Zprávičky z mateřské školičkyMilí čtenáři.
Opět Vám přinášíme novinky z naší školičky. První měsíc nového školního roku je za námi s menšími starostmi i většími radostmi. Ve třídě Sluníček jsou opravdu malinké děti, a některé z nich byly bez maminky úplně poprvé. Neobešlo se to bez slziček a stýskání, nicméně už můžeme říct, že většina Sluníček je krásně zadaptovaných a začínají si pěkně hrát, kreslit, povídat a orientovat se v prostředí školky bez strachu a s úsměvem. Ve třídě Srdíček a Pastelek se nově přijaté děti krásně zapojily do všech činností a jsou velmi šikovné. V průběhu září a října proběhlo několik vzdělávacích akcí. Navštívili nás pánové z Konga s programem „Africká kultura“. Společně jsme si zazpívali a zatančili na jejich národní písně a vyzkoušeli si bubnování. Při oblíbené vycházce ke Strži Pastelky absolvovaly přednášku „Lesní pedagogika“ pana Ing. Jakuba Máchy, kterému děkujeme, že nás již druhým rokem hravou formou seznamuje s přírodou. Třídu Srdíček tato přednáška ještě čeká.

Dobrou zprávou pro všechny děti i paní učitelky je zrevidování herních prvků na školní zahradě a díky tomu je můžeme od 12. 10. 2021 využívat.

V průběhu října nás čeká první celodenní výlet do Čechovy stodoly s Halloweenskou tématikou a následně Dýňová slavnost během dopoledne ve školce. Budeme doufat v dobré počasí, abychom venkovní programy nemuseli rušit. Pokud nás opět nebude omezovat covid, děti se můžou během roku těšit na další zajímavé akce.
Všichni zaměstnanci školky se neustále snaží vytvářet příjemné a pohodové prostředí, což se odráží hlavně na spokojených dětech, a to je pro nás nejdůležitější.

Kolektiv zaměstnanců MŠ

Reklama

Předchozí článekVzpomínky lidového muzikanta
Další článekZákladní škola