ZŠ Stará HuťMěsíc duben jsme my ze školy ve Staré Huti prožili velice pestře, chvílemi až pohádkově.

11. a 12. dubna přivítali princezny, vodníci, víly, králové, princové a jiné bytosti z pohádek budoucí prvňáčky u zápisu. Žáci 5. třídy se převtělili do těchto postav a každý z nich se ujal jednoho z těchto předškoláčků – provázel ho a povzbuzoval při plnění všech úkolů, které se při takovém zápisu mohou objevit. Když Vás totiž v takto důležitý den doprovází princezna nebo vodník, tak se Vám všechno povede.

11. dubna odjeli druháčci a třeťáčci s družinou na archeologickou výpravu do Muzea zlata v Novém Kníně.

22. dubna družinové děti připravily zajímavou stezku lesem plnou úkolů, která byla zaměřena na Den Země.
Školní parlament též přispěl inspirativním nápadem, tedy spíše pro maminky – Děti vymyslely „Den zdravé svačinky“, který připadl na 24. dubna. (Třeba se jednou stane mezinárodním a pochutnají si všichni ☺).

Ke konci měsíce dubna jsme se dostali do sportovnějšího tempa – fotbalisti z naší školy se zúčastnili McDonald’s Cupu na Dobříši, kde statečně bojovali s ostatními týmy.

Začali jsme pohádkou a ukončíme kouzlením – přímo profesionálním – do naší školy přijel kouzelník a děti shlédly jeho představení – nikdo se neproměnil, ani nezmizel.

30. dubna odjela první třída na výlet do zámku v Mníšku pod Brdy.

A posledního dubnového a zároveň velice zodpovědného úkolu se ujali „páťáci“ ještě před sletem čarodějnic – slavnostně ozdobili májku ve Staré Huti.

Tým pedagogů, ZŠ a MŠ Stará Huť,
Foto: archiv ZŠPředchozí článekZprávičky z mateřské školičky
Další článekČarodějnice i letos