Podzim v Terénu

Zdroj: NZDM Terén


Podzim jsme zahájili Dnem otevřených dveří, na který navazovaly prezentace pro základní školy. Službu jsme představili šestým ročníkům ZŠ Komenského nám. 35, 2. ZŠ Dobříš, druhému stupni ZŠ Lidická a ZŠ Rosovice. Za účast děkujeme vedení školy a především třídním učitelům a ochotnému doprovodu. Během čtyř dnů si tak klub prohlédlo přes 220 žáků 🙂

O víkendu 18. – 20. 10. se konala naše tradiční podzimní akce. V pátek jsme se sešli v Terénu a vyrazili do kina na film: Zloba – Královna všeho zlého. Během víkendu jsme se učili komunikaci, trpělivosti, toleranci. Společný nákup nás dovedl k diskuzi o základech finanční gramotnosti. V sobotu jsme vyrazili na výlet do Prahy. Navštívili jsme Muzeum smyslů a opravdu je to tak, jak uvádí na svých stránkách: Jde o místo, „které je jak zábavné tak vzdělávací, bláznivé tak i racionální.“ Užili jsme si pohyb na venkovním hřišti, ale také pod střechou, kdy jsme navštívili Laser Game. No a nebyl by to výlet do Prahy, kdybychom nemohli do McDonald’s či KFC. Takovou měly holky včera radost, když jsme k večeři vybrali kuskus se zeleninou a kuřecím masem, že jsme to museli dnes trošku vyrovnat, abychom si na klubu mohli někdy zopakovat téma zdravého stravování. 🙂 V neděli jsme vyráběli kasičky, využili jsme staré plechovky a barevný papír. Následovala diskuze na téma finanční gramotnosti. Kasička by nám měla trochu pomoci s hospodařením.

Zdroj: NZDM Terén

A co zajímavého nás ještě čeká? V pátek 29. listopadu se uskuteční tradiční vánoční workshop s přespáním na klubu. V prosinci pak budeme otvírat klubový adventní kalendář, kde na Vás čekají společné aktivity a v některých nejen sladká odměna.

Za podporu děkujeme městu Dobříš, Ministerstvu práce a sociálních věcí, Středočeskému kraji a MAS Brdy Vltava.

Tým NZDM TerénPředchozí článek7. benefiční koncert na podporu obnovy dobříšských varhan
Další článekSlavnostní pochod na Čtyřmezí