Novou ředitelkou ZŠ Lidická je Mgr. Michaela Fejtová KrajskáNa základě konkurzního řízení na pozici ředitel/ka ZŠ Lidická byla vybrána Mgr. Michaela Fejtová, která od 1. 9. 2022 oficiálně nastupuje do své funkce. Nová paní ředitelka převzala nyní vedení školy do svých rukou a hodlá se mu věnovat naplno. V nové funkci čeká paní Fejtovou mnoho povinností týkajících se nejen samotné školy, pedagogů a žáků, ale i jejich rodičů a spolupráce s vedením města. Před zahájením školního roku tak převzala paní Fejtová mnoho informací od místostarostky Dagmar Mášové, která se v Dobříši věnuje právě oblasti školství.

„Nové paní ředitelce přeji v její funkci mnoho úspěchů a věřím, že škola bude pod jejím vedením fungovat minimálně stejně dobře, jako tomu bylo doposud. ZŠ Lidická je pro naše město velmi důležitá. Děti ve škole mají speciální potřeby, které je třeba ve spolupráci s rodiči a ostatními pedagogickými pracovníky naplňovat,“ řekla po schůzce s novou paní ředitelkou paní místostarostka Dagmar Mášová.

Slovo nové paní ředitelky Mgr. Michaely Fejtové Krajské

Ač jsem původně vystudovala střední průmyslovou školu, táhlo mě to k práci s dětmi. Vystudovala jsem postupně vychovatelství a speciální pedagogiku, kterou jsem zakončila státní zkouškou ze speciálně pedagogické diagnostiky a poradenství. V rámci dalšího studia jsem pokračovala ve studiu učitelství pro 1. stupeň a učitelství odborných předmětů. Mám specializační studium určené pro metodiky školní prevence a metodiku pro vedení školních parlamentů. Od roku 2004 jsem postupně pracovala jako učitelka s dětmi různého věku, s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami, s žáky střední školy i studenty vyšší odborné školy.

Jsem matkou dvou dospělých dcer, manželkou učitele, který před třemi roky zdárně překonal akutní leukémii, majitelkou čtyř koček z útulku, a především člověk s velkým srdcem. Na Základní škole Lidická v Dobříši jsem nyní pátým rokem a troufnu si říct, že jsem si s žáky i rodiči takzvaně padla do noty. Snažím se brát každého žáka jako individuální bytost s vlastními potřebami a názory a hledám v každém to dobré. Mým cílem je rozvíjet školu za pomoci žáků, rodičů, nápaditých a vstřícných pedagogů, otevřít ji veřejnosti. Budu se snažit, aby se zde učily spokojené děti, protože o to snadnější je takové dítě ideálně rozvíjet. A především, aby děti cítily, že jsou důležitou součástí života naší školy a záleží nám na nich. A od spokojených dětí je jen krůček ke spokojeným rodičům. Pak věřím, že mohu být spokojená i já.

Zpracování a foto: Denisa Havlíčková

Reklama

Předchozí článekKvalitní školy jsou základem úspěchu našich dětí a rozvoje města
Další článekZŠ Lidická Dobříš a nový školní rok