Začínáme znovaKaždá přestávka, i vynucená, je příležitost k zamyšlení. O co jsme vlastně usilovali, jakými cestami jsme šli, čeho jsme dosáhli? Dalo se něco udělat jinak? Pro ty, kdo doma pečují o rodinné příslušníky trpící demencí jsou přestávky vzácným luxusem. Někdy je zažijí až po letech vyčerpávající práce, například ve chvíli, kdy blízký člověk, o nějž se starali, musí na čas do nemocnice – anebo když se tam octnou oni sami. I taková nevítaná událost pak může poskytnout chvíli k oddechu a k novému nastavení priorit.

Zjistili jsme, že se to týká i naší organizace. Přestávku, vyvolanou pandemií, jsme využili k rozšíření služeb a k přípravě na jejich otevření v nových okresech. Rovněž nás přiměla hledat další způsoby podpory. Všem příznivcům a zájemcům proto s radostí oznamujeme, že jsme zavedli nový druh služby, živý chat s odborníky.
Naleznete jej na adrese https://dementia.cz/chat/. Jde o poradenský nástroj, který vám umožní řešit problémy přímo z domova. Můžete se poradit se sociálními pracovníky, s psychologem, neurologem, rodinným pečujícím, s právníkem, duchovním i s dalšími odborníky. Na naše poradce se mohou obrátit jak neformální pečující, tak i všichni ostatní, kdo se zajímají o problematiku demence a domácí péče.

Nabízíme vám i možnost prohlédnout si na našich stránkách blog, v němž paní Markéta popisuje své vlastní zkušenosti. Naleznete jej na adrese: http://dementia.cz/blog/.

Všechny zájemce srdečně zveme na obnovené setkání pečujících, které v Dobříši pořádá organizace Dementia I.O.V., z. ú. Scházíme se každý třetí čtvrtek v měsíci, nyní tedy 16. července od 17.00 hodin v prostorách Pečovatelské služby města Dobříše na adrese Dukelské náměstí 443.
Společně se dá vše zvládnout snadněji.

Těší se na vás Hanka Bělohlávková,
koordinátorka neformální péče
telefon: 731 022 091
e-mail: dobris@dementia.czPředchozí článekDluhové poradenství
Další článekDluhová poradna Charity Starý Knín