby podle zastavění 4 lokalit na hranici 85 %, jak definovala otázka v referendu. Je to určitě přesnější definice, než panem Bláhou proklamované omezení výstavby do doby zajištění potřebné infrastruktury: O budování infrastruktury žádná otázka v referendu nebyla.

O tom, že podmínky etapizace jsou splněny, informoval zastupitelstvo již před rokem architekt Vorlíček, který zpracovává změnu územního plánu a který mimo jiné dostal od města v roce 2020 zadání, aby nejednoznačné podmínky etapizace prověřil. Když tato svá zjištění prezentoval na jednání zastupitelstva loni v červnu, odmítl kolega Bláha, v té době zastupitel, tuto informaci byť jen vzít na vědomí. Když před skutečností zavřu oči, neznamená to, že neexistuje.

Podmínky etapizace v platném územním plánu jsou nejasné, proto v rámci zpracovávané změny proběhla jejich revize. Současné podmínky nestanoví přísný zákaz výstavby, jsou definovány volněji. V minulosti již vedení města i stavební úřad vydaly povolení, na základě kterých se postavilo, staví se nebo se připravuje výstavba v lokalitách omezených etapizací. Kde byla jaká přípojka na vodu či napojení na silnici povolena, kde byla uzavřena plánovací smlouva atd., to vše lze dohledat ve veřejně přístupných zápisech z rady města. Úřad územního plánování vydává závazná stanoviska k umístění staveb v souladu se zákonnými předpisy a s platným územním plánem.
„Na pováženou“ jsou tak zavádějící tvrzení pana Bláhy, nikoli jednání vedení města či úřadu územního plánování.

Pavel Svoboda, starosta

Navýšení kapacity 5. MŠ Dobříš Větrník – čtvrtý rok v udržitelnosti

dav

CZ.06.2.67/0.0/0.0/15_013/0000697
V roce 2018 byla ukončena fyzická realizace projektu „Navýšení kapacity 5. MŠ Dobříš Větrník“. Cílem projektu bylo zvýšit nedostatečnou kapacitu 5. MŠ Dobříš o 56 dětí. Vznikly dvě nové třídy vybavené moderním nábytkem včetně nutného zázemí, posílena byla i kapacita kuchyně pomocí konvektomatu a dalšího drobnějšího vybavení. Zděná patrová přístavba je umístěna vedle stávající budovy s třídami, s níž je propojena.
Finanční prostředky ve výši 19 502 499,65 Kč byly poskytnuty z fondu EU prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Ing. Eva Hladíková, odbor místního rozvoje

SH Dobříš – Instalace nuceného větrání se ZZT – první rok v udržitelnosti

CZ.05.5.18/0.0/0.0/17_070/0006730
V roce 2020 byla ukončena fyzická realizace projektu „Snížení energetické náročnosti Sportovní haly Dobříš – Instalace nuceného větrání se zpětným získáváním tepla (ZZT)“. Na tento projekt byla poskytnuta dotace v rámci Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), prioritní osy 5 – Energetické úspory, specifického cíle 5.1 – Snížit energetickou náročnost veřejných budov a zvýšit využití obnovitelných zdrojů energie, ve výši 7 462 998,29 Kč. Za účelem zvýšení energetických úspor byla zrekonstruována kotelna, včetně instalace nové vzduchotechnické jednotky, která je umístěna na části střechy sportovní haly. Projekt byl realizován v souladu s podmínkami poskytnutí dotace.

Ing. Eva Hladíková, odbor místního rozvoje

Informace ke kompostérům a plastovým nádobám na tříděný odpad

Ilustrační foto, zdroj freepik.com

Město Dobříš bylo úspěšné v dotačním řízení na pořízení kompostérů a plastových nádob na tříděný odpad a byla mu přislíbena dotace na nákup tohoto vybavení. Celkové náklady akce činí 3,2 mil. Kč, z toho dotace ve výši 2,7 mil. Kč, zbývající část hradí město Dobříš.

Záměrem projektu je intenzifikace systému sběru a svozu odpadů ve městě Dobříš. První část projektu se týká zintenzivnění předcházení vzniku bioodpadů, tj. zpřístupnění kompostování kuchyňských zbytků a zeleně ze zahrad většímu množství občanů města jak u bytových, tak u rodinných domů. Druhá část projektu je zaměřena na rozšíření adresného odděleného shromažďování separovaných odpadů od prahu domu (tzv. „door to door“ systém), jmenovitě papíru, plastů, nápojových kartonů a kovů. Cílem projektu je zapojit do adresného třídění co nejvíc obyvatel rodinných a bytových domů. Současně s tím bude redukována síť veřejných „hnízd“ (tzv. zvonů) na tříděný odpad.
Nádoby a kompostéry budou vydávány pouze občanům, kteří projevili zájem v rámci dotazníkového šetření a jsou zaevidováni v databázi vážných zájemců.

A co bude z projektu pořízeno?
Celkem bude pořízeno 9 ks komunitních kompostérů, 40 ks domácích kompostérů, 1 000 ks plastových nádob o vel. 240 l na papír, plast, nápojové kartony a kovy, 120 ks plastových nádob o vel. 1 100 l na papír, plast, nápojové kartony a kovy s klíčkem a zámkem.
V současné době probíhá zadávací řízení na dodavatele. Výdej kompostérů a plastových nádob bude probíhat v areálu sběrného dvoru DOKAS Dobříš pravděpodobně během září tohoto roku, a to po podpisu smlouvy o výpůjčce s následným darováním a vydáním QR kódu na odboru výstavby a životního prostředí (vyřizuje Ing. Kateřina Rambousková, OVŽP, e-mail: rambouskova@mestodobris.cz, tel.: 318 533 384).

Ing. Markéta Samcová,
projektová manažerka odboru místního rozvoje
Ing. Kateřina Rambousková,
referentka odboru výstavby a životního prostředí
Název projektu: Intenzifikace systému sběru a svozu
odpadů Dobříš, reg. č.: CZ.05.01.05/XX/22_004/0000443

Týden bruslení v Dobříši

Týden bruslení letos proběhl po jarních prázdninách, tedy v týdnu od 6. do 12. března. Dleharmonogramu se měly od pondělí do pátku na ledové ploše vystřídat mateřské a základní školy z Dobříše, včetně přizvané ZŠ Stará Huť. To se z části podařilo. Bohužel ve čtvrtek a v pátek musel být program kvůli deštivému počasí úplně zrušen, a to již bez náhrady. Výuku bruslení, ale i hry pro děti a žáky připravili profesionální trenéři z Veřejné Sportovní Akademie, z. s. Nechyběl jako vždy ani zdravotní dohled zajištěný Střediskem zdraví, spol. s r. o.
Víkendové počasí přineslo ochlazení, a tak vše proběhlo dle plánu. V sobotu se uskutečnil již 5. hokejový turnaj letošní sezóny pořádaný HC Dobříš. Účast byla skvělá a sportovní dopoledne se náramně vydařilo za doprovodu krásného počasí. O úvodní buly turnaje se postaral v 9 hodin starosta města Pavel Svoboda.

Celý týden bruslení zakončil nedělní karneval, který vždy přiláká mnoho dětí a rodičů. Odpoledne plné soutěží, her, tanečků moderovaly lektorky z Aerobik Studia Orel Dobříš, z. s., a zapojili se i dospělí. Soutěživost dětí byla téměř nekonečná, po dvouhodinovém programu si odnášely pěkné ceny od města Dobříš i ASOD. Město Dobříš tímto děkuje všem, kteří se na této akci nějakým způsobem podíleli včetně zaměstnanců Dokas Dobříš, s. r. o., na zimním stadionu.

Za město Dobříš Šárka Krůtová, DiS.,
koordinátorka projektu Dobříš
– Zdravé město a místní Agenda 21
Akce se koná v rámci projektu Dobříš
– Zdravé město a místní Agenda 21.

Den Země 2023

Město Dobříš bude v druhé polovině dubna, konkrétně od 17. do 23. dubna, opět slavit Den Země.

Hlavní aktivitou bude úklid veřejných prostranství a okolí města, součástí oslav však budou i další akce, které různým způsobem upozorní na nutnost chránit naše životní prostředí. Nejvýznamnější bude tradičně oslava Dne Země na hřišti v ulici Boženy Němcové, tentokrát v pátek 21. dubna od 10 do 16 hodin. Tématem bude Poznávání hmyzí říše.

Zároveň vás chceme touto cestou pozvat na letošní novinku. Pojďme společně zasadit strom k oslavě tohoto svátku. Tato akce se bude konat ve čtvrtek 20. dubna od 15 hod. v jedlovém hájku.

Město vyzývá k zapojení neziskové organizace, dobříšské školy i další občany města, kteří nikde organizovaní nejsou a chtějí pomoci. Tradičně zajistí svoz a likvidaci sesbíraného odpadu a dle požadavků vydá igelitové pytle a gumové rukavice. Uvítáme i pomoc se zajištěním akce na hřišti.

Pro potvrzení úklidových lokalit i další informace k tématu kontaktujte odbor výstavby a životního prostředí – e-mail: harmanova@mestodobris.cz, telefon 318 533 380, popřípadě přímo osobní návštěvou (čp. 1602 – nad Penny Marketem).
Děkujeme za zapojení do péče o životní prostředí.

Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru
výstavby a životního prostředí

Vysvětlení k upraveným kritériím pro přijímání dětí do mateřských škol v Dobříši pro školní rok 2023/2024

Ilustrační foto, zdroj: freepik.com, @freepik

Město Dobříš je zřizovatelem celkem tří mateřských škol. V současné době se blíží doba zápisů k přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání.
Kritéria pro přijímání dětí do dobříšských mateřských škol vždy respektovala platnou legislativu. V současné době jsou za přednostní pokládána tato: místo trvalého pobytu dítěte a jeho věk.

V minulosti byla kritéria pojata šířeji. Vedle trvalého pobytu dítěte v Dobříši se zohledňovalo také bydliště v obcích, které s městem Dobříš uzavřely dohodu o hrazení neinvestičních výdajů (dále jen „dohoda“) a posledně pak bydliště v obcích ostatních. Dále to byl i věk a případně sourozenec.

K obcím, které s městem Dobříš mají tyto dohody, si dovolím drobný exkurz. Jedná se o dohody uzavřené v roce 2008 s obcemi Velký Chlumec, Županovice, Daleké Dušníky, Chotilsko, Svaté Pole, Kytín, Drhovy, Čím, Voznice a Rybníky. A oč vlastně v dohodách šlo? Zjednodušeně řečeno obce hradily městu Dobříš za každé dítě přijaté do dobříšské mateřské školy finanční částku vypočtenou dle sjednaného smluvního klíče.

Závazky z dohod jsou však již více než 10 let překonané. Už jen proto, že některé z obcí v mezidobí vystavěly školky vlastní nebo zřídily dětské skupiny. Jiné upřednostňují školky v obcích sousedních. Částky z dohod přestaly být optimalizovány a nehradí se.
Proto se dobříšské mateřské školy po dohodě se zřizovatelem shodly na tom, že hlavním kritériem přijímání dětí do mateřských škol zůstává trvalé bydliště dítěte na Dobříši a věk dítěte. Tím je zajištěno přednostní přijetí dětí s povinnou předškolní docházkou (tedy dětí pětiletých), poté přijetí dětí dle data narození s trvalým pobytem na Dobříši a následně dětí dle věku z okolních obcí. Vzhledem k tomu, že většina obcí v okolí Dobříše zřídila vlastní školky či dětské skupiny, bude brán zřetel při přijímání na děti z obcí, které školky nezřizují.

Na závěr si dovolím ubezpečení: mateřské školy mají pro školní rok 2023/2024 kapacity dostatečné i pro děti z okolních obcí. Dle demografické predikce by i do budoucna měly být kapacity mateřských škol dostačující.

Jindřiška Romba, místostarostka


Kritéria pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024 do mateřských škol zřízených městem Dobříš (dále jen „MŠ“)

1. Povinné vzdělávání
Přednostně budou v souladu s ustanovením § 34 odst. 2) školského zákona přijaty předškolní děti (narozené od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018), nebo děti s odkladem školní docházky.
2. Při přijímání ostatních dětí se bude vycházet z kritérií uvedených v tabulce.
Tyto děti musí být prokazatelně očkovány dle očkovacího plánu (§ 34 odst. 5) školského zákona.
V případě rovnosti bodů bude vybrán počet přijímaných dětí dle data narození dítěte (1. 1., 2. 1., 3. 1., …).
Děti 2–3leté (nar. od 1. 9. 2020 do 31. 8. 2021) budou přijaty pouze v případě volných míst do kapacity školy, a to v den dosažení 3 let věku.
Kritéria jsou platná pro zápis do MŠ zřizovaných městem Dobříš v měsíci květnu 2023, děti se přijímají od školního roku 2023/2024, termín pro odevzdání žádostí k předškolnímu vzdělávání bude dne 9. 5. 2023 od 13.00 do 17.00 hodin.
Žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2023/2024 jsou k dispozici v budově příslušné MŠ od 9. 4. 2023 nebo jsou ke stažení na webových stránkách dané MŠ.

Přednostně bude přijato dítě s vyšším počtem bodů

KritériumDatum narozeníBodové ohodnocení
Trvalý pobyt dítětev Dobříši (platí pro děti nar. do 31. 8. 2020)5
4–5 let / nar. od 1. 9. 2018 do 31. 8. 20194
Věk dítěte3–4 roky / nar. od 1. 9. 2019 do 31. 8. 20203
3 roky / nar. od 1. 9. 2020 do 31. 12. 20200
3 roky / nar. od 1. 1. 2021 do 31. 8. 20210

Projekt „Pěšky do školy“ startuje 24. dubna 2023

Čas před samotným začátkem školy je z hlediska bezpečnosti problematický. Zejména část ulice Za Poštou je v ranní špičce enormně dopravně vytížená. Přibrzďování a vystupování dětí z aut na bezpečnosti nepřidává. Proto je tu projekt „Pěšky do školy“.

V termínu od 24. dubna do 12. května 2023, vždy v čase 7.30 až 8.00 hod., bude část ulice Za Poštou (v části od domova seniorů, za poliklinikou, po křižovatku s ulicí Fričova a Školní) pro motorová vozidla uzavřená. Doba provozu motorových vozidel bude na 30 min. omezena, a to jen ve školních dnech. Prostor se tak uvolní těm, kteří chodí do školy pěšky, na kolech a koloběžkách.

Pokud vezete své děti autem, máte tyto možnosti:

1. vysaďte je u polikliniky Dobříš, kde bude vyznačený „bod výsadku“,
2. využijte parkovacích míst před prodejnou COOP,
3. další možností je parkoviště před sportovní halou.

Je více než pravděpodobné, že první dva, tři dny po spuštění projektu si na situaci budeme zvykat, a jak víme, zvyk je železná košile. Nicméně za pokus to stojí, protože nejde o nic jiného než o dopravní bezpečnost našich dětí a zmírnění stresové situace z ranního dopravního chaosu.

Abychom mohli projekt lépe zvládnout, bez vaší součinnosti se neobejdeme. Nejvýznamnější bude vaše osobní zapojení, kdy spolu s dětmi místo auta zkusíte třeba párkrát dojít do školy pěšky nebo je vysadíte kus před školou a necháte je do školy dojít samotné.
Před zkušebním provozem a následně po něm proběhne anketa mezi rodiči a veřejností. Kdy vyhodnotíme plusy a mínusy zkušebního provozu. Anketa bude dostupná na webových stránkách města a mezi rodiče ji rozdistribuuje přímo škola.

Město připravuje i budoucí doprovodná opatření, jako například vybudování uzamykatelných krytých stojanů pro kola v těsné blízkosti škol či doplnění dopravního značení.

Děkujeme za vaše zapojení a trpělivost zejména v prvních dnech projektu.

Jindřiška Romba, místostarostka,
Pavel Svoboda, starosta

Informace ze „staré školy“

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 16. března proběhl na naší škole den otevřených dveří. Desítky rodičů s jejich dětmi provázeli po škole žáci devátých ročníků, kteří si pro návštěvníky připravili zajímavé informace o chodu školy, vyprávěli jim své vlastní zážitky ze školy, z výletů a odpovídali na otázky. Příchozí mohli zhlédnout výuku jak v běžných třídách, tak v odborných učebnách a vůbec nebyli jen pasivními pozorovateli.
V učebně fyziky a chemie si paní učitelky J. Hadamovská a E. Vávrová připravily nejen „ohnivé“ pokusy, při kterých zdatně asistovali žáci 9.C. V učebně přírodopisu žáci 8.A pod vedením paní učitelky J. Hamzové seznamovali malé návštěvníky například s mikroskopy. V učebně informatiky byl největší zájem o 3D tisk a programování, které předváděli žáci 7.C pod vedením pana učitele P. Hlinky. V učebně robotiky žáci 8.C s paní učitelkou M. Cieślik prováděli různé hrátky s ozoboty a velký zájem byl i o stavebnice VEX.
Role pomocníků i hostesek si žáci báječně užili a patří jim veliké poděkování. Všichni návštěvníci se shodli, že se jim u nás líbilo.

K. Sobotková


Hrajeme si na školu

Již podruhé se letos sešli budoucí prvňáčci na tradiční akci předškoláků „Hrajeme si na školu“. Po první návštěvě v tělocvičně přišli tentokrát všichni do školy, kde jsme si zazpívali a přivítali jaro písničkou, kterou jsme se společně naučili. Mezitím co byli rodiče na informační schůzce s vedením školy, si každý vyrobil krásnou velikonoční dekoraci k nastávajícím svátkům.
Brzy na viděnou u zápisu!

S přáním krásných Velikonoc kolektiv učitelek a učitelů naší školy


Valentýnský den

Dne 14. února se u nás na škole uskutečnil valentýnský den. Již 13. února se senátoři a dobrovolníci podíleli na vyzdobení vnitřku budovy školy například balónky, stužkami a připravili fotokoutek. Druhý den ráno (14. 2.) se některé děti a učitelé sešli v tematickém oblečení. Hlavními barvami byly: růžová, červená a bílá. Během předchozího týdne bylo možno nosit tajné vzkazy nebo dobroty do valentýnské krabice, se kterou potom žákyně devátého ročníku postupně obcházely všechny třídy a přitom tak roznášely valentýnky těm, pro které byly určeny. Tento den byl velice povedený a předčil veškerá naše očekávání.
Děkujeme.

Za senát Johy, Terka, Adél


2. místo v okresním kole olympiády v německém jazyce

Dne 7. března se v Příbrami konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Naši školu jel reprezentovat Václav Pernica ze třídy 8.C. Po absolvování poslechového cvičení následovala konverzační část, ve které si Vašek vylosoval téma Cestování a dovolená. Na toto téma měl nejen sám mluvit, ale byly mu kladeny i nelehké doplňující otázky. Ve finále následoval ještě popis přiděleného obrázku. Po přesvědčivém výkonu před čtyřčlennou porotou se Vašek ve velké konkurenci v kategorii II.A (8.–9. ročník) umístil na výborném 2. místě. Moc mu k tomuto úspěchu gratulujeme a přejeme hodně radosti při dalším studiu němčiny.

M. Cieślik


Zápis do první třídy

Základní školy Dobříš, Komenského nám. 35, se koná

v pátek 14. dubna 2023 od 13.30 do 16.30 hodin

a v sobotu 15. dubna 2023 od 8.30 do 12.00 hodin.

K zápisu je nutné přinést rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.
V době od 12. března do 12. dubna si mohou zákonní zástupci zarezervovat volný termín a čas zápisu v rezervačním systému (viz webové stránky školy – Informace – Zápis do první třídy).