Zprávy z 2. ZŠ DobříšProjekty nejen mezinárodní

V letošním roce se naše škola zapojila do několika mezinárodních projektů, které jsou realizovány v anglickém jazyce. Projekty probíhají celoročně a jejich velikou výhodou je, že mohou být realizovány i v online prostředí. Projekty realizujeme v rámci evropské platformy eTwinning například je to projekt „The we live and learn”, který se týká možností využití ICT technologií a zlepšuje tak dovednosti, které používáme k učení, ale i v běžném životě. Na tomto projektu spolupracujeme se školami v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Kanadě.

Dále jazykové a vzdělávací centrum Easyspeak pořádá setkání s rodilými mluvčími na daná témata, která jsou předem známá. Společný projekt naší školy a školy v polském Wągrowieci se pak týká vody, jejího cyklu a ochrany. V neposlední řadě také využíváme prostory nové jazykové učebny a snažíme se i menším dětem zlepšit jejich dovednosti v ICT oblasti. Pro mateřské školy a 1. stupeň jsou zde určeny tematické okruhy, kde se děti pomocí her blíže seznamují s počítači.

Lucie Jindráková, MBA


Sportovní aktivity na naší škole…

Již od začátku školního roku se v rámci hodin tělesné výchovy aktivně zapojujeme do sportovních akcí. Účastnili jsme se například Olympijského běhu, florbalového turnaje ČEPS, futsalového turnaje nebo závodů v přespolním běhu. Druhé a třetí ročníky zahájily své lekce plavecké výuky a v prosinci jsme začali navštěvovat zimní stadion, na kterém se věnujeme základům bruslení či lednímu hokeji. Od října také probíhají sportovní kroužky míčových her, florbalu a fotbalu. V lednu jsou naplánované lyžařské kurzy v Krkonoších, basketbalový turnaj a další sportovní události, na které se již velmi těšíme.

Vojtěch Paul

Reklama

Předchozí článekProsinec v Trnce byl ve znamení akcí, změn i karantén
Další článekKonec roku 2021 na ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35