Zakáže hazard i Strará Huť? Věřím, že ano.Zastupitelstvo města se po dvouleté diskusi o hazardu nakonec rozhodlo, že se přidá k těm městům, která dala zákaz provozování heren úplně. Pro občany, kterým leží na srdci zdravé a kultivované prostředí města, je to jistě dobrá zpráva. Herny, které leží v katastrálním území Dobříše tak postupně, jak jim budou končit stávající smlouvy, ukončí svoji činnost a zmizí.
Přesto před městem stojí v této věci ještě jeden velmi důležitý úkol. Tímto úkolem je projednat s obcí Stará Huť zákaz provozování herny naproti Lidlu. Tato herna, ač je od Staré Huti vzdálená více než kilometr, možná pro mnohé překvapivě neleží v katastru Dobříše, ale v katastru obce Stará Huť. Dobříšský zákaz provozování heren se jí tedy netýká. Stará Huť tak může využívat benefitu daňového příjmu z provozování herny, která není nijak funkčně propojena se Starou Hutí, která nijak přímým způsobem nezasahuje do atmosféry a života jejich obce. Herna, která věcně se všemi svými negativními dopady leží na Dobříši, může tedy zůstat zdrojem příjmů obce Stará Huť. Vedení našeho města tak nyní stojí před úkolem, aby tuto věc otevřelo v jednání s vedením Staré Huti. Věřím, že se tak stane se vší vážností a partnerská obec Stará Huť prokáže svojí korektnost v tom, že se sjednotí v postoji k hazardu s naším městem. Věřím, že Stará Huť pochopí, že umožnění dalšího provozování herny v našem městě, které se rozhodlo hazard úplně zakázat, by nebylo v souladu s dlouholetými velmi dobrými vztahy udržovanými mezi Starou Hutí a Dobříší. Myslím si, že samotný fakt, že Dobříš je pro Starou Huť dodavatelem pitné vody, zajišťuje čištění odpadních vod, zajišťuje výuku na druhém stupni základních škol a gymnáziu, poskytuje zdravotnické a sociální služby, zajišťuje komunální služby, zajišťuje některé administrativně-správní služby, dává našemu městu v této věci velmi dobrou vyjednávací pozici. Především jsem ale přesvědčen, že i ve Staré Huti, jeho vedení a zastupitelstvu je dostatek lidí, kteří mají na provozování heren a jejich negativní dopady na život v obci obdobný názor jako zastupitelstvo v Dobříši. Věřím, že občanům Staré Huti leží naše dobré vztahy úplně stejně na srdci, jako leží a ležely vždy na srdci nám, Dobříšákům. Věřím tedy, že i Stará Huť naváže na Dobříš a zaváže se, že smlouvu s hernou naproti Lidlu již neprodlouží.

Ing. Ivo Salcman, zastupitel za KDU-ČSLPředchozí článekOznámení o zákazu provozování loterií a jiných podobných her na celém území města Dobříše
Další článekS Aerobik studiem Orel Dobříš se nudit nebudete!