Muzeum Dobříš zahájilo 4. sezonuNa Zelený čtvrtek se v Muzeu Dobříš konala již tradiční akce, která otevřela dveře nové, již čtvrté, sezoně. Neotevřela však dveře jen další sezoně, ale také nové výstavě, která je v muzeu nyní k vidění. „Cestou necestou historií motocyklů značky Jawa“ se můžete vydat do konce května.
Jednotlivé kousky zapůjčil pan Ivan Šedivý. Za cenu běžného vstupného si tak můžete zblízka prohlédnout legendární „pérák“, „panelku“ či „kývačku“ vyrobené firmou, která svého času udávala směr výroby motocyklů.

Zahájení sezony spojené s prohlídkou výstavy se konalo za přítomnosti významných hostů, představitelů města Dobříše a samozřejmě členů Muzejního spolku a dalších partnerů, bez kterých by se otevření muzea před třemi roky jen těžko uskutečnilo. Další fungování muzea by bylo bez pomoci a podpory těchto lidí a institucí jen těžko představitelné. Ze zúčastněných můžeme jmenovat například Kateřinu Kalistovou, náměstkyni ministra kultury pro řízení sekce živého umění; místostarostku Dobříše Petru Neubergerovou; Karla Horčičku, radního Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče; Jana Husáka, člena správní rady Nadace ČEZ, a Otu Schneppa, mluvčího Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy.

Slavnostním dopolednem provázel Petr Větrovský, slova se ale ujala také Iveta Šedivá, aby sdělila, na co se mohou návštěvníci Muzea Dobříš v letošního sezoně těšit. Zakladatel muzea Radek Vystyd pak nešetřil slovy díků všem, kteří se jakoukoli měrou zasloužili o to, že Muzeum Dobříš stojí na prahu další, věřme, že úspěšné sezony.

Iveta Šedivá

Reklama

Předchozí článekZE ZÁMKU A PODZÁMČÍ …
Další článekKvěten v Dobříšku