Z republikové soutěže si naše gymnastky vezou medaile!

V pátek 11. 5. odjela první část naší výpravy do Doubí u Třeboně, kde se minulý víkend konala republiková soutěž ČASPV ve sportovní gymnastice. Závodu se zúčastnilo přes 300 závodnic a závodníků z celé České republiky. Závodilo se jak v kategorii družstev, tak i v jednotlivcích. Všechna naše děvčata si přivezla medaile ze soutěže družstev.

Jako první nastupovaly mladší žákyně I., v této kategorii bylo nejvíce závodnic – 47 dívek. Družstvo obsadilo 2. místo a závodily – Barbora Hrdličková a Jitka Kořínková. V jednotlivkyních se dívky umístily velice pěkně – 7. Barbora Hrdličková, 10. Jitka Kořínková.

V sobotu večer přijela další část naší výpravy – 2 dorostenky a 2 ženy – měla večerní trénink a do závodu nastupovala až v neděli. Ani jedné ze závodnic se bohužel nevydařila kladina, kterou začínaly závod, takže musely ztrátu bodů dohánět na dalších nářadích. S pomocí ostatních cvičenek ze Středočeského kraje dorostenky nakonec obsadily v družstvu krásné 2. místo a ženy 1. místo. Dorostenky obsadily v jednotlivkyních 11. místo – Aneta Marečková – a 24. místo – Anna Picková. V ženách obsadila Markéta Marečková 9. místo a Eliška Krátká 17. místo.
    V soutěži krajů středočeská výprava vyhrála 1. místo a putovní pohár!

Děkujeme za účast našim šesti cvičenkám a za podporu jejich rodičů. V neposlední řadě také děkujeme rozhodčí Martině Hrdličkové, trenérce/rozhodčí Jitce Holcové a trenérce Petře Pilousové za přípravu závodnic. Další info najdete na www.gymnastika-dobris.cz.