Pasování na čtenářeVe čtvrtek 31. ledna se uskutečnilo slavnostní předávání prvního vysvědčení našim prvňáčkům v Konírně dobříšského zámku. Tuto akci každoročně pořádá Městská knihovna Dobříš se svým programem „Pasování na čtenáře“. Každý prvňáček je pasován na čtenáře od písmenkové královny a dostane průkazku do knihovny. Jako každý rok se i letos tato akce velmi vydařila a my tímto děkujeme městské knihovně za přípravu krásného programu.

Mgr. K. Šindelářová


Žáci a učitelé základní školy Dobříš na Komenského náměstí zvou všechny na

Den otevřených dveří

ve čtvrtek 21. března 2019 od 8 do 13 hodin


1. místo v okresním kole soutěže v anglickém jazyce

Dne 11. února se naše škola zúčastnila okresního kola soutěže v anglickém jazyce v Příbrami. V I. kategorii pro žáky 6.–7. ročníku naši školu reprezentoval Vojtěch Kulhavý ze 7. B, ve II. kategorii pro žáky 8.–9. ročníku byla naší zástupkyní Vendula Čejdíková z 9. A. Po úspěšném dokončení písemného testu a ústní zkoušky obsadil vynikající 1. místo ve své kategorii Vojta Kulhavý. Gratulujeme!

Mgr. L. Babčáková


Úspěch v krajském kole soutěže

Naše škola se pravidelně zapojuje do soutěže projektu Asociace krajů ČR „Kraje pro bezpečný internet“. Účelem projektu je upozorňovat veřejnost a zejména děti na skrytá nebezpečí spojená s užíváním internetu a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat. Hlavní cílovou skupinou jsou žáci a studenti základních a středních škol. Součástí projektu jsou e-learningové kurzy, krátké videospoty a také soutěžní kvízy na různých úrovních. V letošním roce jsme zaznamenali velký úspěch. Žák 8. C Jiří Honzálek nejlépe a nejrychleji odpověděl na otázky náročnějšího kvízu PLUS a probojoval se tak do krajského kola soutěže, které se konalo letos v lednu. Jako jediný žák základní školy mezi středoškoláky se umístil na krásném čtvrtém místě. Gratulujeme!

Mgr. A. Kubátová


Úspěch v okresním kole MO

Ve středu 30. ledna se žáci naší školy zúčastnili okresního kola matematické olympiády. Pátý ročník reprezentovala Karolína Vávrová, Berta Budínská (obě 5. A) a žákyně 4. C Anička Čiháková. Úspěšným řešitelem školního kola a jediným zástupcem v kategorii devátého ročníku byl Sebastian Vacek. Nejlepší umístění získala naše nejmladší soutěžící Anička Čiháková, která získala úžasné druhé místo. Blahopřejeme.

Mgr. J. Nováková

Reklama

Předchozí článekEtiketa – projektový den 9. ročníku
Další článekLeden a únor ve škole