Nečekaný úspěch dobříšských světlušek ve skautském závoděZávod vlčat a světlušek je tradiční skautská akce, na které se setkávají skupiny vlčat a světlušek (dětí ve věku 7–10 let), aby poměřily své síly ve všech sférách dovedností a znalostí, které se ve skautu naučily. Na okresní kolo vyrazily i tři družiny dobříšských světlušek. Naší motivací bylo užít si setkání s ostatními skauty z Příbramska a zkusit si, co všechno umíme. Kromě toho se nám také podařila nečekaná a skvělá věc. Naše družiny Limetková a Mátová šestka obsadily obě dvě postupová místa a míří na krajské kolo. Pomněnková šestka obsadila pěkné 6. místo.

Pod slovem skautský závod se neskrývá atletická soutěž, ale putování po stanovištích. Letos se závod konal v Rožmitále pod Třemšínem a trasa byla vedena přes všechna krásná místa tohoto města, zámek, alej Johany z Rožmitálu, rozhlednu a muzeum nevyjímaje. Náplň stanovišť byla rozmanitá. Světlušky si samy připravily rybičkovou pomazánku, plavily se na raftu, luštily šifry na vrcholu rozhledny, ošetřily (na oko) zraněnou paní a podobně.

Největší radost máme z toho, že si děvčata závod opravdu užila a že se těší na naši další výpravu na Konopiště, kde se ve dnech 26.–27. května bude odehrávat krajské kolo. Už jen postup z okresního kola je pro nás velký úspěch a další kolo je pro nás hlavně odměnou.

Za 2. roj Lampyris ze střediska prof. Oliče Dobříš Lucie Uriková

Reklama

Předchozí článekZ republikové soutěže si naše gymnastky vezou medaile!
Další článekDalší sezona v orlovně za námi a aktivní léto před námi