Doškolovací zdravotnický kurz pro skautské vedoucíPo seminářích personalistiky a skautských myšlenkových základů z minulého roku se u nás konala další vzdělávací akce. V neděli 21. ledna proběhl doškolovací zdravotnický kurz uspořádaný pro dobříšské skautské vedoucí. Jeho účelem bylo prodloužit zdravotnickou kvalifikaci, která je povinná pro vůdce oddílů a doporučená i pro ostatní členy ve vedení.
Čtrnáct účastníků se sešlo v prostorách ZŠ Trnka, aby během jednoho dne podstoupili simulovanou situaci s mnoha zraněnými, vyslechli sérii přednášek a prakticky si vyzkoušeli pár nejzákladnějších technik sebeobrany.
Chtěla bych velmi poděkovat našim lektorkám, Magdaléně Ježkové a Věře Fialové, které se postaraly o to, aby se k nám dostaly všechny potřebné informace, Michalu Janouškovi za lekci sebeobrany a obstarání maskovačky a početné skupině dobrovolníků, kteří skvěle zvládli své role těžce zraněných. Velký dík patří Šárce Musilové, která se postarala o organizaci celé akce, a ZŠ Trnka, která nám pro kurz poskytla zázemí.
V březnu nás čeká další seminář, tentokrát zaměřený na pedagogiku, a na jaře možná také kurz první pomoci ve vodě.

Za středisko prof. Oliče Dobříš Lucie Uriková

Reklama

Předchozí článekPeříčkový týden podruhé na Dobříši!
Další článekDobrý zrak bez brýlí