Nízkoprahový klub TerénOhlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 byl rokem několika změn. V únoru 2016 došlo k navýšení pracovnic, což přineslo i nové aktivity do klubu. Děti měly možnost seznámit se se základy jógy, učily se správně dýchat… Bohužel ale z finančních důvodů došlo v červenci 2016 opět ke snížení počtu pracovnic. Otevírací doba zůstala zachována a jsme tady pro vás a vaše děti každé pondělí, úterý a čtvrtek od 12 do 18 hod., ve středu od 14 do 16 hod. V úterý a ve čtvrtek budou v čase od 16 do 18 hod. probíhat individuální konzultace.
Najdete nás stále na stejné adrese, a to v Jáchymovské ulici čp. 1869. Služba je zcela ZDARMA.
Občanská poradna, která v NZDM Terén poskytovala bezplatné poradenství, zde koncem prosince ukončila svou činnost. Od ledna 2017 je ale možné nadále využít jejích bezplatných služeb, a to na adrese: Rakovského 3138/2, Praha 4 – Modřany.
V průběhu roku jsme se věnovali tématům jako např. láska a vztahy; zdravý životní styl (V čem nám škodí přemíra cukru. Jak je to s „dobrotami“ např. v McDonald´s nebo KFC); šikana; základy finanční gramotnosti (Kdo šetří, má za tři.); alkohol, cigarety a jiné návykové látky.
Nechyběly pohybové ani výtvarné aktivity. V srpnu 2016 proběhl již třetí příměstský tábor, který se nesl v duchu olympijských her. Měli jsme možnost vyzkoušet si hned několik, pro mnohé z nás nových, sportovních disciplín jako např. střelbu, jezdectví. Odměnou za delší pěší výlety nám byl bowling a návštěva zábavního fantasy parku. Advent jsme zahájili již tradičním vánočním workshopem se spaním v klubu. Nově jsme zkusili kreslit na potahy na polštáře, vařili jsme vánoční marmeládu, vyráběli levandulovou sůl do koupele a samozřejmě jsme nezapomněli ani na adventní věnce. Výsledek dopadl krásně, což můžete sami posoudit, pokud navštívíte naše facebookové stránky. Stačí zadat Nízkoprahový klub Terén a prohlédnout si, jaké aktivity se v klubu i mimo něj v průběhu roku 2016 konaly. Vůně skořice, použité při vaření marmelády, a jehličí na věncích nás naladila na blížící se Vánoce.

Nový rok, rok 2017 jsme zahájili přípravou nepečeného dortu a hned následující den se konala „Oslava pro všechny, kdo mají v roce 2017 narozeniny“. Loni měla tato oslava velký úspěch. Připomněli jsme si gumičkování, opět jsme vařili pod dohledem studentky oboru kuchař/číšník, vyzkoušeli jsme si výrobu svíčky s vlastní fotografií a samozřejmě nechyběly besedy nad tématy, která jsou pro vás a vaše děti aktuální.

Můžete nás také sledovat na facebooku: Nízkoprahový klub Terén nebo na webových stránkách: www.proximasociale.cz

Tým Nízkoprahového klubu TerénPředchozí článekProgram fotbalových přípravných zápasů MFK Dobříš – únor 2017
Další článekDen otevřených dveří v dobříšské moštárně