Prázdniny v NZDM TerénV týdnu od 13. do 17. srpna proběhl v NZDM Terén příměstský tábor, kterého se letos účastnilo 12 dětí. Během pěti dnů jsme poznali nové kamarády; seznámili jsme se s přírodou v okolí; zjistili jsme, jak snadné je zabloudit v kukuřičném poli; víme také, jak těžkou práci mají hasiči; učili jsme se, jak spolu lépe komunikovat a spolupracovat. Společný týden jsme zahájili výletem na Studený Vrch, na konci dne jsme měli v nohách 15 km. V úterý jsme vyrazili do Rakovníka, abychom navštívili kukuřičné bludiště. Zjistili jsme, že orientovat se ve vysoké kukuřici není zas až tak jednoduché, jak jsme si původně mysleli. Naštěstí jsme si s tím v partě poradili a jako odměnu jsme získali odznáčky s “kukuřičáky”. Ve středu jsme navštívili hasiče v Hořovicích a příbramský aquapark. Víte, za jak dlouho od zaznění sirény musí být hasiči připraveni k výjezdu? My už víme, že na to mají dvě minuty. Měli jsme možnost si to zkusit – zvednout se z postele (to když se siréna ozve v noci), seběhnout z patra, obléci se a nasednout do připraveného vozu. Zkusili jsme si potěžkat vyprošťovací zařízení, hledat kamarády ve sklepě pomocí termovizní kamery a mnoho dalšího. Čtvrtek se nesl ve znamení spolupráce. Navštívili jsme TEPfactor – napětí ve stylu televizní show Pevnost Boyard. Prověřili jsme týmovou souhru i naši zručnost. Část zpáteční cesty jsme absolvovali autobusem a část po svých, bez pobíhání po TEPfactoru to tentokrát bylo 11 km. Odměnili jsme se zmrzlinou. Pátek byl již relaxační. Vyráběli jsme látkové tašky, zrcátka pro kamarády a maminky. Odpoledne jsme vyrazili do kina, menší děti zhlédli animák Hotel Transylvánie 3 a ti starší vyrazili na film Ant-Man a Wasp. Vrátili jsme se z výletu pěkně na čas, a to v 18 hod., kdy u klubu již čekali všichni rodiče. 🙂 Budeme se těšit opět příští léto.

V rámci informační kampaně Týden nízkoprahových klubů, letos již s pořadovým číslem 12, bychom Vás tímto rádi pozvali na Den otevřených dveří NZDM Terén, který se uskuteční v úterý 25. 9. 2018. Do klubu se můžete přijít podívat v čase od 8 do 18 hodin, sídlíme na adrese: Jáchymovská 1869, Dobříš. Představíme Vám službu, můžete si vyzkoušet některou ze společenských her nebo si zkusit něco z výtvarných dílen.

Otevírací doba zůstává i nadále nezměněna: v pondělí, úterý a čtvrtek jsme tady pro Vás/Vaše děti od 12 do 18 hod., ve středu pak od 14 do 16 hod.

Tým NZDM TerénPředchozí článekMožnosti vedení volební kampaně na území města Dobříše
Další článekPrvní Mistrovství České republiky v TenisCentru Dobříš dopadlo na jedničku