Zprávy ze ZŠPřestože je měsíc únor nejkratším měsícem z celého roku, měli jsme v naší základní škole velmi bohatý program. Žáci 1.–3. ročníku navštívili Čechovu stodolu v Bukové, kde pro ně byl připravený program na téma Masopust. Děti se zde dozvěděly spoustu zajímavých věcí, které se váží k tomuto období. Dokonce si do školy přivezly sazenici stromu
„Jitrnicovníku“. Prvňáčci ji zasadili, trpělivě se o ní starají a čekají na bohatou úrodu.

Druhý únorový týden začal pro žáky 1.–3. ročníku povinným plaveckým výcvikem v Příbramském plaveckém bazénu.

Zástupci školního parlamentu si ve spolupráci se školní jídelnou připravili pro své spolužáky celotýdenní akci s názvem Mezinárodní jídelníček. Děkujeme paním kuchařkám, že nám vyšly vstříc. Další akcí školního parlamentu byl Valentýnský den. Tento den parlamentáři vyrobili pro své spolužáky valentýnská srdíčka, která rozdávali po třídách. Děti si mohly pomocí přáníček napsat vzkazy pro své kamarády.
Pestrý program měla od začátku února i školní družina. Hned na začátku si děti užily masopustní karneval ve školní tělocvičně.

20. února se všechny děti ze školní družiny vypravily na výlet do Království železnic v Praze. Děti si vyzkoušely práci řidiče tramvaje, autobusu či metra, prohlédly si veliké modelové kolejiště a některé ze stavebnice Merkur postavily svého prvního robota. Připravený program nazvaný „Chodci ve městě“ se jim líbil, stejně jako programování jízdy malé lokomotivy.

Celý únor se ti nejmladší žáci ve školní družině „učili“ o zvířatech. Prohlíželi si knížky a dozvídali se, kde zvířata žijí. Přinášeli si do družiny plyšová zvířátka a nakonec z nich postavili na školní chodbě plyšákovou ZOO.

Kolektiv zaměstnanců ZŠ Stará HuťPředchozí článekSport – Házená: Zimní halová sezóna národních házenkářů je u konce…
Další článekZprávičky z naší MŠ