Zprávičky z mateřské školičkyMilí čtenáři, přinášíme Vám naše květnové radostné zážitky ze školky. S láskou jsme oslavili Den maminek a Den rodin. Povídali jsme si o svých domovech, členech naší rodiny včetně zvířátek, které do rodiny neodmyslitelně patří. Děti nachystaly milé dárečky pro své milované maminky.

Oslava narozenin

Ke květnu se pojí velmi důležitá událost, kterou je zápis nových dětí do školky. Všem milým dětem a váženým rodičům děkujeme za návštěvu a za projevenou důvěru v naší školku, které si nesmírně vážíme. Na všechny nové kamarády se v novém školním roce moc těšíme.

Předškolní děti, které se v září chystají do první třídy v ZŠ Stará Huť, se zapojily do tradičního projektu „My se školy nebojíme“, který je zaměřen na adaptaci dětí na školní prostředí. Děti se seznámily s atmosférou školy, paními učitelkami, školní výukou a se svými budoucími spolužáky. Zároveň jsme se ve školce chystali na slavnostní rozloučení s předškoláky, které proběhne v červnu na zahradě školky. Fotografovali jsme se do ročenky, vyráběli třídní tabla, vytvářeli barevné dekorace a nacvičovali doprovodný program.

Školku navštívilo Knihadýlko s představením Ó, ó, ó, vajíčko, po jehož ukončení se ještě řešily tematické úkoly. Děti se seznámily s některými druhy hmyzu a procvičily si rytmizaci.

V závěru měsíce třída Myšek strávila čtyři dny na školce v přírodě v resortu Marina Orlík.
Pro děti byl připraven zábavný, všestranný program na téma Tlapková patrola, během kterého děti za pomoci svých oblíbených pohádkových hrdinů plnily zajímavé úkoly, zažívaly velká dobrodružství, užívaly si přírody, hrály si, vyráběly, sportovaly, zpívaly a soutěžily. Svojí statečností, šikovností a chytrým důvtipem získaly od psí smečky záchranářů velké ocenění, a to skutečné medaile s obrázkem Tlapkové patroly.

Čerpáme energii z přírody

Těšíme se na blížící se Den dětí, prosluněné dny plné smíchu, dalších výzev a chystaných dobrodružství ve školce.

S láskou děti a paní učitelky z MŠ Stará Huť
Foto: archiv MŠPředchozí článekSport: Národní házená
Další článekZŠ Stará Huť