Už víte o dětském klubíku JaS v Dobříši?Nový dětský klubík spravuje spolek JaS (JINAK A SPOLU), z.s., který se zaměřuje na volnočasové aktivity, výchovu dětí a také na aktivity doplňující povinnou předškolní docházku ve věku od 3 do 6 let. Jeho fungování je založeno na montessori principech a je určen dětem a rodičům z Dobříše a okolí.

Našim cílem je nabídnout na Dobříšsku vzdělávání v uceleném a propracovaném konceptu montessori pedagogiky, která v tomto regionu chybí.

Pokud je montessori filozofie pro vás pojmem neznámým, zjednodušeně a velmi stručně ji lze vyjádřit slovy: „Nauč mě, jak to mám udělat sám.“

Důvod, proč jsme se i my vydali tímto směrem, je prostý. Líbí se nám myšlenka být dětem průvodci při objevování věcí a života kolem nás s respektem k momentálním potřebám každého jednoho dítěte, a ne tak, jak si to žádají mnohaleté školní osnovy bez ohledu na unikátnost dítěte. Při práci v našem klubíku děti do ničeho nenutíme, ale zveme je k různým aktivitám, snažíme se zjistit, čím by se dítě právě teď rádo zabývalo. Nemusí se zapojovat, pokud právě nemá chuť. Děti tak naplňují své přirozené potřeby poznávání a učení s respektem vůči sobě a budují si zdravou sebedůvěru, že mohou věci zvládnout, až jsou připraveny, v takovém čase, který vyhovuje právě jim. Jejich motivace učit se vychází přímo a přirozeně z nich. Nejsou závislé na pochvalách a odměnách, vnímají dobře svou vlastní cestu a svou jedinečnost.
Jestli se vám montessori pedagogika líbí, přijde se do klubíku JaS podívat. Každý čtvrtek od 8.00 a od 10.00 hodin se vám i vašim dětem budou věnovat obě průvodkyně (předchozí domluva je však nutná).

KONTAKT: Dobříšský klubík JaS
adresa: Pionýrů 892, 263 01 Dobříš
e-mail: montessori.dobris@gmail.com
tel.: 776 872 755 a 607 659 419
FB soukromá skupina: JaS (JINAK A SPOLU) – Dobříšský klubík s montessori prvky

Ředitelka spolku Mgr. Věra Froňkováa průvodkyně Jarka Hofmanová

Reklama

Předchozí článekDopravní informace – Dobříšské májové slavnosti
Další článekZprávy z 2. ZŠ Dobříš