Nebát se

Zdroj: Pixabay


Každý se něčeho bojí. Někdo neúspěchu v práci, jiný chudoby, stáří, nemocí, osamění či toho, že selže v úkolu, který si vytyčil. Takovým úkolem může být domácí péče o blízkého člověka trpícího demencí – a je to jedno z nejnáročnějších poslání, pro jaké se můžeme rozhodnout.

Náhle se na nás sesype spousta nových povinností, činností, které jsme nikdy nedělali, a situací, jež jsou pro nás zcela neznámé. V takové chvíli bývá strach ze selhání docela blízko. Jak proti němu bojovat? Nabízí se asociace na heslo, připisované Masarykovi: „Nebát se a nekrást.“ Nebát se požádat o pomoc a neokrádat se o příležitosti k ulehčení svého těžkého úkolu. Nebojte se, protože na pomoc máte právo.

Nabízíme podporu těm, kdo se odvážili stát se domácími pečujícími a rádi by získali informace či si v nějaké situaci nevědí rady. Stejně jako v předešlých měsících zveme všechny zájemce na setkání pečujících, které v Dobříši pořádá organizace Dementia I.O.V., z.ú., každý třetí čtvrtek v měsíci, nyní tedy 16. dubna od 17.00 hodin. Scházíme se v prostorách Pečovatelské služby města Dobříše, na adrese Dukelské náměstí 443.

Pokud nebudete moci přijít, nabízíme vám možnost prohlédnout si na našich stránkách blog, v němž paní Markéta popisuje své vlastní zkušenosti. Naleznete jej na adrese: http://dementia.cz/blog/.
Společně se dá vše zvládnout snadněji.

Těší se na vás Hanka Bělohlávková, koordinátorka neformální péče
telefon: 731 022 091, e-mail: dobris@dementia.cz

Reklama