Zakládáme Zahradu u ČÁPASkupina maminek od ČÁPA (o.p.s. ČAP je poskytovatel služeb péče o děti v regionu Dobříšska) se dala dohromady a v těchto měsících začíná s prvními pracemi na projektu edukačně užitkové Zahrady u ČÁPA. V Budínku u Dobříše máme k dispozici stavení se stodolou a rozlehlou zahradu, která prozatím leží ladem. To se však již brzy změní!

Vytvořením sociálně-enviromentálního podniku Zahrada u Čápa bychom chtěli nabídnout v regionu kvalitní potraviny pěstované s láskou v blízké přírodě a vymanit část půdy z vlivu průmyslového zemědělství – oživit zemědělskou půdu a biodiverzitu v regionu.

Synergie aneb 1+1>2
Zahrada u ČÁPA bude současně sloužit i dětem z naší nově vznikající dětské skupiny Žlutý ČÁP. Děti se budou moci zapojit do pěstování, péče o rostliny a samozřejmě i do zobání rybízu, angreštu, jahod, hrášku.

Oba projekty jsou v těsné provázanosti a navzájem se budou podporovat. I když se svou podstatou liší, jejich spojení do jednoho místa realizace přinese spoustu výhod.
Chcete se zapojit? Pěstovat s námi? Podpořit projekt finančně, přiložením ruky k dílu nebo třeba darování sazenic? Kontakty a bližší informace najdete na www.dccap.cz/zahrada-u-capa.

Kontaktní osoba: Bc. et Bc. Michaela Sarnovská, sarnovska.cap@seznam.cz.

Reklama

Předchozí článekZE ZÁMKU A PODZÁMČÍ …
Další článekDobříšské listy – červen 2018