Rok 2020 a NZDM TerénLetošní rok nebyl jednoduchý pro nikoho z nás. Museli jsme se přizpůsobit změnám, které přinesla situace kolem covid – 19. V lednu 2020 jsme se sešli na klubu a těšili se na další rok s Vámi. V březnu se vše změnilo. Uzavřely se školy, krátce na to i naše služba. Abychom nepřišli o kontakt s Vámi, kromě fungující stránky na Facebooku jsme založili účet na Instagramu (klub_teren). Sdíleli jsme aktuální informace ohledně covid, sledovali nejenom stránky místních škol, městské knihovny a města Dobříš. Komunikovali jsme s Vámi prostřednictvím zpráv na sociálních sítích, byli jsme k dispozici na e-mailech a také na telefonu. Nabízeli jsme pomoc se školní přípravou. Když jste se začali nudit, hledali jsme způsoby, jak Vás zabavit, nabízeli možnosti, jak trávit volný čas (společné on-line hry, recepty, soutěže, kvízy a další). Jakmile to bylo možné, vraceli jsme se k naší práci – nebylo možné se hned vrátit na klub, tak jsme za Vámi vyráželi ven. Denně jsme ušli mnoho kroků a informovali o aktuálním dění. O prázdninách jsme zvládli realizovat příměstský tábor, o kterém jsme již v Dobříšských listech informovali. V září jsme se těšili na nové tváře, ve spolupráci se ZŠ Dobříš jsme měli možnost službu představit žákům šestých tříd. Po opětovném uzavření škol jsme reagovali změnou otevírací doby, abychom Vám usnadnili přípravu do školy (účast na distanční výuce, zpracování úkolů, referátů a nabídli možnost doučování. Za tímto účelem jsme v rámci spolupráce s Českou asociací streetwork, z.s. a Nadací České spořitelny na klub získali nový počítač.

Klub pro Vás byl, a nadále je, otevřen v pondělí, úterý a čtvrtek od 8 do 16 hod.. Ve středu jsme online. Pro ty z Vás, kteří o nás zatím nevědí a dozvědět se chtějí, sídlíme na adrese: Jáchymovská 1869, Dobříš.

Jakmile to bude žádoucí, vrátíme se k běžné otevírací době: pondělí, úterý a čtvrtek od 12 do 18 hod., ve středu pak od 14 do 16 hod.

Aktuální informace o dění v klubu naleznete na našem Facebooku: Nízkoprahový klub Terén a na Instagramu: klub_teren.

Za podporu děkujeme městu Dobříš, Ministerstvu práce a sociálních věcí, Středočeskému kraji a MAS Brdy Vltava.

Tým NZDM TerénPředchozí článekJsme velká rodina a fungujeme úplně stejně jako každá jiná. Čas na nudu u nás ale rozhodně není
Další článekZprávy z 15. mimořádného veřejného a 16. veřejného zasedání zastupitelstva obce, konaných dne 30. 11. a 14. 12. 2020