Novinky z MAS Brdy–VltavaSe začátkem roku jsme navázali na pravidelné aktivity a v programu komunitního centra se konají rozmanité akce od tvoření po vaření.
Nezapomínáme ani na pohyb a i vy můžete rozšířit komunitu „walkerů“ – co 14 dní vyrážíme v pátek odpoledne do blízkého okolí Dobříše na nordic walking.

Od začátku roku jsme se sešli při herním večeru nebo pravidelných kurzech šití a děti mají každý měsíc prostor pro kreativní tvoření. Dospělí vyslechli autentické vyprávění pana Bureše o potomcích Mayů, ochutnali mexické speciality nebo zkusili tvoření za pomoci umělé inteligence s naší skvělou arteterapeutkou Magdalenou Westman. Klub důchodců, který měl v MAS po dobu rekonstrukce domu s pečovatelskou službou prozatímní zázemí, přesídlil v březnu do dlouho očekávaného nového prostoru denního stacionáře Kratochvíle.
Naše multikulturní pracovnice pravidelně připravují program nejen pro ukrajinské ženy. Nadále probíhají jednou týdně kurzy českého jazyka a výdej humanitární pomoci. Začátkem března se konala informační schůzka pro české ubytovatele, které čekají změny v souvislosti s takzvaným Lex Ukrajina V. Novinky představili právníci organizace IOM (The International Organization for Migration). Stejná organizace poskytuje uprchlíkům mimo jiné psychologickou podporu.
Od března opět funguje v novém složení pracovní četa Brdy–Vltava, která se pod vedením zkušeného kouče věnuje údržbě prostor v „našich“ obcích. S nadcházejícím jarem je mnoho pestré práce, poptávka po ní je velká a my jsme rádi, že jsme opět mohli podpořit ty z nás, kteří mají obtížnější vstup na pracovní trh.

A jaké nové projekty v MASce realizujeme?
Od ledna se setkává multidisciplinární tým složený ze zástupců školství, sociální oblasti, pediatrie, psychologie, PČR a neziskového sektoru. Tato pracovní setkání jsou nedílnou součástí projektu Komunitní wellbeing v MAS Brdy–Vltava, reg.č. CZ.03.02.01/00/22_008/0000037. Zaměřujeme se na aktivity podporující duševní zdraví dětí i mladistvých, kteří se ocitli v akutní psychosociální zátěži a rovněž na aktivizaci zejména rodičů a dalších osob s obtížným přístupem na volný trh práce (viz výše zmíněná pracovní četa).
Velkou měrou se věnujeme programu Zelená úsporám Light, kdy poskytujeme kompletní podporu při žádosti o tuto dotaci. O program je pochopitelně obrovský zájem a pro žadatele je všestranná podpora od kolegyň úlevou nejen proto, že velká část žadatelů jsou senioři, kteří technickou podporu uvítají.
Máte nápad na zajímavou aktivitu, přednášku či workshop, který byste v prostorách „komunitka“ chtěli uskutečnit? Určitě dejte vědět na uvedené kontakty a domluvíme se.

Pro další dotazy a informace volejte kancelář MAS Brdy–Vltava na tel. 605 344 750 nebo koordinátorce centra na tel. 603 592 627. Pro aktuální informace sledujte facebook Brdy–Vltava a Svět dobrých lidí.

Za realizační tým Eva LenhartováPředchozí článekPečovatelská služba města Dobříše má skvělý tým lidí
Další článekČlenská schůze zahrádkářů