NZDM Terén a rok 2017A máme za sebou další úspěšný rok. I v tomto roce tady byl klub a jeho tři pracovnice pro vás čtyřikrát v týdnu. A nadále tomu tak je. V pondělí, úterý a čtvrtek je otevřeno od 12 do 18 hod., ve středu od 14 do 16 hod. Pokud se někdo ptá, proč máme ve středu otevřeno tak krátce, tak je to proto, že nám zákon ukládá povinnost dalšího vzdělávání, které probíhá právě ve středu a my za vzděláním dojíždíme do Prahy, kde sídlí organizace Proxima sociale, o.p.s.

A co vše jsme za ten rok společně zvládli?
Konaly se preventivní besedy, jako např. Světový den boje proti rakovině; přátelství – facebook versus realita; základy finanční gramotnosti / Světový den spoření; týden bez počítačů (zjistili jste, že i to lze zvládnout); Světový den pozdravů; láska a sex; bezpečnost při cestování; Mezinárodní den úsměvu; třídění odpadu; Mezinárodní den tolerance; jak vznikl a proč se slaví Mezinárodní den dětí. V rámci besedy na téma vztahů jsme zjišťovali, jaké vlastnosti by měl mít náš ideální protějšek.
Užili jsme si také pohyb, a to nejen venku, ale také v zázemí klubu. Měli jste možnost vyzkoušet si jógu pod vedením lektorky Báry (Jóga Dobříš).
A že nám není cizí kultura ani výlety – proběhla návštěva kina, vyrazili jsme za poznáním do Prahy i do Berouna, v létě jsme se podívali na zříceninu Kamýk, podzimní prázdniny jsme společně strávili ve Skochovicích.

V červenci proběhl příměstský tábor s názvem Nenuda (letos nás čeká další příměstský tábor, tentokrát v srpnu). V září se v rámci kampaně Týden nízkoprahových klubů konal den otevřených dveří – v ten den se na službu přišlo podívat cca 150 lidí (převážně žáci 1. ZŠ Dobříš, ZŠ Lidická, ZŠ Rosovice).
I v průběhu roku 2017 se konaly noci na klubu, kdy probíhá program na klubu i mimo něj. V prosinci proběhl pro nás již tradiční vánoční workshop plný tvoření.
Dárkem pro vás byla boxovací hruška, kterou máte na klubu nově k dispozici. Máte tak možnost vyzkoušet si, že je to fyzicky náročná aktivita a může sloužit k vybití napětí nebo vzteku, bez toho, abyste někomu ublížili nebo porušili pravidla klubu.
A abychom nebyly skromné, podělíme se s vámi o tu skutečnost, že v listopadu 2017 získal Klub Terén „Osvědčení kvality“, které uděluje Česká asociace streetwork, z.s.

Tým NZDM Terén

Reklama

Předchozí článekPovelikonoční: „Zůstaň s námi, Pane, když se stmívá…“
Další článekCo se podařilo v rámci meziobecní spolupráce v regionu Brdy–Vltava v oblasti školství