Zprávičky z naší MŠMilí čtenáři, měsíc březen nás pozvolna začal přibližovat k očekávanému jarnímu období.

Se školkou jsme hodně času trávili v lese a na zahrádce, kde jsme pozorovali proměny přírody. Při procházkách okolím školky jsme obdivovali probouzející se a rozkvetlé huťské zahrádky. Naše poznávací výpravy nás obohatily novými objevy. Společně jsme si vyzkoušeli, jaké jsou optimální podmínky pro život rostlin, a proč je v přírodě tolik druhů semínek. Sledovali jsme klíčení a růst mladých rostlinek. Všechny naše poznatky jsme pak zúročili při výsevu na školní zahrádce a stavbě provizorního fóliovníku. Víme, co jsou pupeny, k čemu je větvičky potřebují a jaké tajemství ukrývají. Pojmenujeme mnoho jarních kytiček a první kvetoucí keře. Provázely nás rozmanitou vzdělávací nabídkou a staly se inspirací pro výtvarnou a praktickou činnost. Naše tvoření se zaměřilo samozřejmě také na svět zvířátek. Vysvětlili jsme si, jak jsou po zimě pro zesláblý hmyz důležité první jarní rostliny a dozvěděli se, že na jaře se rodí mláďátka. S napětím jsme vyhlíželi stěhovavé ptáčky vracející se z teplých krajin, a hlavně našeho místního čápa. A dočkali jsme se!

Nezapomněli jsme ani na Mezinárodní den žen, na oslavu našich báječných maminek, prababiček, babiček i tetiček. Děti jim s láskou vyrobily milá přáníčka a těšily se na to, jakou radost svým obdarovaným udělají. Svátek slavily v březnu také knihy, které mají u nás ve školce své důležité místo. Děti celý měsíc nosily z domova své nejrůznější oblíbené publikace. Každý den jsme si v knihách listovali, vyprávěli si jejich příběhy, prohlíželi obrázky, řešili úkoly a dozvěděli se z nich mnoho zajímavého. Ve třídě Žabek se dokonce děti pustily do výroby papíru, na který si ilustrovaly vlastní obrázek.

Po vynesení Morany jsme se pustili do velikonočních příprav. Školka se rozzářila veselými jarními barvami. Na své si přišly i mlsné jazýčky, které měly možnost ochutnat vlastnoručně zhotovené tradiční pečivo. Nakonec jsme domalovali poslední kraslici, beránkovi uvázali mašličku a vydali se Velikonoce oslavit také se svými blízkými.

Malovaná vajíčka, zahradu plnou sluníčka, přejeme Vám ze srdce krásné Velikonoce.

Kolektiv MŠPředchozí článekZprávy ze ZŠ
Další článekNOVÝ SMĚR – DUBEN