Vánoční balíček přání z Pečovatelské služby města DobříšeDo předvánoční doby bychom vám za Pečovatelskou službu města Dobříše rádi popřáli zdraví a balíček dobré nálady, které se v letošním koronavirovém roce často nedostává.
Samota a sociální izolace dopadá nejvíce na ty, kteří už nemají tolik sil – seniory a nemocné, jejichž blízcí žijí ve vzdálených místech nebo se s nimi nyní nemohou setkávat z důvodu karantény. V naší pečovatelské službě se snažíme právě těmto lidem nabídnout pomoc a podporu, ať už čistě praktickou, tak také tu veskrze lidskou. Jedním z našich důležitých úkolů je ulevit jim od téhle nedobrovolné samoty, nabídnout vztah, zprostředkovat živé lidské společenství.
Naším velkým přáním je darovat si navzájem to nejcennější – setkání, vřelé objetí, pospolitost, přátelství a lásku.

Symbolem setkání je betlémské světlo.
Světlo, ze kterého je možné rozdávat, a přesto ho neubývá, světlo, které může prozářit a rozehřát vaše domovy. Kéž vám všem, kteří se cítíte opuštění, doručí zprávu, že na vás v této nelehké době někdo myslí. Pokud to letos okolnosti dovolí, budou Betlémské světlo jako každoročně roznášet po Dobříši skauti. Chcete-li se k tomuto poselství připojit a přejete-li si, aby doputovalo i k vám, můžete nás kontaktovat na telefonním čísle 318 522 874 nebo přes naše pečovatelky.
Možná, že letos nestihneme na Vánoce pořídit všechny dárky, o to více ale pojďme zažít a procítit jejich původní význam – jsou nadějí na setkání a příslibem lepších časů.

Se srdečným pozdravem a přáním klidných, mírumilovných a laskavých vánočních svátků,
vaši pracovníci Pečovatelské služby města Dobříše

Reklama

Předchozí článekZávěr projektu „Podpora dlouhodobě nezaměstnaných v regionu Brdy–Vltava”
Další článekPsí útulek Dobříš