Otázky, které si klademe

Zdroj: www.pixabay.com


Každý, kdo doma pečuje o blízkého člověka, je občas postaven před otázku, na niž se nesnadno hledá odpověď. Jak vyřešit úřední záležitosti, které se týkají maminky, ale ona už se k nim kvůli pokročilé demenci nedokáže vyjádřit? Jak mám správně jednat, když udělá ostudu v obchodě? Mám opustit zaměstnání, abych se mohla plně věnovat péči? Jak se mám rozhodnout, když mi sourozenci s péčí nepomohou, ale naléhají, abych ji dala do ústavu, a přesvědčují mě, že jí tam bude lépe? A pak přicházejí ty nejtěžší otázky: Proč se to stalo zrovna nám? A jak dlouho to ještě můžu vydržet? Některé otázky lze zodpovědět, stačí se obrátit na někoho, kdo má více zkušeností nebo se na danou oblast specializuje profesionálně. Odpověď na jiné otázky se hledá těžko. Vždy je však velikou pomocí, když se podaří objevit „spřízněnou duši“ nebo někoho, kdo umí provázet lidi v podobných náročných situacích.

Všechny zájemce srdečně zveme na setkání pečujících, které v Dobříši pořádá organizace Dementia I.O.V., z. ú. Scházíme se každý třetí čtvrtek v měsíci, nyní tedy 17. září od 17.00 hod. v prostorách Pečovatelské služby města Dobříše, na adrese Dukelské náměstí 443.

Pokud vás trápí otázky, s nimiž si nevíte rady, můžete se třeba hned obrátit na naše odborníky pomocí chatu. Naleznete jej na adrese https://dementia.cz/chat/. Díky této aplikaci se můžete přímo z domova poradit se sociálními pracovníky, s psychologem, neurologem, rodinným pečujícím, s právníkem, duchovním i s dalšími odborníky. Naši poradci jsou tu pro každého, kdo se zajímá o problematiku demence a domácí péče. Nabízíme vám i možnost přečíst si na našich stránkách blog, v němž paní Markéta popisuje své vlastní zkušenosti. Naleznete jej na adrese: http://dementia.cz/blog/.

Společně se dá vše zvládnout snadněji.
Těší se na vás Hanka Bělohlávková,
koordinátorka neformální péče
telefon: 731 022 091, e-mail: dobris@dementia.czPředchozí článekNáš most má podporu středočeských zastupitelů
Další článekNeplýtváme, pomáháme si