Konec roku 2021 na ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35Další florbalové úspěchy

Pohár hejtmanky Středočeského kraje – 3. místo – žáci 1. stupně
V úterý 30. listopadu se v Příbrami konalo okresní kolo Poháru hejtmanky Středočeského kraje ve florbalu. Pozvání přijali naši žáci s velikou radostí. Na turnaji se utkalo pět týmů a při utkání na hřišti vždy musela být dívka. Této role se, k naší velké spokojenosti, chopila Adriana Hamerníková z 4.C a předvedla krásné výkony jak v poli, tak v bráně. Dalšími hráči, kteří hráli obětavě, dynamicky a s velkou rozvahou, byli Adam Čanda a Marek Oplíštil z 4.C, Marek Houška a Jan Svoboda z 5.A, Jakub Šimek a Václav Holý z 5.B. Tým sehrál čtyři kvalitní utkání, kdy dvě proměnil ve vítězství a dvě skončila prohrou s těsným výsledkem 2:4 a 2:3. Nakonec si naše družstvo odvezlo z turnaje krásné třetí místo.

Okresní kolo Čeps Cupu – florbal – 1. místo – žáci 1. stupně
Florbalová pouť pokračovala 1. prosince, kdy se konalo okresní kolo Čeps Cupu. Zde se turnaje zúčastnilo šest týmů a naši hráči byli opět v ráži. V útoku předvedli střeleckou parádu Adam Čanda z 4.C, Jakub Šimek z 5.A a Marek Houška z 5.B, který zvládl i houževnatou práci v obraně. Druhá trojka, Vasyl Tafii, Jiří Bouška z 4.B a Jan Svoboda z 5.A, byla v turnaji nováčkem, a přesto své pozice plnila na jedničku. Do brány se postavil Václav Holý, který družstvo podržel a za celý turnaj inkasoval pouze tři góly. Každý zápas si kluci užívali naplno, a to se jim vyplatilo. V turnaji neutržili ani jednu porážku, skončili na prvním místě a čeká je zasloužený postup do krajského kola.
Všem jmenovaným děkujeme za reprezentaci školy a držíme palce do dalších utkání.

V. Petrásková


Krabice od bot

Předvánoční čas na naší škole si již od roku 2015 zpříjemňujeme charitativní sbírkou Krabice od bot. Dárečky, které jsou vybrány, udělají radost dětem především v azylových domech po celé ČR. Motto této sbírky „Děti darují dětem“ se doopravdy vyplnilo. Za dva týdny jsme shromáždili úžasných 250 balíčků!!!
Děkujeme všem, kteří se zapojili.

K. Táborová a M. Housková


Setkání školního senátu

V pondělí 15. listopadu proběhlo setkání školního senátu, kterého se zúčastnili nejen senátoři z jednotlivých tříd, ale také jejich zástupci. Na tomto setkání se všichni navzájem představili a blíže seznámili. Padlo také několik návrhů na pojmenování senátu. Z několika návrhů zůstaly tři favorizované – Komeníci, JAK a JAKomeníci.
Na následujícím setkání, které se uskutečnilo 26. listopadu, byl odhlasován název JAKomeníci. Senátoři navázali na předešlé setkání také další aktivitou, během které v omezeném časovém rozsahu zjišťovali jeden o druhém co nejvíce informací, které následně prezentovali ostatním. Díky tomu jsme zjistili, že naši senátoři mají velmi rozmanité zájmy – od horolezectví, aut, badmintonu, pečení, jízdy na koni až po výcvik psů.
Senátoři dostali na těchto setkáních informace k celoroční soutěži ve sběru papíru, na jejíž organizaci se budou podílet. Na závěr padl také návrh na první „senátorskou soutěž“, která by mohla proběhnout už v předvánočním čase a na jejímž průběhu se senátoři mohou domlouvat nejen při společných setkáních, ale také prostřednictvím Google učebny.

Mgr. M. Veselková, Mgr. P. Šorfová

Reklama

Předchozí článekZprávy z 2. ZŠ Dobříš
Další článekŠkolní rok 2021/2022 se blíží do své poloviny. Co vše se děje na dobříšských základních školách?