Základní školaMilí čtenáři,
máme tu krásný, barevný a teplý podzim. V odpoledních hodinách si užíváme podzimní sluníčko a trávíme čas venku na školním hřišti, kde naši žáci hodně sportují. Většina chlapců, ale i děvčat velmi rádi hrají kopanou a vybíjenou.
Spousta žáků je i hudebně nadaných a tak se jednoho dne vydali obveselit i místní seniory do jejich klubu, kde jim zazpívali, zahráli na flétny a akordeon. Bylo to takové milé a příjemné setkání…

Začátkem měsíce října navštívili žáci čtvrtého a pátého ročníku dopravní hřiště na zimním stadionu v Dobříši. Dopravní výchova je velmi důležitá, nesmí se zanedbávat, zvlášť u dětí ne. Všichni žáci si vyzkoušeli jízdu na kole a koloběžkách, provozu se účastnili i jako chodci a to vše sledovali strážníci městské policie, za což jim moc děkujeme.

Stalo se již tradicí, že v měsíci říjnu máme ve škole barevný týden. Žáci se na tuto akci moc těší, neboť každý den se chodí v jinak barevném oblečení. V pondělí zavládla modrá, v úterý červená, ve středu žlutá barva, ve čtvrtek byl pruhovaný a v pátek bílý den.
Jsme rádi, že můžeme chodit do školy, odpoledne se věnovat různým aktivitám a dělat to, co nás baví. Svoji činnost zahájily zájmové kroužky a letos je výběr opravdu velký. Máme zde kroužky sportovní – kopaná, gymnastika, jóga, taneční, pak umělecké – výtvarný, hra na hudební nástroj, dramatický, ale i vzdělávací – anglický jazyk.

Novinkou v letošním roce je doučování slabších žáků, do kterého se zapojili učitelé i asistenti.
Jestlipak víte, že na naší malé škole funguje již několikátý rok školní parlament? Z každé třídy jsou voleni dva zástupci. Práce je to odpovědná a velmi důležitá. Pořád je co zlepšovat, vymýšlet nové akce, které budou pro všechny zajímavé.
Žáci prvního ročníku navštívili 8. října Památník Karla Čapka ve Strži. Shlédli pohádku, prohlédli si dům a zahradu, kde pobýval náš slavný spisovatel.

26. října proběhne ve všech třídách projektový den pod názvem „Trikolora“. Oslavíme tak státní svátek Den vzniku samostatného Československého státu.
A pak už nás čekají podzimní prázdniny, které si náležitě užijeme. Hezký a teplý podzim…

Dana Kunrtová

Reklama

Předchozí článekZprávičky z mateřské školičky
Další článekVzpomínka