Setkání pečujících v zimním časeNový rok vstupuje do svého druhého měsíce. Indiáni nazývali únor „měsícem hladu“, protože bylo těžké jej přečkat. Docházela potrava, docházely síly, často udeřily nemoci a zdálo se, jako by nikdy neměla přijít úleva. Dnes se obvykle nemusíme potýkat s těžkostmi přežití v divočině, někteří z nás ale prožívají chvíle, které nejsou o mnoho jednodušší. Pro ty, kdo pečují o vážně nemocného blízkého člověka, trpícího například některou formou demence, bývá právě únor často velmi těžký.

I pečujícím docházejí síly, i na ně doléhají nemoci a přicházejí okamžiky, kdy nevědí, jak dál. Je pro vás stále náročnější zvládnout rutinu každodenní péče? Chybí vám čas na sebe samy a na řešení vlastních záležitostí a problémů? Zveme vás na setkání s lidmi, kteří se ocitli v podobné životní situaci. Společně máme šanci nalézt cestu, jak vydržet ještě o chvíli déle. Únor totiž není jen měsícem hladu, ale i branou do jara.

Stejně jako v předešlých měsících zveme všechny zájemce na setkání pečujících, které v Dobříši pořádá organizace Dementia I.O.V., z.ú., každý třetí čtvrtek v měsíci (nyní tedy 20. února) od 17.00 hodin. Scházíme se v prostorách Pečovatelské služby města Dobříše na adrese: Dukelské nám. 443.

Pokud nebudete moci přijít, nabízíme vám možnost prohlédnout si na našich stránkách blog, v němž paní Markéta popisuje své vlastní zkušenosti. Naleznete jej na adrese: http://dementia.cz/blog/. Společně se dá vše zvládnout snadněji.

Těší se na vás Hanka Bělohlávková, koordinátorka neformální péče,
telefon: 731 022 091, e-mail: hana.dementiaiov@gmail.com.

Reklama