Zpráva Okrašlovacího spolku DobříšDo Okrašlovacího spolku jsme vstoupily proto, abychom se mohly aktivně zapojit do zlepšení vzhledu našeho města, konkrétně náměstí. Jako první jsme se postaraly o záhonek u „Jednoty“. Po domluvě s p. Milnerem jsme vysadily macešky (dodané Dokasem), které jsme chodily zalévat. Asi pětkrát jsme naložily konve a kýble s vodou na vozík a zalévaly. Lidé nám hlásili, že na květiny dávají pozor. Rozkvetlý záhonek se jim líbil. Pak jsme se daly do osázení překopů po kanalizaci před DM drogerií a místní pizzerií. To jsme si daly, tady to již nebyla legrace, povrch byl jen uhlazen a pod ním byla spousta kamenů. Každou jamku pro keřík jsme musely vykopat krumpáčem, odstranit kameny, dodat hnojivo a zem, aby měly z čeho růst. Začaly jsme před 18. hod. a skončily před 23. hod. Nevzdaly jsme se a dokončily i další překopy. Když měl být spuštěn vodotrysk, odplevelily jsme okolí pošty. To místo patří možná poště nebo někomu jinému, ale nestarají se, tak proč neudělat dobrý skutek. To, co děláme, děláme bez nějakého honoráře, jen ze své dobré vůle a pro Dobříš, znaly jsme ho totiž kvetoucí.

Chtěly bychom touto cestou poděkovat lidem, kteří nás podporovali, zajímali se o to, proč to děláme, a měli radost jako my z jednoho kvetoucího záhonku. Také musíme pochválit Dokas, že splnil slovo a osadil petunkami tři sloupy, jsou krásné a voňavé i přes ty černé díry.

Přesvědčily jsme se, že nestačí jen zasadit, ale aby to mělo smysl, tak se musí zalévat, odstranit plevel, dodat hnojivo nebo ničit škůdce. Při nejlepší vůli na to nestačí zaměstnanci Dokasu, ale určitě nějaká odborná zahradnická firma. Máme nové tržiště, měsíční nájem 30 000 Kč, úpravy plochy vč. plotu více než 100 000 Kč, kolik stál ten pavilon, si raději nepamatuji. Kolik by stála zahradnická péče, nevíme, ale určitě by tolik nestála a výsledek by byl vidět každý den.
Lidé, radujte se ze svých zahrádek, rozkvetlých oken, ale i vašeho rozkvetlého a upraveného okolí.

Zdraví vás Helena a Maruška.
P.S. My budeme pokračovat, dokud nám zdraví a stáří dovolí!

 Předchozí článek7× tvořivá dílna pro rodiny s dětmi v Dobříši
Další článekNáš první školní rok