Týden brusleníTýden bruslení pořádaný městem Dobříš není jen výuka bruslení pro školy a školky, ale i hokejová exhibice a masopustní rej masek na ledě.
Z týdnu bruslení, který pořádáme již od roku 2017, se stala akce, která probíhá tentokrát od prosince do února. A proč je tomu tak?
Před vánočními prázdninami začala výuka bruslení s trenéry z VSA pro dobříšské školy. Vzhledem k velmi deštivým dnům byla 2. ZŠ Dobříš a 2. MŠ Dobříš výuka zrušena. Náhrada pro žáky proběhla 11. ledna. Na ledové ploše se během dopoledne vystřídalo cca 200 dětí a obdobně tomu bylo i před Vánocemi, kdy bruslili žáci Základní školy Dobříš, Komenského nám. 35 a Základní školy Dobříš, Lidická 384. Další náhradní termín se uskuteční opět v dopoledních hodinách 7. února. Během výuky jsou k dispozici zdravotníci ze Střediska zdraví Dobříš, za což velmi děkujeme, neboť pokaždé je co ošetřovat.
Tradičně byly součástí této akce také exhibiční hokejový zápas a karneval na ledě. I ty pro vás letos chystáme.

V pátek 2. února přijďte vytvořit atmosféru pro hokejový zápas HC Dobříš senioři A – HC Dobříš B, který začne v 18.30. Letošní rej masek na ledě se uskuteční v období masopustu, tedy v neděli 11. února od 14.00 do 16.00, a tentokrát s trenéry HC Dobříš v kostýmech.
Tak chladnému počasí a bruslení zdar a potkáme se na zimáku!
Za spolupráci na týdnu bruslení děkujeme pracovníkům zimního stadionu a vedení HC Dobříš.

Za město Dobříš Šárka Krůtová,
koordinátorka projektu Dobříš – Zdravé město
a místní Agenda 21
Akce se koná v rámci projektu
Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21.Předchozí článekPocta Antonínu Lohrovi: Hokejová vzpomínková akce v Dobříši
Další článekJak jsme vykročili