Domů Blog Strana 205

Užijte si s námi poslední Manželské zemětřesení

Foto: Lenka Kotápišová

Ochotníci z Dobříše si vás dovolují pozvat na derniéru svého úspěšného humorného představení o nejen partnerských vztazích.

Autorské dílo režisérky Táni Staffové s názvem Manželské zemětřesení mělo premiéru 20. května 2022 na domácí půdě Kulturního domu Dobříš a zde se s touto hrou dobříšští ochotníci také rozloučí.
Divadelní spolek Kruh Dobříš uvede v sobotu 18. března od 19.00 hod. DERNIÉRU své úspěšné hry Manželské zemětřesení. Vstupné je dobrovolné! Ochotníci z Dobříše se s touto úspěšnou autorskou hrou režisérky Táni Staffové na prknech dobříšského kulturního domu rozloučí, a tak neváhejte a přijďte si užít krásné divadlo.
Kromě dobříšského publika měli možnost vidět hru plnou vztahových zemětřesení na mnoha jiných místech. Diváci vítali herce z Dobříše například v Čenkově, v Sedlčanech, Žebráku, v Miroticích, Kamýku nad Vltavou a naposledy také v Nové Vsi pod Pleší.

U této hry se rozhodně zasmějete a jistě v ní poznáte i mnohé všem dobře známé životní strasti i radosti. Herci vám ukáží lásku, pláč, radost, smutek, ale i mnoho dalšího, a hlavně vás budou bavit. Zvláště v manželství jsou totiž situace, ve kterých je rozdílné myšlení mužů a žen zřejmé a velmi lehce se díky němu dá upadnout do manželské krize…
„Chtěla jsem vyjádřit, jak složité a komplikované partnerské vztahy jsou, protože je tvoří krásné lidské bytosti, nepřipravené zvládnout náročné životní situace, jako jsou stereotypy, nuda, nevěra, vášeň, touha, korona a mnoho dalšího, co bytí přináší,“ říká o své hře autorka a režisérka Táňa Staffová.

V derniéře Manželského zemětřesení uvidíte Erika Pergla, Lenku Kroužeckou, Helenu Langerovou, Danielu Piharovou, Oldřicha Kníže a další dobříšské ochotníky, kteří vás dozajista pobaví, rozpláčou i rozesmějí.

Zpracovala DH

Římskokatolická farnost Dobříš

Pastorační centrum sv. Tomáše zve na cyklus přednášek Postní duchovní obnovy s P. Michaelem Slavíkem. Přednášky se budou konat vždy v úterý od 19 hod. v pastoračním centru, a to 7., 14., 21. a 28. března. Vstupné je dobrovolné.

Srdečně zveme také na vernisáž obrazů paní Jarmily Maršálové, která se bude konat 26. března od 10.15 v prostorách pastoračního centra. S vernisáží je spojeno tradiční agapé u kávy a čaje. Výstavu pak bude možné zhlédnout v pondělí a v pátek od 9 do 12 hod. a ve čtvrtek od 9 do 17 hod., případně po předchozí domluvě na pcstomas@volny.cz.

Mgr. Veronika Tetuová

Dobříšské večery hudby

Zdroj: galerie ženského sboru Bubureza, https://www.bubureza.cz/

Milí přátelé vážné hudby, zveme vás opět na cyklus koncertů pod názvem Dobříšské večery hudby. Program letošního roku je sestavený z duchovních a světských skladeb.

Čeká vás devět koncertů, z nichž uvádíme první tři:

26. března 2023 od 19.00: v kostele Nejsvětější Trojice zazní PAŠIJE PODLE JANA od současného skladatele Radka Rejška (Pedagog, carillonér – hráč na zvonkohru, varhaník, hudební režisér a skladatel). Představí se Vepřekův smíšený pěvecký sbor z Příbrami se sólistkou Kateřinou Falcníkovou pod vedením regenschoriho svatohorského kůru Pavla Šmolíka.

10. dubna 2023 od 19.00: další velikonoční koncert se uskuteční v kostele Nejsvětější Trojice, kdy se představí ženský pěvecký sbor Bubureza, sbor Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy, smyčcové kvarteto složené ze studentů GMHS. Společně uvedou skladbu STABAT MATER Giovanniho Battisty Pergolesiho pod vedením Miloslavy Vítkové.

1. května 2023 od 19.00: Jarní koncert v kostele Nejsvětější Trojice. Na programu budou skladby H. I. F. Bibera, J. Rheinbergera, B. Martinů, J. Suka a J. Tůmy v podání Lucie Sedlákové Hůlové – housle a Jaroslava Tůmy – varhany.

Ivo Kylar sen.

Tříkrálová sbírka 2023 v Dobříši a okolí

zdroj foto: www.trikralovasbiraka.cz

Na začátku roku 2023, jako každoročně, tři králové zpívali, že jdou k nám s radostným pozdravem do nového roku a s prosbou o příspěvek do kasičky charity. Koledovalo se v Dobříši, Staré Huti, ve Voznicích, na Budínku, ve Svatém Poli, v Rosovicích, Dlouhé Lhotě a v Obořišti. Letošní sbírka, po covidové pauze, byla úspěšná, vybralo se celkem 110 028 Kč. Výtěžek z Tříkrálové sbírky jde pouze na sociální účely, na pomoc těm, kteří jsou v tíživé situaci. Děkuji touto cestou všem dárcům i obětavým koledníkům.

Jana Svobodová, ředitelka FCH Dobříš

První letošní závodní úspěchy v Aerobik studiu Orel Dobříš

V únoru začalo druhé pololetí dětských sportovních kurzů a my u nás vítáme všechny děti, které se v půlce školního roku k nám přidaly nově. Přejeme všem, ať se jim u nás hezky sportuje a těšíme se na společné zážitky.

Závodní oddíl dokončil přípravu zcela nových choreografií pro nastávající sezónu a všechny týmy už netrpělivě čekají, až poměří síly s ostatními na závodech po celé republice. Náš nejmladší závodní tým již letošní závodní sezónu zahájil. Svou sestavu s názvem Rebelky, se kterou závodí v kategorii aerobik show 8–10 let, již předvedl na třech závodech. První závod, premiéra děvčat s novou choreografií, proběhl 22. ledna v Českých Budějovicích. Zde naše závodnice vybojovaly stříbrnou medaili. Také z druhých závodů v nedaleké Příbrami přivezly 4. února stříbro. Největší úspěch na ně čekal na Kladně 12. února, kde děvčata ve své kategorii zvítězila. Jsme na ně moc pyšné. Tým trénuje třikrát týdně a jejich píli a hezké výsledky mají na svědomí i jejich dvě trenérky Kamila Paulová a Bára Pechmannová. Závodních týmů máme v orlovně celkem sedm a do konce školního roku pojedou ještě na 17 závodů. Držíme palce, aby se všem týmům dařilo. A doufáme, že se o dalších úspěších dozvíte v některém z příštích vydání.

Aktuální informace včetně výsledků naleznete na internetových stránkách www.aerobikdobris.cz a na oficiálním facebooku a instagramu.

Tým ASOD

ročník Dobříšského čtyřboje dvojic se uskutečnil 21. ledna v sokolovně v Dobříši

Závodu se zúčastnilo 119 dívek z 8 gymnastických klubů, kromě Gymnastiky Dobříš to byl Elánsport Beroun, TJ Týnec nad Sázavou, TJ Sokol Senohraby, KG Bělá pod Bezdězem, Gymnastika Říčany, TJ Chomutov a TJ Sokol Benátky nad Jizerou. Závodilo se v klasickém gymnastickém čtyřboji na přeskoku, hrazdě, kladině a v akrobacii. Závod probíhal od 9 až do 16 hod. v pěti sledech dle jednotlivých kategorií. Začínaly mladší žákyně 2, kde se vítězkami stala děvčata z Elánsportu Beroun, 2. místo obsadily domácí závodnice Eliška Strnadová a Jana Čechová. V kategorii mladší žákyně 1 zvítězily závodnice Gymnastiky Dobříš Scarlet Gallego Slezáková s Anetou Peckovou. 11. místo obsadila dvojice Anna Lišková, Magdaléna Petáková. V nejmladších kategoriích dominovaly dívky z Gymnastiky Říčany, z našich dívek se nejlépe umístily v roč. 2017: 4. Viktorie Svobodová, 11. Matilda Turpin, 12. Ema Šimonovská, 13. Karolína Kotěšovská a v roč. 2016: 8. Elena Sedláková, 12. Natálie Tomanová, 15. Barbora Lišková. Odpoledne nastoupily k závodu starší kategorie. Mezi staršími žákyněmi 3 (5.–6. třída) vyhrála děvčata z Berouna.

Domácí závodnice obsadily 2. místo (Marie Carbochová, Kateřina Tománková), 3. místo (Terezie Guttenbergová, Helena Sochorová), 4. místo (Veronika Kropáčková, Markéta Baudisová) a 10. místo (Nikol Michelová, Isabela Nerglová). I v kategorii starších žákyň 4 (7.–9. tř.) se našim gymnastkám vedlo také výborně. Zlatou medaili si sice odvezly dívky do Říčan, ale stříbro zůstalo na Dobříši zásluhou Hany Hoškové a Karolíny Plasové a bronz také díky Karolíně Vávrové a Sabině Mandové, 6. místo obsadila Barbora Hrdličková a Sofie Laštovková. V kategorii dorostenky a ženy zvítězily dívky z Týnce nad Sázavou.

Děkujeme rodičům za pomoc při přípravě a organizaci závodu, rozhodčím za bodování, trenérům za přípravu děvčat. Děkujeme městu Dobříš za podporu činnosti našeho sportovního klubu. Celkové výsledky najdete na www.gymnastika-dobris.cz.

Týden poté 28. ledna jsme s dívkami odjeli na 7. ročník teamgymového závodu družstev do Dobřichovic. Ze čtyř přihlášených týmů pro nemoc odjela nakonec jen dvě družstva. Kategorie mladší ročník (2012 a mladší) se sedmi dívkami a Trio (ročníky 2011 a starší) se čtyřmi dívkami. Závodilo se v dvojboji, na trampolíně a akrobacii. Mladší družstvo skončilo 19. z 23 družstev. Bohužel jsme obdrželi velkou srážku za nepředvedení správné společné řady. Triu se závod vydařil. Skončilo 7. z 13 družstev. Chybí nám větší obtížnost, která se v našich cvičebních podmínkách nedá natrénovat.

Za Gymnastiku Dobříš Jitka Holcová

Rodinné centrum Dobříšek

Zdroj foto: Pixabay

Zdravíme z Dobříšku,
pomalu nás opouští paní Zima a my se těšíme na vše, co nás společně čeká.
Všichni netrpělivě čekají na letní příměstské tábory. Lektorky pro děti letos připravily velmi zajímavý program.

A co děti čeká v šesti turnusech?

10.–14. 7. 2023 – Duhové léto (od 6 do 9 let)
17.–21. 7. 2023 – Pohádky spojené s hrou a jógou (od 5 do 8 let)
24.–28. 7. 2023 – Rychlým krokem celým rokem (od 7 do 10 let)
31. 7. – 4. 8. 2023 – Trpaslíci hledají pohádku (od 4 do 7 let)
7.–11. 8. 2023 – Olympiáda pod pěti kruhy (od 7 do 11 let)
14.–18. 8.2023 – Tvoříme si vlastní knížku (od 7 do 11 let)

V březnu se do Dobříšku vrací keramika pro děti. Naše paní koordinátorka se moc těší na společné výrobky. Měla již možnost se s některými dětmi poznat, a proto věříme, že si budou rozumět. Čeká nás i velké množství zajímavých přednášek a workshopů, na které jste srdečně zváni. Od 27. března si budete i letos moci vyzvednout u Dobříšku velikonoční osení zdarma.

Veškeré informace naleznete na našich webových stránkách www.dobrisek.cz. Sledovat nás můžete také na facebooku a nově i na instagramu @rc_dobisek. Registrace je možná ve webookru RC Dobříšek, z. s. – Webooker.eu.

Za tým rodinného centra Dobříšek
Tereza Studená

Příměstské tábory pro děti s nejlepším programem? To jsou Veselé příměšťáky!

Pojďte si s námi opět užít pár dní o prázdninách úplně nejvíc senzačně!
Veselé příměšťáky pro holky i kluky nabídnou opět tu nejlepší zábavu a úžasné zážitky.
Na prvním příměšťáku, který se uskuteční od 24. do 28. července 2023, se můžete těšit na program s názvem „Týden s animáky“. Tyhle dny si naplníme hrami, zábavou, poznáváním naší historie, současnosti i budoucnosti, objevováním, ale i výlety, písničkami, tancem a spoustou jiných aktivit.
Na druhém příměštáku, který se uskuteční od 21. do 25. srpna 2023, bude naším tématem „Strojem času za dobrodružstvím“. Už sám název napovídá, že si užijeme nejrůznější aktivity s našimi oblíbenými hrdiny z animovaných pohádek a filmů. Budeme si hrát, smát se, tvořit, ale budeme si i povídat a poznávat.
A na co se moc těšíme, je čtvrteční přespání na obou našich turnusech. Těšit se děti mohou také na senzační pyžamovou párty a spoustu krásných odměn a motivačních úkolů.

Kdy a kde se naše příměšťáky konají?

Program pro děti bude připraven od pondělí do pátku vždy od 8.00 do 16.30 hod. Zázemí nám poskytne jako loni dobříšská Jógovna (ulice Plukovníka B. Petroviče 86).

Chcete se přihlásit? Tak teď je ten nejlepší čas…

Přihlášku a další podrobnosti k oběma turnusům naleznete na webových stránkách www.veselarodina.org. Místa se nám už teď rychle plní, tak raději moc neváhejte! Více informací i o nás a našich dalších akcích se dozvíte také na našem facebooku Veselá rodina, z. ú., nebo instagramu @vesela_rodina.

A na koho se můžete těšit?

Na nás všechny veselé animátory. Jako o vlastní se o vás bude starat Denča, Sára, Faustýnka, Anetka, Bětka, Natálka, ale třeba i Matouš, Dan a naši další kamarádi. Budou to senzační dny, do kterých dáme to nejlepší z nás a během kterých si s dětmi užijeme všechny aktivity na maximum. Zároveň ale budeme dbát i na jejich individuální potřeby, tak aby se všechny holky i všichni kluci cítili celý týden v pohodě a na příměšťáku se jim prostě líbilo!

Těšíme se na vás!
Tým animátorů Veselé rodiny

Trnkový květ vás zve

Tvořivé dílničky pro rodiče s dětmi

18. března 2023, cena 350 Kč / 2 osoby, pro rodiče s dětmi 4–11 let, nutno se přihlásit dopředu na https://1url.cz/rrvVs.
Pojďte si užít váš společný čas kreativně. Tentokrát budeme plést z papírových ruliček.

Psychické zdraví a jak ho podpořit

29. března 2023 od 18 hod., přednáší Alena Večeřová-Procházková, vstupné dobrovolné, v budově ZŠ Trnka.
Základem psychického zdraví je psychická odolnost. Co to je a jak ji mohu posilovat? Přijďte podpořit své zdraví a sami sebe.

Proč se Češi tak obtížně vyrovnávají s minulostí? Co o nás samotných říká Paměť národa?

5. dubna 2023 od 17 hod., přednáší Mikuláš Kroupa, vstupné dobrovolné, v budově ZŠ Trnka.
O hrdinech a zbabělcích, o temných obdobích i chvílích velkých činů s ředitelem Post Bellum, zakladatelem projektu Paměť národa, spoluautorem rozhlasového a televizního cyklu Příběhy 20. století.

Akce jsou spolufinancovány formou veřejné finanční podpory (dotace) z rozpočtu města Dobříše. Za podporu děkujeme.
Za spolek Trnkový květ Monika Zárubová

Stolní tenis v Dobříši zahajuje pravidelné tréninky pro děti

Od poloviny února jsme s kolegou Davidem otevřeli tréninky stolního tenisu pro děti. Chtěli bychom, aby stejně tak jako bájný pták fénix ožilo to, co tady David již rozvíjel a co bylo vinou covidu nuceně přerušeno.
Začali jsme společně trénovat děti a mládež a postupně rozšiřujeme řady našich hráčů. Naším záměrem je předat dětem naše herní zkušenosti nabyté celoživotním hraním a naučit děti této krásné hře, nabídnout jim sport, který by je bavil a měly z něho radost, a kdyby nic jiného, tak aby se stal jejich koníčkem na celý život.
Rádi bychom pozvali všechny zájemce, kteří by chtěli objevit kouzlo jednoho z našich historicky velmi úspěšných sportů: Přijďte si zahrát a vyzkoušet si, jaké to je trefit se do tak malého míčku.
Cesta k nám vede přes pravidelné týdenní tréninky, které jsou vždy ve středu a v pátek od 18.40 do 20.00 hodin v tělocvičně základní školy v Lidické ulici 384 (cca 150 m za Penny Marketem na náměstí).

Na viděnou se budou těšit trenéři stolního tenisu
David Selucký a Marek Drbohlav, tel. 601 125 900