Senior taxi rozšiřuje své služby na pět dní v týdnuOd července 2023 má Dobříš své oficiální Senior taxi. Službu pro seniory (65+) a držitele ZTP s trvalým bydlištěm na Dobříši poskytuje Taxislužba Josef Dvořák.

Od 1. ledna se rozšiřují její služby ze tří dní (pondělí, středa, pátek) na pět (rozšíření o úterý a čtvrtek).

Je to dobrá zpráva pro všechny dobříšské seniory, kteří nemusí myslet na to, který den v týdnu zrovna je. Službu lze využít vždy od 6.00 do 18.00 a příspěvek klienta zůstává od jejího zřízení stále 30 Kč.
Termín a čas je doporučené si rezervovat minimálně den předem na telefonním čísle 734 422 422.

A jak byla služba využita za první čtyři měsíce? Bylo realizováno celkem 561 jízd. Nejvíce službu využili starší 75 let, a to celkem 342 jízd. Senioři do 75 let a ZTP se svezli totožně 106×.
Nejvíce jízd se uskuteční dopoledne mezi 10. a 11. hodinou a odpoledne mezi 13. a 14. hodinou. Nejvíce jezdí klienti k lékaři, dále následují nákupy. Je také možné nechat se svézt za přáteli na kávu, ke kadeřníkovi či třeba z pošty s těžkým balíčkem.

Co dodat? Tahle služba pomáhá seniorům udržet si samostatnost, rozšiřuje jim sociální kontakty a zvětšuje okruh míst, kam se mohou dostat. Díky jejímu zavedení v Dobříši jsme inspirovali i okolních obce.

Mirek SochorPředchozí článekLéky, léky, léky
Další článekUdržení bezpečnosti dětí v kyberprostoru je součástí moderního rodičovství