Karanténní skautování v oddíle LampyrisJeště před rokem by žádná z nás vedoucích asi nevěřila tomu, že je možné dělat dobrý skautský program pro předškoláky a děti na prvním stupni bez sdíleného ruchu a postrkování v klubovně nebo na výletě. Kupodivu a naštěstí – je.

Skauting roste ze vztahu a vztah vzniká při kontaktu. Doufaly jsme, že i ten zvláštní on-line kontakt bude pro děti alespoň trochu užitečný. Na jaře jsme každý týden v době schůzky holkám poslaly video s naším pozdravem a nápadem na aktivitu. Na podzim jsme se se staršími, světluškami, odvážily jít o krok dál. Pořádaly jsme on-line schůzky a také jsme začaly po Dobříši a okolí připravovat výlety, na které holky mohly s rodinami vyrazit. Z nich jsme dostávaly fotky, četly zprávy v oddílovém whatsappovém chatu, poslouchaly švitoření na on-line schůzkách a začínaly tušit, že to funguje. Potvrzení přišlo naživo na prosincovém oddílovém výletě. Daly se očekávat rozpaky, holky se neviděly měsíce a s některými dokonce nikdy, ale namísto nich zavládla atmosféra blízkosti a spokojenosti. Jako by žádná pauza nebyla, jako kdyby se vídaly ještě častěji, než jak by to umožňovaly každotýdenní schůzky. Ve vzduchu byl cítit skautský duch, a přestože nám to svět stále komplikuje, je jasné, že to hlavní zůstává.

Za 2. roj Lampyris Dobříš Lucie Uriková


Příměstské tábory

Trosečník 9.–13. 8. 2021
Afrika 16.–20. 8. 2021
Pro děti ve věku 6–11 let. Program probíhá v čase 8.30–16.00 hod. Děti je možné přivést od 7.00 hod. Tábor se odehrává v prostorách a okolí skautských kluboven Papežanka.
Kontakt: přihlášky na webu dobris.skauting.cz, primestak.dobris@skaut.cz.Předchozí článekRC DOBŘÍŠEK – Novinky a příjemné zprávy i v této náročné době
Další článekDotační řízení města Dobříše pro rok 2021