Nejste v tom samiNaše generace nikdy nezažila situaci, jakou právě prožíváme. Omezení, vnucená pandemií, dopadají na každého člověka. Co bylo v lednu samozřejmé, je nyní mimo dosah. Mnozí z nás se těžko vyrovnávají s narušením navyklé rutiny, které navíc trvá už dost dlouho. Pro ty, kdo doma pečují o své blízké s demencí, je tento čas ještě těžší než pro ostatní. Vyzkoušené životní rytmy, které fungovaly, se náhle musí měnit, možnosti pomoci zvenčí jsou omezené a mohou přijít chvíle, kdy na pečujícího dopadá pocit, že zůstal opravdu na všechno sám. Je však třeba využít všech možností, které se nabízejí.

Nabízíme podporu domácím pečujícím, kteří by rádi získali informace či si v nějaké situaci nevědí rady. Obvyklá setkání pečujících, která pořádá organizace Dementia I.O.V., z. ú., bylo nyní nutno dočasně pozastavit. I když se nemůžeme setkat osobně, pořád jsme připraveni pomoci vám, jak jen bude v našich silách.

Pokud potřebujete nějaké konkrétní informace, radu nebo si třeba jen popovídat, jsme tu pro vás na telefonu či e-mailu.
Nabízíme vám i možnost prohlédnout si na našich stránkách blog, v němž paní Markéta popisuje své vlastní zkušenosti. Naleznete jej na adrese: http://dementia.cz/blog/.

Společně se dá vše zvládnout snadněji.

Těší se na vás Hana Bělohlávková, koordinátorka neformální péče
telefon: 731 022 091, e-mail: dobris@dementia.czPředchozí článekMAS Brdy–Vltava v čilé práci
Další článekLéto s pejskem