Na Kole to opět žilo aneb Hasičské čarodějnice

Také patříte k těm, kteří pravidelně a rádi chodívali na pálení čarodějnic na hřiště u Papeže? Také vám zde tato tradiční společenská akce v posledních letech chyběla? Pokusili jsme se letos tuto oblíbenou zábavu dětí i dospělých zorganizovat a uspořádat a musíme neskromně konstatovat, že se nám to povedlo.
Připravili jsme soutěže pro děti, hudbu, občerstvení, lavičky a stoly k posezení, tradiční vatru na upálení čarodějnice i menší ohniště na opékání buřtů. Byli jsme zvědaví, kolik dětí si přijde zaskákat v pytli a splnit další úkoly, aby si vysloužily limču a buřtíka, a kolik dospělých si přijde stoupnout do fronty na pivo a na klobásu. Nebo jestli se to obejde bez front…
Nakonec se to bez nich neobešlo, což nás potěšilo.

Takový zájem jsme ani nečekali. Fronty tvořili dospělí u občerstvení i děti u soutěžních úkolů. Ti, co nestáli ve frontě, zaplňovali prostor celého hřiště a očividně se dobře bavili, protože se v hojném počtu zdrželi do pozdních nočních hodin.

Věnovali jsme přípravě této akce nemalé úsilí, proto jsme rádi, že se to tak povedlo. Chceme poděkovat sami sobě, že jsme se do toho s chutí pustili, obětovali čas a pokusili se několika stovkám návštěvníků připravit hezké odpoledne a večer.
Děkujeme všem malým i velkým účastníkům, kteří obětovali zase svůj čas na to, aby se přišli podívat, jestli to Na Kole bude stát za to. Pevně věříme, že se nám to jen nezdálo a že se opravdu dobře bavili.
V neposlední řadě musíme poděkovat všem sponzorům, díky nimž jsme mohli uspořádat takovou mega akci, ve kterou se proměnila naše zvědavost, jestli budou nebo nebudou fronty. Jmenovitě jsou to: CIZOP – velkoobchod obaly – Ing. Václav Vlk, Dokas Dobříš, VHS Dobříš, Bobcat Dobříš, Europloty Dobříš, s.r.o., Kabrna, spol. s r.o., p. J. Hošek, p. J. Mařík ml., Netfox, s.r.o., Josef Bedřich, s.r.o., Masna Dvořák.
Díky všem, kteří nám nezištně a ochotně pomáhali a podíleli se na přípravě, organizaci a obsluze. Bylo to náročné, ale stálo to za to.
A kdo ví, možná tento náš první pokus o obnovu tradice bude mít pokračování a brzy se třeba široká veřejnost bude každý rok těšit, jak to zas hasiči Na Kole rozjedou…

Dobříšští „dobráci” (SDH Dobříš)Předchozí článekPesoklub Dobříš
Další článekZE ZÁMKU A PODZÁMČÍ … – červen 2017