Jak si „dobít baterky“ při péči o bližní?

Vstoupili jsme do nového roku 2020. Kdykoli se přehoupne letopočet, máme ve zvyku bilancovat a mnozí z nás přemítají, jaké by si měli dát předsevzetí. Často jde o rozhodnutí typu „méně jíst“ či „věnovat vyšší úsilí práci“. Máme návrh na novoroční předsevzetí pro ty, kteří pečují o příbuzného či blízkého člověka trpícího některou formou demence: pojďte si udělat více času na sebe. Zkuste nalézt způsob, jak šetřit síly a využívat příležitostí, které vám pomohou „dobít baterky“.

Že nevíte, jak na to?

Zveme vás na setkání s lidmi, kteří se ocitli v podobné životní situaci. Nabízíme možnost sdílet nejen své starosti a obtíže, ale i dobré nápady a kousek naděje. Společně snad nalezneme způsob, jak se vzájemně podpořit a s novou energií vyrazit do dalšího roku.

Stejně jako v předešlých měsících zveme všechny zájemce na setkání pečujících, které v Dobříši pořádá organizace Dementia I.O.V., z.ú., každý třetí čtvrtek v měsíci (nyní tedy 16. ledna) od 17.00 hodin. Scházíme se v prostorách Pečovatelské služby města Dobříše, na adrese Dukelské nám. 443.

Společně se dá vše zvládnout snadněji.

Těší se na vás Hanka Bělohlávková, koordinátorka neformální péče,
tel.: 731 022 091, e-mail: hana.dementiaiov@gmail.com.

Reklama