Na Dobříšské šelmě se předvedly stovky plastikových modelůPesimisté tvrdí, že tradiční koníčky vymírají a že zejména mládež už kromě zírání do telefonů neumí nic. Není to pravda, jak se potvrdilo na modelářské výstavě Dobříšská šelma, kterou jsme uspořádali koncem května v kulturním domě. Soutěžních modelů se sešlo na tři sta, pochlubit se svými výtvory přijeli nejen modeláři z Dobříše a širšího okolí, ale i zástupci kroužků z Prahy, ze Zdic, z Kladna, ze Sedlčan, z Berouna, z Českých Budějovic, z Vlašimi atd. A právě velký počet modelů v juniorských kategoriích byl důkazem, že modelářství je i pro dnešní mladou generaci atraktivní. Snažíme se k tomuto trendu přispívat, a proto i letos (jak už je u nás tradicí) od nás dostávaly zdarma model k sestavení všechny děti, které na Šelmě byly a aspoň jeden model vystavovaly.

Novinkou v letošním roce byl workshop známého modeláře Jakuba Vilingra, na který kromě dětí dorazil i nečekaný počet dospělých zájemců. A stejně jako v minulých letech, i letos nás přijeli podpořit majitelé veteránů, takže před kulturním domem byly k vidění raritní historické motorky, auta a vojenská technika.

Rádi bychom ještě jednou poděkovali vám všem, kdo jste na letošní výstavu dorazili či jste ji jakkoli podpořili. A za rok se budeme těšit znovu!

Tomáš Vokurka a Jaroslav Sauer, Modeláři Dobříš, z.s.

Reklama

Předchozí článekRegionální plán rozvoje sociálních služeb čeká na připomínky
Další článekLéto a nový školní rok v Dobříšku