Skautování ve Vartě

Autor foto: vedoucí oddílu Varta


Náš oddíl během současné situace musel zcela změnit svůj organizační plán. Činnost Varty původně sestávala z pravidelných schůzek a skupinových aktivit. Ty ale pochopitelně nemůžeme provozovat. Proto místo nich konáme co nejvíce on-line schůzek sestávajících z různých her a občasných vzdělávacích aktivit.

Další možné aktivity sestávají z takzvaných offline her, kde děti jdou ven do skutečného světa, splňují úkoly, a to vše individuálně za pomoci indicií, které nacházejí různě po městě nebo v přírodě.

V tomto duchu se nesla prakticky celá naše činnost v posledních měsících včetně předehry táborového programu. V ní naši členové sledují příběh inspirovaný knihou Hraničářův učeň a plní úkoly, které je s příběhem seznamují. Připravují se tak nejen na tábor, na který se již velmi těšíme, ale také se naučí něco nového nebo procvičí to, co již znají (práce s QR kódy, logické myšlení, zručnost aj.). Těšíme se, že se brzy budeme moci s dětmi potkat osobně. Za podporu činnosti děkujeme městu Dobříš.

Za 4. oddíl Varta Bumbác – Jakub Liška

Reklama

Předchozí článekZdravíme z RC Dobříšek!
Další článekNoc sokoloven