Leden a únor ve školeII. pololetí školního roku jsme v ZŠ Lidické začali vycházkou do zimní přírody. Ta byla vhodně doplněna předáním dobrot pro zvířátka v lese.
V dalším týdnu jsme vyrazili do příbramského kina na pohádku Čertí brko, díky níž jsme tak trochu zavzpomínali na prosincový čas a návštěvu čertů a Mikuláše ve škole.
Protože se v polovině února udělalo skoro jarní počasí, vzali jsme v rámci tělesné výchovy buřty a jejich opečením zakončili vycházku na Bzdinku.
V pondělí 18. února jsme přivítali návštěvu z dobříšského spolku Pesoklub a také paní Moniku Posekanou se svými canisterapeutickými pejsky. Canisterapie je metoda léčení pomocí psů, a tak jsme si ji zkusili i my – pejsky jsme vodili na vodítku, hladili je a polohovali se na nich. Na oplátku od nás pejsci dostali několik psích konzerv. Přednáška s názvem Pes a člověk byla spolufinancována městem Dobříš z Grantového fondu města Dobříše.
Měsíc únor ale ještě nekončí a tak se těšíme na další akce, o kterých budeme určitě čtenáře Dobříšských listů zase informovat.

Mgr. M. Fejtová Krajská

Reklama