Ze zámku a podzámčíLéto sice skončilo, ale dobříšský zámek je pro návštěvníky otevřen celoročně. V září se můžete těšit nejen na koncerty, ale také na tradiční Cenu města Dobříše, která se bude konat v Zrcadlovém sále v sobotu 22. září od 19 hod. Od 19.30 hod. zahraje laureátům i všem přítomným hostům na elektrické smyčce dámské trio Inflagranti. Během jejich programu zazní slavné melodie z klasiky, rocku i popu ve vlastních úpravách pro elektrické smyčce.
O den později, 23. září, se můžete těšit na další z řady benefičních koncertů, které pořádá Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši. Od 19 hod. rozezní Zrcadlový sál skladby W. Waltona a J. Brahmse v podání londýnského orchestru Imperial College Symphony. Dobrovolné příspěvky budou použity na obnovu výše zmíněných varhan.
Na říjen pro vás připravujeme zajímavou výstavu spjatou s šlechtickým rodem majitelů zámku Colloredo-Mannsfeld s názvem „Šlechta v boji“. Vernisáž je plánována na 4. října.
Informace o kulturních akcích, které se budou na dobříšském zámku konat na podzim a v zimě, a také otevírací dobu s časy prohlídek naleznete na našich webových stránkách. Jen připomínáme, že od září do června jsme pro vás v návštěvním centru od úterý do neděle, od 8 do 16.30 hod. V pondělí jsou pokladna a prohlídkové okruhy uzavřeny.

Kulturní program podzim a zima 2018

• 22. 9. – Cena města Dobříše
• 23. 9. / 14. 10. / 18. 11. – Benefiční koncerty v Zrcadlovém sále
• 20. 10. – Lampionový průvod v anglickém parku
• 8. 12. – Vánoční trhy na nádvoří zámku
• Adventní koncerty a adventní prohlídky s výstavou betlémů

Reklama

Předchozí článekČajovna Dobříš slaví druhé narozeniny
Další článekSpolečenská kronika – září