Máme nadějiZdá se, že epidemie, která v poslední době řídí naše každodenní činnosti, se v České republice nevymkla kontrole. To je dobrá zpráva. Vypadá to, že život se pomalu a s opatrností může navracet do navyklých rytmů. I to je dobrá zpráva. Organizace Dementia musela v březnu pozastavit pravidelná setkávání rodinných pečujících, kteří se starají o blízké, trpící demencí. Nyní nám svítá naděje, že v brzké době setkání obnovíme. Pokud tedy nedojde k nepříznivému vývoji a vláda nebude nucena vyhlásit nová restriktivní opatření, těšíme se na shledání v červnu.

Omezení, vyvolaná pandemií, nás však přinutila hledat i další způsoby podpory. Všem příznivcům a zájemcům proto s radostí oznamujeme, že jsme zavedli nový druh služby, živý chat s odborníky. Naleznete jej na adrese https://dementia.cz/chat/. Jde o poradenský nástroj, který vám umožní řešit problémy přímo z domova. Budete se moci poradit se sociálními pracovníky, s psychologem, neurologem, rodinným pečujícím, s právníkem, duchovním i s dalšími odborníky. Na naše poradce se mohou obrátit jak neformální pečující, tak i všichni ostatní, kteří se zajímají o problematiku demence a domácí péče.

Zveme vás na obnovené setkání rodinných pečujících, které v Dobříši pořádá naše organizace. I nadále se bude konat každý třetí čtvrtek v měsíci, nyní tedy 18. června od 17.00 hodin. Scházíme se v prostorách Pečovatelské služby města Dobříše na adrese: Dukelské náměstí 443.

Společně se dá vše zvládnout snadněji.

Těší se na vás Hana Bělohlávková,
koordinátorka neformální péče
telefon: 731 022 091
e-mail: dobris@dementia.cz

Reklama

Předchozí článekDobříšské listy – červen 2020
Další článekVyjádření paní Věry Schillerové