Zahájení školního roku 2020/2021 v ZUŠ Dobříš  ákladní umělecká škola zahájila školní rok 2020/2021 dne 1. 9., při dodržení běžných, tehdy platných hygienických opatření (dezinfekce a roušky). Tato opatření se v průběhu měsíce září několikrát změnila a je zřejmé, že změny budou pokračovat. Ve čtvrtek 3. 9. ještě proběhly dodatečné přijímací zkoušky pro ty, kteří je z nejrůznějších důvodů nemohli absolvovat v červnovém termínu. V řádném termínu
  (22.–23. 6. 2020) prošlo přijímacími zkouškami 60 dětí (žáků, studentů) a v náhradním termínu (3. 9. 2020) bylo přihlášeno dalších 28 uchazečů.

  Největší zájem byl o výuku hry na klavír a EKN (Elektrické klávesové nástroje), dále kytara, dechové nástroje, PHV (Přípravná hudební výchova). Počty ostatních nástrojů hudebního oboru se pohybovaly řádově v jednotkách (bicí nástroje, akordeon, housle, zpěv, kontrabas atd.), stejně jako kolektivní předměty: výtvarný obor, keramika. Volná místa máme ještě v oboru tanečním. Je také možnost přihlásit se do nově vzniklého tanečního souboru.

  V době vzniku tohoto článku ještě dokončujeme rozvrhy hodin zejména v individuální výuce hudebního oboru. Praxe je taková, že žáci nám nejprve dodají svoje časové možnosti, které závisí na tom, kolik zájmových kroužků navštěvují, a u dojíždějících žáků, jaké jsou jejich dopravní možnosti. Letos také došlo k tomu, že několik stávajících žáků se v průběhu měsíce září rozhodlo studium ukončit. Za ně pak musíme přijmout žáky nové, kteří jsou v hodnocení přijímacích zkoušek další v pořadí. Toto je pak další komplikace při sestavování rozvrhu hodin.

  Pozitivní zprávou je ta skutečnost, že rekonstrukce podkrovních prostorů mateřské školy, které budou sloužit k rozšíření výukových prostorů pro ZUŠ, je již ve fázi přípravných studií. Proběhlo totiž již několik schůzek s architektem, který nastínil možnosti úprav pro potřeby naší školy, jež se jeví velice slibně. Doufáme, že v tomto trendu budeme pokračovat a v dohledné době se dočkáme dalšího rozšíření kapacity naší školy.


  Předběžný plán veřejných vystoupení žáků ZUŠ do konce kalendářního roku 2020

  19. 10. 2020 – Komorní koncert
  KD Dobříš, výstavní sál 18.00 hod.

  9. 11. 2020 – Podzimní komorní koncert
  KD Dobříš, výstavní sál 18.00 hod.

  19. 11. 2020 – Adventní koncert
  Zámek Dobříš, Zrcadlový sál 18.00 hod.

  12. 12. 2020 – Vánoční trhy na nádvoří zámku Dobříš
  – vystoupení žáků ZUŠ

  17. 12. 2020 – Vánoční koncert oddělení elektrických nástrojů
  KD Dobříš, společenský sál 18.00 hod.

  Jan Voděra, ředitel ZUŠ Dobříš  Předchozí článekZprávy z 2. mateřské školy Dobříš
  Další článekZŠ Trnka: Velká výprava za blanickými rytíři